Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt olyan aki öngyilkos lett...

Volt olyan aki öngyilkos lett mert nem tudta elvégezni a főiskolát/egyetemet és ott állt 22 évesen szakma nélkül, tele szégyennel, és azzal a tudattal hogy a szülei egy rakás pénzt kiszórtak rá feleslegesen?

Figyelt kérdés
Nem bírom már tovább
2013. febr. 18. 14:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Ezt komolyan kérdezed?

Miből gondolod, hogy válaszolni fog itt neked olyan személy, aki ez miatt öngyilkos lett?

Aki öngyilkos lett, az soha többet semmi kérdésedre nem fog válaszolni!


Egyébként pedig nem ilyen hülyeségeken kellene hogy járjon az eszed, inkább:

- ülj neki tisztességgel tanulni, vagy

- keress magadnak egy melót, hagyd ott az egyetemet és ne élősködj a szüleid nyakán, akkor nem kell ilyen hülyeségeken golyóznod.

Tisztességes meló az is, ha kimégy a vasútra teherhordónak, vagy sínpálya-felügyelőnek, vagy elmégy postásnak, levélkihordónak, stb. stb.

2013. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Andizsuzsi ***** válasza:
84%

Volt.

De ettől még neked nem kell beállnod a sorba. Gondolom a szüleid tudják, hogy nem fejezed be az egyetemet, és nem ettek meg miatta. (az én fiam 21 éves, és tegnap jelentette be, hogy jövőre szakot vált az egyetemen. Nem örültem neki, de elfogadom, hogy így döntött. És bízom benne, hogy ezúttal helyesen.) Azt mérlegeld, hogy a szüleidnek mi a nagyobb fájdalom. Az, hogy kudarcot vallottál a tanulásban, vagy az, hogy elveszítenek. És akkor már nincs is min gondolkodnod. Vegyél nagy levegőt, állj eléjük, és mondd el, mi aggaszt.

2013. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
még nem mondtam el nekik, ezek után soha semmi nem lenne a régi otthon
2013. febr. 18. 14:51
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Első percben meglehet, hogy rosszul érintené őket, de egész biztosan a végén arra a következttésre jutnának, hogy jobb ha boldog, kiegyensúlyozott gyermekük van, mint aki alig-alig diplomás, de boldogtalan, aki végigcsinálta a kemény éveket, és mégsem érzi, hogy sínen az élete.

Ezt értesd meg velük, és előbb-utóbb belátják, hogy igazad van.

Persze ehhez látniuk kell, hogy amire váltol, amit helyette csinálsz, az örömöt okoz, azt lelkesen és boldogan csinálod. Tehát rajtad is áll, hogy valóban jó döntést hozz!

2013. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"még nem mondtam el nekik"


Ezek szerint évek óta lódítasz otthon (hogy finoman fejezzem ki magam). Viselkedj végre felnőtt módon, és vállald a következményeit annak, amit tettél. Biztos, hogy nem lesz olyan minden, mint régen, legfőképpen azért, mert eljátszottad a bizalmukat. De ezen is csak te segíthetsz.

2013. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Hasonló helyzetben vagyok, mint te. Csak nekem már tudják, hogy 2 évig sumákoltam és eközben kb. 3 millió forintot költöttek rám.

De ne legyél e miatt öngyilkos. Mindenkinek vannak rossz húzásai, valakinek ettől sokkal rosszabbak is.


A kérdés itt főleg az, miért nem sikerült befejzni az egyetemet? Van rá esély, hogy belevágsz újra? Te szeretnéd?


A szüleiddel meg muszáj lesz elbeszélgtni erről, mert érted güriznek, ennyit megérdemelnek. Ha eddig támogattak, a hazugság ellenére is melletted állnak majd és segítenek elhelyezkedni a világban.

2013. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
Mert 22 évesen olyan k*rva öreg vagy már, hogy ne tudj letenni egy szakmát vagy diplomát... Nem tudom miért sulykolják mindenkibe azt, hogy rögtön érettségi után húzni kell egyetemre és mihamarabb elvégezni. És, ha később kezded el, akkor mi van? Tavaly 3 ponttal csúsztam el az orvosit, ha idén végre összejön, majdnem 21 leszek mire elkezdem. 2 éve érettségiztem már, még sincs lelkiismeret furdalásom. Miért lenne? Mentem volna anglisztika szakra, mert az volt még szimpatikus és lenne egy papírom, amivel nem érek semmit? Hagyjuk már ezt! Tessék kitalálni, hogy mit akarsz az életben kezdeni és azt tanulni. Nem ülni és magunkat sajnáltatni. A legnagyobb hülyeség, ha valaki azért dobja el az életét ilyen fiatalon, mert egy valami nem úgy jött össze és akkor, amikor ő akarta.
2013. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Halassz egy évet. Menj el dolgozni egy gyártósorra több műszakban, próbáld ki, nézd meg, meddig bírod azt, aztán döntsd el, hogy életed végéig ezt akarod csinálni, vagy visszaülsz az iskolapadba tanulni.

Lehet, másképp látnád a dolgokat.

2013. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nagy igazságot mondott. Én is gondolkoztam, hogy otthagyom az egyetemet, mígnem nyáron elmentem Tescoba melózni, és minden köszönni nem tudó tahó csicskása voltam. Na ettől a tanulás is sokkal jobb. Cselekedj úgy ahogy az utolsó írta, aztán rájössz, mit játszol el.
2013. febr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha volt is, nem fog neked válaszolni ;D

Irigylem a problémáid, unatkozó hülyegyerek.

egy következetesebb 22 éves.

2013. febr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!