Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A németek általában hogyan...

A németek általában hogyan viszonyulnak a magyarokhoz?

Figyelt kérdés
Pl. mint baráthoz, mint potenciális partnerhez, mint munkatárshoz.
2012. jún. 24. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
A német pasik nagyon helyesek:)Amúgy fogalmam sincs.Remélem,szeretik a magyarokat:P
2012. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Az én tapasztalatom alapján: 80%-uk lekezelően.

A maradék normálisan.

2012. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A német főnököd nem fog annyi pénzt adni,mit egy németnek.Idővel persze lehet.De még így is sokkal jobban fogsz keresni mint itthon.Az én munkatársaim nagyon kedvesek voltak.Mindegyik.
2012. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A németek régen kifejezetten szerették a magyarokat.

Jártunk ki táborral a testvérvárosunkba, és olyan szeretettel fogadtak minket mindig, mintha hazamentünk volna. Kiskorunkban annyi ajándékot kapott tőlük az iskolánk, hogy szerintem inkább abból tartották fenn, mint bármi más forrásból.


Mára tudtommal kicsit változott (már nem a testvérváros-dolog, hanem a németek általános viszonyulása a magyarokhoz), sajnos már annyira nem szeretnek minket, mint régen. :(

De ettől függetlenül talán még mindig van valami kis szimpátia. Remélem.

2012. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos sok magyar ment ki, akik semmit nem tudnak így már nem annyira szeretik a magyarokat. De ha tudsz valamit, jó diploma, jó szakma, akkor tisztelnek.Ha csak takarítani mész ki akkor azonos szinten vagy a filippinóval
2012. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Mint potenciális partnerhez nem valami jól, mint baráthoz úgy gondolom elég jól, de ez egyénfüggö.

Mint munkatársat szeretnek, mert pontosan, szinta hibamentesen dolgozom a saját munkatempómban és többet keresek mint sok Német.


23/F

2012. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
80%
21:31-nel a pont! En mernöki vegzettseggel mentem ki Göttingenbe, nagyon hamar sikerült beilleszkednem, nagyon nyitottak voltak irantam, erdekelte oket a magyar kultura. Viszont testverem is kijött, semmi vegzettseggel, szinte semmi nyelvtudassal, igy o itt csak egy piszkosmunkat elvegzo munkas. Barataim, munkatarsaim sem erdeklodnek kulonosebben fele, testverem is csak a szinten vele egy helyen dolgozo bevandorlokkal baratkozik. Lehet nem olyan jo erzes ezt hallani, de en ezt vettem eszre.
2012. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Orvosként megyek ki egyetemi klinikára nyár végétől (már korábban megkezdett szakképzéssel, PhD fokozattal). Kicsit tartok tőle, hogyan fogadnak majd...
2012. jún. 24. 21:47
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg nem az iskolai végzettségen, hanem a munkához való hozzáálláson van a hangsúly...
2012. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
81%

Szerintem nem. Nem minden arany, ami fenylik. Nem annyira befogadoak, mint azt a magyarok többsege elkepzeli. En is azt hittem, amikor odaerkeztem, de miutan lattam, hogy viszonyulnak a testveremhez (nem elutasitoan, de erezhetoen o "csak" egy munkas). Pedig tisztesseges, becsuletes ember.

Kerdezo ne felj, sok sikert kivanok, egy teljesen mas vilagba fogsz majd belecsöppeni. Mas eletritmus, mentalitas.

2012. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!