Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Segítség öngyilkos-hajlamú...

Segítség öngyilkos-hajlamú barátnővel?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel nagyon régóta jóban vagyunk, de amióta meghalt a nagymamája (legalábbis azt hiszem, hogy ez az ok, vagyis nem biztos) teljesen kifordult magából. Nyolcadikban elkezdett cigizni, ribancokkal haverkodott, aztán meg sírt, ha átverték vagy lekoptatták. Persze 2 nap múlva megint velük haverkodott.


Nagytétényben él (nem tudom, ismerős-e, de Budapest egyik nagyon szegény kerülete sok kisebbséggel) anyukájával és nevelőapjával. Az igazi apját utálja. Az anyjával állandóan veszekszik. Intenzíven cserélgeti a pasijait, bár nem tudom, hogy a "pasik" tényleg barátnőnek tekintik, mert kissé duci... Az utolsó pasija gyógyszer túladagolásban halt meg.


A csuklóját vagdossa (láttam, mutatta is nekem) és gyógyszereket kajál, szó szerint... Tegnap hallottam, hogy kórházban is volt.

Amikor pedig találkoztam vele, mesélte, hogy kipróbálta a drogot. Akkor azt hittem, hogy én fogom kinyírni...


Nem tudom, mi baja, nem mondja el, bár, az se biztos hogy van neki... egyszerűen csak kiakarja nyírni magát és állandóan azzal jön, hogy milyen szar a élet... Anyuja régebben elvitte pszichológushoz és ő meg hiszitzett, hogy nem akar menni többet és hogy utálja a pszichológust (na, ezt a részét megértem, mert én is utálom őket :D)


Valaki segítsen! Mit csináljak vele? Annyira szeretném, ha helyreállna... :(


2012. jún. 24. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is, nem pszichológushoz kellene vinni, hanem pszichiáterhez, ő az orvos. Persze, ha nem akar, erőltetni nem lehet. Viszont abból, amit leírtál, úgy érzem, nem akar ő meghalni, csak fel szeretné hívni magára a figyelmet, mert nem találja a helyét (ha meg akarna halni, megtalálná a módját). Nem vagyok ugyan szakember, csak laikusként mondom ezt. Valakivel mindenképpen meg kellene beszélnie, hogy mi okozza a bajt, te is próbáld sokat beszéltetni, hátha kicsúszik a száján.
2012. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elkeseredetten keresi a helyét és ha ilyen a viszonya a szüleivel, könnyen lehet, hogy a nagymama halála rátesz a tinikor nehézségeire(engem legalábbis felnöttként is megviselt, vele volt a legjobb kapcsolatom). Mindenképp nagy szüksége van rá és vagy pszichológusra, vagy pszichiáterre(bár drog mellé esetleg gyógyszeres kezelés, az nem jó). Próbálj vele beszélgetni és kicsikarni a bánatát belőle, mert rossz az irány, nagyon!
2012. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!