Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sztetek gáz, ha egy sportegyes...

Sztetek gáz, ha egy sportegyesületben a 32 éves edző folyamatosan kezelgeti a 17 éves tanítványát?

Figyelt kérdés

Mondjuk oké, elég fejlett a csajszi meg jól is néz ki, többnek is nézném simán, de úgy helyzetnek nem ciki, hogy ő az edzője?

Bár a csajszi elmondása szerint szerelmesek is egymásba, csak nem tudom, ha ez kiderül úgy nyilvánosan, akkor szülők pl mit szólnának hozzá vagy akár pár jóakaró.


sztetek?

(oké, tudom, h jogilag semmi, hiszen elmúlt 14, szal inkább úgy "szokásilag" kéredzem)



#tanár-diák viszony #edző-tanítvány
2013. febr. 5. 11:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nem találtam jogszabályt, csak olyat, hogy "A bírói gyakorlat szerint" ... ehhez viszont a konkrét esetet kell ismerni, és büntető jogásztól megkérdezni mit lehet tenni
2013. febr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

na de nem arról beszéltünk, hogy itt büntető jog szóba se jöhet, hiszen elmúlt 14?

valaki jött itt az etikával, na de ez meg nem jogi kérdés. hát a bírói gyakorlat meg érdekes, de ha eleve nem is jogi kérdés, akkor sztem bíró elé se kerülhet, kivéve ha fordítva sül el, aztán az edző perli be az egyesületet amiért jogalap nélkül elbocsátották. hát komolyan kíváncsi lennék, mit írnának indoklásként, de van egy olyan érzésem, hogy ők is tisztában vannak azzal h ezt nem írhatják, hiszen nem ütközik jogszabályba. na most etikai meggyőződésre hivatkozni meg elég necces sztem, de jogilag mindenképpen támadható.


egyébként elolvastam azóta a pedagógusok etikai kódexét (ami mellesleg egy vicc ahogy van), és abban semmilyen erre utaló pont nincs

2013. febr. 6. 08:52
 13/19 anonim ***** válasza:

Majd ők ketten felelnek, ha per lesz a dologból. Még az sem kell, már így is leírták magukat.


A magad érdekében maradj ki ebből.

2013. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

jaj neee

ennél értelmesebb választ tényleg senki nem tud adni? :(

2013. febr. 6. 20:00
 15/19 A kérdező kommentje:

ja még a 13-ashoz annyi, hogy mi ez a "leírták magukat" ???

úr isten, ettől a gondolkodástól kész vagyok, de komolyan. tudom, nálunk ez valamiért hatalmas tabu, meg fúj erkölcstelen és stb, aztán ehhez képest amikor normális nyugati országban voltunk edzőtáborozni, egyszer olyannal találkoztam, hogy a 17 éves srácnak volt a nője a 28 éves tanárja, egy másikban meg éppen csak 16 volt a csaj és ott is egy 30 körüli ürge volt a barátja (ez meg az edzője volt). és ami érdekes, hogy ott meg se fordult senki fejében h ez gond lenne, és tök nyíltan elvoltak, mindenki tudta és pont.

nálunk meg felteszek egy ilyen kérdést, és jönnek itt már a bíróságtól kezdve az erkölcsi "leírták magukat" szöveggel. :(

Miért???? :(((

annyira borzalmas ez a különbség ...

2013. febr. 7. 08:30
 16/19 anonim ***** válasza:

AZ A TABU, HOGY ŐK NEM, MINT MAGÁNEMBEREK, HANEM MINT MESTER ÉS TANÍTVÁNY VANNAK KAPCSOLATBAN!

Ezt semmilyen iskola nem tolerálja, eltekintve 1-2 egyetemtől. De oda jogilag nagykorúak járnak, de ez a lány NEM AZ.


Van barátnője/felesége az edzőnek? Nem az a lényeg, hogy ő mit mond, hanem az igazság.

Először ezt kéne megtudni, utána kiosztani másokat!

2013. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

de most miért példálózól a nagykorúsággal, amikor 14 év a határ a jogban? akkor most mit sért meg és melyikük? NEM ÉRTEM ??? AZ HOGY TABU, AZ MEGINT NEM JOGI § ...


tudom a választ: nincs felesége az edzőnek, és látszólag jól elvannak. de mondjuk sztem ez a legkisebb kérdés, hiszen pl a gimiben ahol voltam, ott meg a 4 gyerekes és feleséges igazgató kavart az egyik 15 éves csajszival, és elvoltak ők is egész sokáig. iskolai bulikban még olyan nagy titok se volt, ha már kellően beittak mindketten :)

2013. febr. 7. 20:29
 18/19 hollófernyiges ***** válasza:
Egyre erősebb a gyanúm, hogy az az edző te vagy :)
2013. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem érted. Amíg nem vagy nagykorú, addig nem nézik jó szemmel sehol, hogy viszonyod van az edződdel. Se anyádék, se a sportiskola.

Ti nem úgy vagytok kapcsolatban, mint magánemberek, hanem mint "tanár" és "diák". Ez együtt jár bizonyos korlátozásokkal.

A legjobb az lenne, ha elolvasnád a sportiskola működési szabályzatát (de erősen kétséges, hogy megérted, ami oda le van írva - abból kiindulva, hogy az itteni logikus magyarázatot sem fogod fel, nem érzed a különbséget a két kapcsolati státusz között).


Ad 2, van csaja? Mert hogy te vagy, az egy dolog, de ha más is van... Tényleg megér neked ez ekkora kockázatot?


Ad 3, de, k*rvára ciki, ha egy 30-as pali csak a tiniknél sikeres.

2013. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!