Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A roman nyelvu emberek nem...

A roman nyelvu emberek nem viszonyulnak mashogy a magyarokhoz?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
de
2010. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Csak minimális tapasztalatom van ezzel, de aszerint elég kevés a rokonszenv és ezt leginkább a romániai magyar emberek sínylik meg. (akik egyébként százszor inkább magyarok, mint Vona, meg Budaházy, de ez más kérdés)
2010. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Igen a romániai magyaroknak szörnyű a helyzete. Romániában utálnak minket mert magyarok vagyunk, itt viszont teljes nyugalommal titulálnak románnak. Az ember a falra mászik...sehol sem érezheti magát igazán magyarnak, mondjuk akkor már Erdélyben legalább magyarnak gondoltak, de itt...hosszasan kell magyarázni egy embernek, hogy én magyarnak tartom magam attól, hogy román állampolgár vagyok. Az átlagember nem fogja föl, hogy magyar vagyok...
2010. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
A második vagyok. Az én szememben magyar vagy, ha ez segít valamit. Tavaly sajnos kevés időt tudtam eltölteni Hargita megyében, de talán idén, ha az anyagiak engedik, megint eljutok és nem csak két napra :( ott találkoztam életemben először igazi magyarokkal és le a kalappal!
2010. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
volt egy román töri tanárnőm sokkal jobbfej volt mint egy magyar... sose adott kisjegyet senkinek ha nem tudtál valamit inkább adott egy dátumot szóval szerintem n viszonyulnak máshogy
2010. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Kedves utolsó, nem akarlak megbántani, de nem hiszem, hogy a te tapasztalataid alapján írt válaszod mérvadó lenne a témában :D ha ezen az analógián ítélnénk meg, akkor azt hiszem... hát nem tudom mit hiszek, de ez egy nagyon rossz elmélet...
2010. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila:#3/6-nak.

Az átlagemberek itt alaposan el vannak butítva a határon túli magyarsággal kapcsolatban,ehhez hozzátartozik az elmúlt rendszer parasztvakító politikája,s sajnos hogy a mostani politika sem sokkal kedvezőbb etekintetben,mert csak öncélú kampányeszköz-jó kampányfogás a határon túli Magyarság,egyébként jó néhány kivételen kívül magas ívben leszarják itt őket,sajnos,

2013. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!