Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A törökök hogy viszonyulnak a...

A törökök hogy viszonyulnak a magyarokhoz?

Figyelt kérdés
Elsősorban történelmi vonatkozása van a kérésemnek. Tehát úgy, mint ahogy a lengyelekkel barátságot kötöttünk, a románokkal pedig nem jövünk ki jól. A török-magyar viszony milyen?
2013. febr. 8. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A törökök szeretnek minket,hiszen 150 évig nálunk vendégeskedtek.Magukra nem megszálló és elnyomó népként gondolnak,nem is értenék,ha mi "valamiért" nem szeretnénk őket.
2013. febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy nem vendégeskedtek, hanem megszálltak, hogyhogy nem tudják ezt? Egyébként korábbi időszakokra gondolok, pl. a népvándorlás korára, a honfoglalás előttről. Állítólag akkor is keveredtünk török népekkel.


Tehát akkor bennük nincs ellenszenv a magyarok felé?

2013. febr. 8. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam Törökországba és ott nagyon kedvesen viselkedtek velünk, magyarokkal. A törökök szeretnek minket, és már csak ezért is lehetne velük jó viszonyunk.


A történelemhez csak annyit fűznék hozzá, hogy a 150 éves gyilkolászást nem lehet csak így leírni. Ennek sokkal több oka volt. A megszálláshoz és a török fennhatósághoz sok köze volt például a francia-osztrák folyamatos konfliktusoknak és miegymásnak. Magyarországnak nem sok lépése volt, de erről nem akarok többet mesélni: aki tisztességgel leérettségizik 5-ösre történelemből, az tudni fogja, hogy mire gondolok.


A lényeg az az, hogy történelmi vonatkozásában se volt rossz a kapcsolat, sőt.

2013. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"de erről nem akarok többet mesélni: aki tisztességgel leérettségizik 5-ösre történelemből, az tudni fogja, hogy mire gondolok."


Igazából pont azért tettem fel a kérdést, mert valamit nem tudok, tehát sajnálom,hogy nem akarsz többet mesélni. Az érettségin már pár éve túl vagyok egyébként.


A lényeg, hogy tulajdonképpen kedvelnek, vagy legalábbis nem rossz a viszonyunk. Ezt akartam megtudni, köszönöm az első és az utolsó választ.

2013. febr. 8. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az I VH-ban a törökök a mi oldalunkon harcoltak.
2013. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Antimod ***** válasza:
100%
Egy olyan verziót is hallottam, miszerint egyesek közülük a "legnyugatabbra eljutott török népnek" tartják a magyarokat.
2013. febr. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Polarbear válasza:
100%
Türköknek is szólítottak minket anno.:)
2013. jún. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A torok csak addig kedves amig az erdeke ugy kivanja, ha fizeto vendeg vagy akkor mosolyog, ha nincs penzed akkor egy suttyo, es nem beszel veled,tehat erdekemberek,nekem ez a tapasztalatom!
2013. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ettro ***** válasza:

A TURK elnevezést eredetileg a szkítákra alkalmazták, korábban voltak olyan nemzetségek melyek révén elterjedt ez az elnevezés.

Majd a szkítákra rátelepedett keletről érkezett népekre átragadt ez a megnevezés és mind a mai napig használják a turk illetve türk nevet.


Minket magyarokat a szkítasággal való azonosítás miatt és a későbbi, a kora középkori 600-630 közötti türk megszállás miatt neveztek turknak vagy türknek. Akkoriban még különbséget tettek a "szkíta" turkok és a keletről érkező népek türkjei között. Ma már a kutatók is sajnos egybemossák a két különálló népességet.


Eredendően a közép-ázsiai szkítákat nevezték turknak, ez hagyományozódott át a mai türk népekre.

2020. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!