Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az egyetem már nem a valódi...

Az egyetem már nem a valódi tudás megszerzéséről szól?

Figyelt kérdés
Igazságtalannak gondolom a helyzetet. Jobb jegyet kapnak azok, akik puskáznak, de a valódi tudásuk 0. Rájuk nem irigykedem, mert nem lennék a helyükbe ilyen szempontból, hogy nem tudok semmit, de mivel jobb jegyeik vannak mint nekem, igazából csak azért mert puskáznak, így mégis lejjebb kerülök, és ezt igazából dühítőnek érzem. Olyan mintha én nem tanulnék semmit, ők meg igen. És ez így ferde képet mutat az egész csoportról.

2013. jan. 15. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát elég szánalmas, hogy hagynak titeket puskázni. Nekem egy haverom pont most próbálkozott meg vele, nem is kaphat abból a tárgyból jegyet a félévben, de valszeg ki is rúgják.
2013. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az ő jegyeik jobbak lesznek, viszont valós tudásuk nem nagyon lesz. Majd ha elkezdenek dolgozni (feltéve, hogy kapnak munkát), érezni fogják ennek hiányát, és elég nehéz dolguk lesz. Szóval hosszú távon te jársz jobban, még ha neked esetleg közepes jegyeid is vannak, de a fejedben nyilván több van, mint nekik.
2013. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezért van az, hogy a fontosabb helyeken nem alkalmaznak frissen végzetteket, hanem asszisztensi (építész), rezidensi (orvos), stb. helyek vannak nekik, ahol kiderül, hogy valójában ki mennyit tud.

(Tudom, a rezidensi időszak a képzés része, de a célja ugyanaz.)


Máshol is előbb-utóbb kiderül a hiányosság, csak kínosabb a dolog, mert nem is magyarázzák el, hogy tanuljon az illető, csak elköszönnek. :)


Amúgy meg sajnos az élet igazságtalan. Ne várd, hogy ez megváltozik egy csapásra. Sok olyan van, hogy a jó eredmény elég egy jó helyhez, és utána lehet lébecolni évekig, aki meg becsületes, az gályázhat egy tré helyen.

Nem tudsz mit csinálni. Te döntöd el, hogy a becsület milyen helyen áll nálad a fontossági sorban. :)

2013. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem csak az egyetem, hanem az egész oktatási intézmény a bölcsődétől kezdve az ember betörésével foglalkozik, nem a tanításával. Ez nem valódi tudás, hanem puszta adathordozás és pszichés programozás. Droiddá nevelnek, nem gondolkodó emberré, hogy a megszerzett tudásodat egy nagyobb hatalom szolgálatába állítsd, és ne magad irányítsd az életedet. Betéve tudjuk hogyan írjuk meg egy nyáladzó önéletrajzot hazug motivációkkal, de azt nem, hogy a saját érdekünket miképpen érvényesítsük, vagy hogyan műveljük meg a kertünket és neveljünk benne pár haszonnövényt, ha ugyan még van olyanunk. :(
2013. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én (talán ezért) szerettem azokat az előadókat, akiknél az előadáson való aktív részvétel volt a beugró vizsgára. Vagyis nem elég, hogy ott vagy meg bemagolod a harminc tételt, hanem aktívan részt is kellett venni az előadáson. Ha kérdést tesz fel az előadó, válaszolni.


Mondjuk nálunk kevés volt a zh, szóval nagyon puskázni nem lehetett, meg ami volt, azon se nagyon. Pl: Hogy puskázol ábrázoló geometria zh-n?

De igazából, ahol nálunk komoly puskázások mentek, az jogi ismeretek tárgy volt, ugyanis ott a tanár nem fogadta el, ha az ember a saját szavaival fogalmazta meg a dolgot, hiába értetted, ha nem tudtad szó szerint, ugyanúgy kivágtak. Ezért kellett puskázni, hogy legalább a kettes legyen meg. (Művészeti kar, nem jogi, kötelező tárgy.)

2013. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még csak első éve járok, de határozottan ki merem jelenteni a választ : NEM ! :D Nálunk is ez van, valaki 1 előadáson van az egész félévben, leszarja az egészet, és valahogy mégis átmegy, aki tanul meg nem... Nálunk egyik tantárgyból senki nem tudott semmit, megajánlott jeggyel átmentek vizsgán, mi meg háromszor is voltunk vizsgázni és a büdös életbe nem engedett át akkor sem :/ pedig többet tudtam mint akárki az egész csoportból, és mégsem . De ez mindig így van sajnos :D Szerintem hülyeség az egész rendszer, oké, hogy még a gimi "alapokat" ad az egyetemhez, de hogy már egyetemen sem azt tanítják amiről szól a szak, az már nevetséges .... Tudáshoz nem sok köze van, túl kell élni a zh-kat, vizsgákat, és legyen meg a papír :D
2013. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!