Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csinálnál egy "másolós...

Mit csinálnál egy "másolós barátnővel"?

Figyelt kérdés

Történetesen mindenben utánoz bármit csinálok. Huszonévesek vagyunk mindketten és neki nincs saját személyisége.

Elkezdtem növeszteni a hajamat, ekkor ő is elkezdte, levágattam - ő is.

Szeretek csinosan öltözni, új frizurákat kipróbálni, sminkelni magam - megveszi ugyanazt a ruhát, megveszi ugyanazt a hajszettet (na ezen nagyon felhúztam magam múltkor mikor megláttam) megveszi a kozmetikumokat is.

Próbára tettem a múltkor hogy mit csinálna ha engem lomposan látna csak - na mit csinált? Ő sem adott magára :D

Amim megvan az neki is kell feltétlenül, még a céljaim is: szeretnék megpályázni egy nagyon jó állást (még tanulnom kell hozzá egy kicsit) és közölte velem hogy ő is meg fogja próbálni...

Aranyos csaj lenne... vagy lehet hogy én vagyok az mert már szinte olyan mintha tükörbe néznék, a stílusom (külső, belső) mind megjelenik rajta.

Mit tehetnék ez ellen? Egyre több mindenről titkolózok előtte, és azt veszem észre hogy elkezdtem előle védeni a magánéletem, pedig régen megbíztam benne.

Mit csináljak? (Az alapszemélyisége mikor megismerkedtünk depressziós és pesszimista volt, szóval tuti nem olyan mint én)


2013. jan. 3. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Tetszik ez a történet. Nagyon ismerős általános iskolából és a gimiből. Voltak olyan lányok akiknek a stílusa nagyon tetszett csak én szerény voltam felvenni, nem mertem eltérni a szürke tömegből, őt csodáltam, hogy mer más lenni.
2013. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hardnuttocrack válasza:
Persze ez idegesítő tud lenni ,de ne reagáld túl.Ez teljesen természetes dolog!Barátok ill. egy szociális körben levők gyakran utánozzák egymást kisebb mértékben, még ha ez nem is tudatosan történik.Ő egyszerűen kicsit átesett a ló túloldalára...és valószínűleg benne sem tudatosult a dolog.Szerintem valahogy vezesd rá ,hogy menjen el pszichiáterhez mert ennek lelki okai vannak.Nem szeretnék mély okfejtésekbe bocsátkozni, mert nem ismerem de ennek rengeteg oka lehet. Feltételezem ,hogy önértékelési gondjai vannak ,nincs kibékülve magával / a világgal...Ezzel rengetegen vagyunk így.Az utánzás pedig egy TANULÁSI FOLYAMAT (gondolj csak bele ,hogy a gyerekek gyakran utánozzák a szüleiket),nem ezért csinálja ,hogy téged idegesítsen ,hanem ,hogy megtanulja azokat a dolgokat amiket nem tud.Egy példa a sok közül teljesen leegyszerűsítve.: Öltözködés.: Tetszeni akar a fasziknak ,de nem tudja mit vegyen fel ,ezért az ötletet tőled lopja, mert te valószínűleg sikeresebb vagy nála ezen a területen (is)...de aztán lehet ,hogy pocsék pszichiáter lennék és nem így van ,küld el egyhez és kiderül a mi a gáz.Ha legközelebb ilyen történik ,szerintem próbáld meg máshogy lekommunikálni neki a nemtetszésedet.Ne húzd fel magad mert az csak olaj a tűzre.Ha megveszi ugyanazt a ruhát mondj valami olyasmit ,hogy: "nagyon szép ez a ruha ,de mivel jó barátnők vagyunk megmondom a szemedbe ,hogy borzasztóan nézel ki benne!Te sokkal szebb lennél feketében mert kiemeli a szemed színét." Vagy bármi ilyesmit.A lényeg ,hogy a "ruhával" legyen a baj,ne vele ,és legyen a mondatban egy tanács,ill. ésszerű kritika. Neked pedig azt javaslom ,hogy fogd fel pozitívan.Végül is legalább egy ember biztos felnéz rád, és szeret téged.:)Ha nem így lenne ,nem téged majmolna.:)
2013. jan. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!