Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik úgy gondolják, hogy...

Akik úgy gondolják, hogy mindenki tud úgy festeni, mint Picasso, azok mit fognak fel a világból?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 12:41
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

lehet, hogy absztrakt képet bárki tud festeni... de olyat, ami jó, minőségi absztrakt kép, kevesen.


nem szántam provokációnak a kérdést, komolyan érdekel rá a válasz.

2013. febr. 8. 14:05
 22/38 A kérdező kommentje:

"Ja, még annyit, hogy nem attól lesz hamis vagy jó egy értékrend, hogy mit gondolunk Picasso művészetéről... ez nonszensz."


Úgy jött a kérdés ötlete, hogy konkrétan hallottam olyat valaki szájából, hogy, úgy bárki tud festeni, mint Picasso.


Ugyanő azt is megállapította, hogy nincs olyan, hogy valami giccses.


Engem meg elkezdett foglalkoztatni a kérdés, hogy az ilyenek mit fognak fel a világból.


Szerintem, pl. tök mást fog fel az, akinek a Lagzi Lajcsi az etalonja, mint az akinek, mondjuk Beethoven.

És nem azt mondom, hogy az értéktelen, akinek mondjuk nem jön be Beethoven. De az viszont megint más kérdés, hogy érzi e Beethoven zenéjében, hogy az egy minőségi darab (a Lajcsiéban meg azt, hogy ...)

2013. febr. 8. 14:11
 23/38 anonim ***** válasza:
mitől lesz egy absztrakt kép jó és minőségi?
2013. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

nincs ezzel baj, csak ne gondold ettől többnek, vagy értékesebbnek magad, mert ez jön abból, amit írsz

és örülj, h volt lehetőséged arra, h az elitnek kijáró művészettel is megismerkedj

és egy 4 éves gyerek pacája szerinted?

2013. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Ez egy borzasztóan jó és messzire mutató kérdés, jó lenne érdemben megvitatni.

Tegnap érdekes élményben volt részem az operában. A mellettem ülő házaspár annyira vágyott a műélvezetre, hogy mindenen fel volt háborodva. A Don Giovanniról beszélünk, annyit érdemes róla tudni, hogy alapvetően annyit tud, hogy tele van helyzetkomikumokkal, amin jókat lehet röhögni. Meg szép a zene. Slussz.

Az előadás jó volt, a poénoknál az emberek röhögtek. A házaspár pedig rögtön csittegni kezdett. Ha az áriák végén megtapsoltuk az énekest, ők magukban háborogtak.

Hazafelé azon gondolkoztam, vajon ők mit fogtak fel az egészből? Valószínűleg körülbelül annyit, hogy ez a neveletlen közönség nem érti a magasröptű művészetet.

Az én értékrendem szerint viszont amikor a főszereplő azt énekli, hogy ma este még minimum tíz nőt megdug, hát ez minden, csak nem magasröptű :)


Ugyanarról beszélünk, ráadásul még csak nem is olyan nehezen emészthető dologról. Mégis ők egyértelműen azt látták benne, hogy elegáns helyre megyünk elegánsan szórakozni, én meg azt, hogy egy kicsit kikapcsolhatom az agyam és pihenve szórakozhatok. Kb. mintha megnéznék a tévében egy vígjátékot, csak itt jobb a zene.

Jó kérdés, hogy vajon ki látja jobban a dolgot, kinek a leképezése van közelebb a valósághoz. Én nyilván úgy gondolom, hogy én, hiszen ha nem így gondolnám, akkor mást gondolnék. De ez még nem jelenti azt, hogy egyébként nekem van igazam. Azt sem, hogy egyáltalán bármelyikünk közelebb jár hozzá.

2013. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
mondjuk szerintem a magasröptű dolgokon is lehet nevetni, az a lényeg, hogy az ember élvezze ezeket.
2013. febr. 8. 23:00
 27/38 anonim ***** válasza:
55%
A magyar emberek vizuális kultúrája kb. 0. , mivel a szüleiknek se jut át az érzékelésén sok dolog, emiatt a gyerekeiknek se tudják átadni, ritkán viszik jó kiállításokra, miközben pl, zenei koncertekre sokkal többször emiatt a zenei érzékelés általában sokkal fejlettebb, mint a képzőművészeti dolgok felé. Ez valahol nagyon szomorú. Legtöbbször tudatában sincsenek. Nekem valahol kicsit fogyatékosságnak számít.
2013. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Az jutott még eszembe ezzel kapcsolatban, hogy olyanok lehetnek, mint akik a különféle zenei tehetségkutató műsorokba jelentkeznek átlag alatti képességekkel. Mert nem tudják felmérni a képességeiket.


Akiket csak azért tesznek be a műsorokba, hogy jókat nevessünk rajtuk.


Az egy dolog, hogy nem teszik valami, az meg megint egy másik, hogy valaki tisztában van-e a képességeivel, hogy mire képes, és mire nem. Aki ennyire nincs tisztában, az valószínű más dolgokkal sincs.

2013. febr. 9. 17:59
 29/38 anonim ***** válasza:

továbbra is érdekelne, hogy egy absztrakt festmény esetén mi alapján lehet azt mondani, hogy na, ez értékes (mint alkotás, és nem pénzben értve), ez a másik meg nem, ilyet meg mindenki tud.


Mert ha az az állítás, hogy ez egyértelműen eld

önthető ízlésektől függetlenül, akkor erre tudni kéne valahogyan objektíven válaszolni.

Ha meg nem megy, akkor az állítással van gond.

2013. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Szerintem absztrakt festménynél két dolgot lehet figyelembe venni. Vagy legyen valamilyen közvetlen jelentése, amikor tudjuk, hogy aki festette, miért festette (lehet egy sima piros felület is, ha tudjuk, hogy mondjuk egy kegyetlen gyerekgyilkosság ihlette és ezeknek a megelőzésére akarja felhívni a figyelmet), vagy legyen gondolatébresztő.


Ezen kívül persze, ahogy a nem absztrakt festmények esetén, érték lehet, ha csak egyszerűen arányos és gyönyörködtet, de az már más tészta, olyat tényleg bárki tud csinálni, akinek van némi ízlése.

2013. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!