Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányoknak miért ilyen...

A cigányoknak miért ilyen borzalmas, és megbontránkoztató az értékrendje?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy húsvét van, és senki nem akar ilyenekkel foglalkozni, de pont húsvétról jutott ez eszembe.

A TV-be is mondtak hasonló esetet, itt is történt most olyan, hogy 3-4 ember éjszaka betört füstölőkbe, és MINDENT elvittek. Aztán ma reggel kiderült, hogy mind egy szálig cigányok voltak, kép is volt, ahogy a putriba vígan falatoznak a lopott sonkákból.

Én nagyon felháborodtam. (hozzánk már nem törtek be, de a szomszédba igen)


Lopnak, bűnöznek.


Szembe szomszéd is egy cigány család, hallottam (kiabálták....), hogy a nagyobbik fiúk, aki most 17 éves, már volt 1-szer börtönben + sok mindent lopott, és emiatt férfiként kezelik, beleszólhat a család ügyeibe. A kisebbik fiaiknak kuss a neve, mert még nem voltak börtönben., és keveset loptak....

Van 2 lányuk is, az egyik kb 15 a másik kb 10 éves, és a nagyobbikkal állandóan óbégatnak, üvöltöznek, h miért nincs még gyereke....


Szoktak hozzájuk járkálni cigány lányok, ők is kijelentették (az egész utca hallja...szóval...), hogy az NEM EMBER, aki nem volt legalább 1-szer kétszer börtönbe. Vagyis náluk a börtönlét az erény.

Amin felháborodtam még, hogy az egyik purgyé hangosan megjegyezte : "miért nem csinálnak finomabb sonkákat a paraszt magyarok?"



Húsvét ide vagy oda, rengeteg ember húsvétját tették tönkre.

NEM provokációnak szánom, de abszolúte nem értem, hogy a cigányoknak MITŐL alakult ki ilyen botrányos és felháborító értékrendje.



Mitől? vagy miért?



2013. márc. 30. 08:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
21%

Neked azért van egy más értékrended, mert szüleid arra neveltek és környezetedben ezt láttad. Náluk a gyermeket már kis korában arra tanítják, hogy Isten a javakat megteremtette de ők mint elnyomott, kirekesztett nép nem fértek oda mikor azt szétosztotta. Mindig a sor végére lökték őket.

Ezáltal a cigány egyetlen módon maradhat életben, ha másoktól megszerzi amijük van.


Náluk a szerzés erény, a munka szégyen. A cigány értékmérője a szerzési képességben mutatkozik meg. Aki dolgozik az egy értéktelen (szerzésre nem képes) ember a szemükben.


Most lehet, hogy a mi szemszögünkből ez furcsa egy felfogás, de ez ősidőkre visszanyúló hagyományaik egyike, ezért soha senki sem fogja tudni őket "megtéríteni".

2013. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
20%

"Szoktak hozzájuk járkálni cigány lányok, ők is kijelentették (az egész utca hallja...szóval...), hogy az NEM EMBER, aki nem volt legalább 1-szer kétszer börtönbe. Vagyis náluk a börtönlét az erény. "


Eredetileg nem a börtönlét az erény, hanem mint írtam a szerzés tudománya. Az már más kérdés, hogy a mai társadalmunkban a szerzőképesség hivatalos igazolása, azaz bizonyítványa a börtön. Náluk ez egy olyan "okirat" mint más társadalmakban a diploma.

A felnevelkedett gyermek tanúbizonyságot tett arról, hogy képes a szerzésre. Van róla "bizonyítványa".

2013. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező, a probléma az, hogy ezt az életmódot engedjük nekik. Az a pár hónap, év börtön amit kapnak, nem nevel meg senkit, a te leírásodból is látszik. A társadalom nem utasítja el ELÉGGÉ ezt a magatartást. Van olyan ember (népcsoport), akinek az értékrendje más, mint a miénk. Valaha - évtizedekkel ezelőtt - nevelőotthonban dolgoztam. Egy-egy cigány gyerekkel, lánnyal, nem bírtuk sehogy. Híába találtunk ki bármit. Egyszer aztán az egyik lányt, aki csak annyit válaszolt mindig, hogy "szíjja ki a zoknimat!", iszonyatosan elvertünk. Taknya, nyála, vére folyt... És láss csodát! Nagyon tisztelettudó lett, mindent azonnal megcsinált, és elismeréssel emlegette, hogy "ilyen szépen őt még az ura se verte meg otthon!" Ebből értett, semmi másból. De ebből értett, és ettől kezdve tökéletesen kezelhetővé vált. Ez egy ilyen egyszerű kérdés. Van, akire "szellemileg" nem lehet hatni, de másképp igen.
2013. márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
47%

09:20 ez működhet egyén esetén, ha azt más értékrendű nép tagjai közt neveled. De egy olyan helyen ahol egymást nevelik, kihatnak egymásra és zárt közösséget alkotnak, mint egyes városok cigánynegyedei, nem működne, mert az egyént a többiek visszanevelik a helyes cigányútra.

Ráadásul iszonyatos erőráfordítást igényelne mindegyiküket egyesével megtéríteni.

2013. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Hozzátenném, hogy ilyent már évtizedek óta NEM SZABAD csinálni sehol.
2013. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

Szabad vagy nem más járható út nincs, vagy átnevelés vagy kitelepítés.

Jelentős problémát nem okoztak míg kevesen voltak, de az egymást követő kormányok olyan életfeltételeket biztosítottak, melyek jelentősen megnövelték a szaporodásukat és mára már egy közveszélyes népcsoporttá tette őket.

Mára már igenis problémát okoznak, melyet nem lehet a szőnyeg alá söpörni.

2013. márc. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Mert a vérükben van, most jöhetnek a cigányvédők, de gondoljanak bele, hogy a világ minden táján Igy viselkednek. Még Indiában is kinézik az indiaiak maguk közül őket.
2013. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"Nem kötelező mástól sonkát lopni, te meg nyugodtan mondhatod, hogy kártevők ellen csináltad, ami végül is igaz."


De volt ilyen. Öreg bácsitól (asszem BAZ megyében volt) lopták a termést, bácsi feljelentette őket 100-szor, nem foglalkoztak vele.

Villanypásztort tett a kert köré, ami csak elrettentésként rázza meg aki neki megy, nem rázza halálra.

Erre a cigányok feljelentették már nem tudom miért a bácsit, akit börtönre ítéltek....

2013. márc. 30. 10:10
 9/27 A kérdező kommentje:
Jah, csak a kártevők, nem döntik ki a füstölő falát...
2013. márc. 30. 10:10
 10/27 anonim ***** válasza:

Igen, emlékszem a történetre, de ez egy kicsit más helyzet, mint az, hogy ő direkt a cigányok ellen kihúzza a 230-at. Azt nem lehet letagadni, ezt igen.


Az meg, hogy a kártevő kidönti-e a füstölő falát, hát ellopták, mielőtt kitehetted volna a csapdákba. Te nem akartad őket bántani, nem is számítottál rá, hogy idegenek törnek be a te magánterületedre és megpróbálnak meglopni.

2013. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!