Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányoknak miért ilyen...

A cigányoknak miért ilyen borzalmas, és megbontránkoztató az értékrendje?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy húsvét van, és senki nem akar ilyenekkel foglalkozni, de pont húsvétról jutott ez eszembe.

A TV-be is mondtak hasonló esetet, itt is történt most olyan, hogy 3-4 ember éjszaka betört füstölőkbe, és MINDENT elvittek. Aztán ma reggel kiderült, hogy mind egy szálig cigányok voltak, kép is volt, ahogy a putriba vígan falatoznak a lopott sonkákból.

Én nagyon felháborodtam. (hozzánk már nem törtek be, de a szomszédba igen)


Lopnak, bűnöznek.


Szembe szomszéd is egy cigány család, hallottam (kiabálták....), hogy a nagyobbik fiúk, aki most 17 éves, már volt 1-szer börtönben + sok mindent lopott, és emiatt férfiként kezelik, beleszólhat a család ügyeibe. A kisebbik fiaiknak kuss a neve, mert még nem voltak börtönben., és keveset loptak....

Van 2 lányuk is, az egyik kb 15 a másik kb 10 éves, és a nagyobbikkal állandóan óbégatnak, üvöltöznek, h miért nincs még gyereke....


Szoktak hozzájuk járkálni cigány lányok, ők is kijelentették (az egész utca hallja...szóval...), hogy az NEM EMBER, aki nem volt legalább 1-szer kétszer börtönbe. Vagyis náluk a börtönlét az erény.

Amin felháborodtam még, hogy az egyik purgyé hangosan megjegyezte : "miért nem csinálnak finomabb sonkákat a paraszt magyarok?"



Húsvét ide vagy oda, rengeteg ember húsvétját tették tönkre.

NEM provokációnak szánom, de abszolúte nem értem, hogy a cigányoknak MITŐL alakult ki ilyen botrányos és felháborító értékrendje.



Mitől? vagy miért?



2013. márc. 30. 08:38
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"azért a normálisabb réteg látja a problémát és szégyelli magát a többi miatt"


Ez így igaz, csak sajnos a normálisabb réteg nagyon szűk, és ők sem tartják magukat cigánynak. Vagy csak ritkán.

Nekem volt cigány kolléganőm, ő ugyanúgy lenézte a fajtáját, amiért nem tudnak beilleszkedni, viselkedni.

2013. márc. 31. 22:50
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Még szerencse, hogy a romák többsége nem úgy gondolkodik, mint az állítólagos cigány kolléganőd, „kedves” álkérdező. Olyan ez, mintha egy középosztálybeli, városi magyar ember lenézné és szégyellné a magyarságot az egyszerű, „gumicsizmás”, falusi honfitársai miatt. A „normálisabb rétegről” csak annyit, hogy 2011 őszén 315 ezren vallották magukat ehhez a kategóriához tartozónak, mintegy másfélszer annyian, mint 2001-ben.


Más.

A sok „IQ bajnoknak”, akik nem jöttek rá, hogy a cigány „népszokásokat” taglaló kommentelő nem tartozik az adott nemzetiséghez, üzenem, hogy iratkozzanak be egy ingyenes „irónia értelmező” gyorstanfolyamra. Higgyék el, nagyon sokat segítene a gyengécske felfogóképességük javításában.

2013. ápr. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, kedves (jelenleg még) 18-as válaszoló, hatalmas tévedésben vagy. Én például magyarországi cigány vagyok. De ha valamelyik cigány bűnt követ el, akkor azt mondom, hogy kíméletlenül bűnhődjön meg a tettéért. Mert szégyent hoz rám (is). Ezzel szemben te itt azt mondod, hogy én védem a bűnös életmódot folytató fajtám belieket. Te talán így látod. Én meg elárulom neked, hogy egyszerűen nem tartom méltónak a túlzó állításokkal uszítani próbáló, simlis kérdezőt (és gyűlölettől fröcsögő társait) a konstruktív válaszra. Érted a lényeget?
2013. ápr. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
47%

Tulzó álllatások


A fajtádat a cigányokat látjuk minden nap, és a bűnözésüket.

2013. ápr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Minden nap látjátok a fajtám belieket és a bűnözésüket? Akkor miért nem mentek a rendőrségre, ahelyett, hogy itt óbégattok? Vagy lehet, hogy csak a szemetek káprázik a szélsőjobbos média agymosásától? Mert akkor érthető, hogy az illetékes rendvédelmi szervek helyett miért jártok inkább a netes fórumokra „panaszkodni”.
2013. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
A füstölőkbe való betörések tényét ugyan nem vonom kétségbe, a szembe szomszéd „kultúrális szokásait” fejtegető hozzáfűznivalót azonban negatív sztereotípiák által „ihletett”, csúsztatásokkal teli hatáskeltésnek tartom. Ennyi, és ezzel a magam részéről véglegesen lezártnak tekintem a „vitát”.
2013. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem védem a bűnözőket, csak és kizárólag a cigányság tisztességes részét. Szerencsére ők vannak jelentős többségben, akárhogy is próbálják bizonygatni az ellenkezőjét a hozzád hasonló vakbuzgó fajgyűlölők. Tudod, ha egy bűnözőről kiderül, hogy cigány származású, attól még nem kell elítélni az egész cigányságot. A magyaroknál ugyanúgy létezik egy bűnözői réteg, mégsem mondja senki, hogy a magyar emberek hajlamosabbak a bűnözésre, mint bárki más. Azt, hogy a cigánytelepek közbiztonsági szempontból problémás helyeknek számítanak, elismerem, de a késelésekről és a cigányok magyarokhoz való hozzáállásáról szóló észrevételeidet (nagyon) buta fantazmagóriának tartom. Akárcsak a romák rendőrség általi „érinthetetlenségét” tényként közlő megállapításodat, amit semmilyen bizonyítékkal nem voltál/vagy képes alátámasztani. Hát, nagyjából ennyi a mondanivalóm. Többet tényleg nem reagálok az esetleges további megjegyzéseidre, mert nincs kedvem belemenni egy parttalannak ígérkező, teljesen fölösleges szócsatába.
2013. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!