Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik úgy gondolják, hogy...

Akik úgy gondolják, hogy mindenki tud úgy festeni, mint Picasso, azok mit fognak fel a világból?

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 12:41
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Szerintem meg megválaszolható, bár lehet nehezebb kérdés, és nem a gyakorira való.

Minden ember más és más, és mást fog fel a világból.


Akik nem látják (érzik)az érték, és értéktelen közt a különbséget, az mást fog fel belőle, mint az, aki ezeket észreveszi.


Ilyen szempontból érdekelne a dolog.

De tényleg nem a gyakorira való ez a kérdés, mert nehéz lehet rá válaszolni.

2013. febr. 8. 13:19
 12/38 anonim ***** válasza:

"Akik nem látják (érzik)az érték, és értéktelen közt a különbséget, az mást fog fel belőle, mint az, aki ezeket észreveszi. "


Az értékeket te magad határozod meg, szubjektív megállapítás csak. Már ha a művészet a téma. Szóval ha valaki nem látja az értéket az csak azt jelenti, hogy nem tudja neked mi a szép.

2013. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
84%

Jó, akkor válaszolunk:

Kérdező teljes mértékben igazad van, nagyon hálásak vagyunk neked mindannyian, h segítettél nekünk magasabb szellemi szintre jutni a kérdésed által!

Rem egyszer mi is ilyen műveltek leszünk!

Taníts minket és a Gyk közönségét!

2013. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

""Akik nem látják (érzik)az érték, és értéktelen közt a különbséget, az mást fog fel belőle, mint az, aki ezeket észreveszi. "


Az értékeket te magad határozod meg, szubjektív megállapítás csak. Már ha a művészet a téma. Szóval ha valaki nem látja az értéket az csak azt jelenti, hogy nem tudja neked mi a szép."


Az érték olyan értelemben nem szubjektív, hogy a dolog maga értékes-e vagy sem. Van, ami egyértelműen az, van, ami meg nem.


Csak az szubjektív, hogy számodra mi értékes, és mi nem.



szóval, akkor hamis az értékrendjük, ez kiderült. Ennek mentén érdekelne, hogy mit fognak fel a világból.

2013. febr. 8. 13:30
 15/38 A kérdező kommentje:
51%-os ha nem sikerül válaszolni, ne erőltesd. tényleg nem kérek off-okat
2013. febr. 8. 13:31
 16/38 anonim ***** válasza:
78%

És ha azoknak hamis, akik a művészet magasiskolájának tartják? Minden hozzászólásodból süt az, hogy te okosabbnak gondolod magad...


Van egy nagyon szép zongoradarab, pontosabban egy zongorista és egy csellista adja elő. Nekem nagyon tetszik, a legnagyobb kedvenceim közé tartozik, párom viszont azt mondta rá, hogy búskomor, és ezt hallgatják azok, akik öngyilkosságot követnek el utána. Nem értek vele egyet, számomra éppen, hogy reményt közvetít, felvillanyoz és egyben megnyugtat. Ízlések és pofonok.

Van egy amerikai énekes, aki a gyerekeinek írt egy altatót. Párom szerint ez is búskomor öngyilkosoknak való, szerintem pedig épp az ellenkezője. Lassú és nyugtató, és éppen arról szólj, hogy nem vagy elfelejtve, nem vagy egyedül, a sötétben is van, aki szeret.

Kinek a pap, kinek a paplan. Attól, hogy néhány dologban különbözik a véleményünk, még egyikünk sem lesz jobb a másiknál. El tudom képzelni, hogy gazdasági vagy bármilyen más kérdésben mi is egyetértenénk, kérdező, csak ebben nem. Semmi különleges nincs a világnézetemben, a felfogásomban. Úgy élek, hogy a környezetemben kárt ne tegyek, lehetőség szerint ne tegyek rosszat az embereknek, és közben én is jól érezzem magam. Nem vagy rosszindulatú, érdekel a művészet, a tudomány, a gazdaság, sokat olvasok szépirodalmat és szórakoztató irodalmat, véleményeket jobbról és balról is, hallgatok klasszikus zenét, de meghallgatom a maiakat is, megnézek több kiállítást. Nem vagyok semmivel sem rosszabb vagy jobb, mint pl. te. Nyilván van, amiben te vagy jobb, van, amiben én. Mit olyan nehéz ezen megérteni, miért kell ezt a kérdést így feltenni?

2013. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy nem attól lesz hamis vagy jó egy értékrend, hogy mit gondolunk Picasso művészetéről... ez nonszensz.
2013. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

provokatív kérdés

valószínűleg csak az absztrakt képeket látják, olyat meg tényleg bárki tud festeni :) ha korábban az adott festő megmutatta, h kis túlzással az összes festőiskola stílusában tud festeni, az nevezhető művésznek, mert elhiszem neki a fekete vásznon a kis fehér pontot is, de aki csak ilyet képes, az pusztán a sznob milliomosok pénzével játszadozik :)

2013. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Utolsó.

nem azt kérdeztem, hogy valami teszik-e vagy sem. Az egy dolog, hogy teszik, az megint másik, hogy képes e valaki felfogni, hogy tud-e olyat csinálni, vagy sem.


van egy csomó kép, meg zene, ami nekem konkrétan nem tetszik, de azt érzem rajta, hogy értékes, és azt is, hogy én nem tudnék (se hasonló jót) olyat csinálni.


"miért kell ezt a kérdést így feltenni?"

mert érdekelne rá a válasz.



Ezekből a kommentekből az derül ki, hogy az adott kérdésre még akkor is reagálnak, ha nem tudják rá a választ. Hajlamosak a személyeskedésre (amire azok szoktak jellemzően, akiknek valós érvük nincs).

2013. febr. 8. 14:01
 20/38 anonim ***** válasza:
felteszem átlagosan ugyanannyit, mint akik meg el vannak ájulva Picasso művészetétől - és várhatóan többet, mint akik ilyen kérdést tesznek fel, és ezzel demonstrálják, hogy el sem tudják képzelni, hogy a saját szűk kis látómezőjükön kívül még rendkívül sok dolog létezik a világban. Például olyan is, hogy valakinek nem jön be ugyanaz, és egyszerűen hidegen hagyja akár Picasso festészete, akár más.
2013. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!