Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Költöznétek falura, ha lenne...

Költöznétek falura, ha lenne lehetőség?

Figyelt kérdés

Mindig arra vágytam, hogy vidéken éljek, és állataim legyenek. Nem nagy gazdaságot szeretnék, csak pár csirkét, kacsát, galambokat, stb.

Jelenleg áll a pénzem egy házban, amire többen vagyunk örökösök. Ha ezt sikerül eladni, lehetőségem lenne venni minimális összegért (6 számjegyű) vidéken egy családi házat nagy telekkel. A munkám egyelőre ide köt Pestre engem is, a páromat is. Ti belevágnátok? Tényleg sokkal nehezebb ott munkát találni?

Vagy esetleg megvenni nyaralónak? Ennyi pénzért még az is megérné. Nekem tényleg ez minden álmom.

27/N



2013. jan. 2. 19:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen messzire szeretnél menni nagyobb várostól. Én 50 km-re lakom Bp-től és lehetetlenség munkát találni.. ha nincs olyan ismeretségi köre az embernek akkor lehetetlen, mert családon belül illetve barátok egymásnak ajánlják a jobb munkákat. Bp-n pedig lehetőség lenne, de az utazási költség illetve a bejutás miatt nem nagyon szeretik felvenni a messzebbről jövő embert. Nekem ez a tapasztalatom sajnos.

Állatokból, földből meg szerintem nem lehet megélni, nem mehet biztosra az ember, ugyanis az hogy jól megy vagy sem sokban időjárás függő és ki kell alakítani szintén egy ismeretségi kört, egyszóval vagy bejön vagy nem. Nem mernék ilyenbe belevágni.


Ezen kívül én nagyon szeretem a falut, nyugis, békés.. BP-n is csak zöldövezetben tudnám elképzelni az életemet, betondzsungelben soha! Persze, ha rá lennék kényszerítve valamilyen oknál fogva, akkor ez van.. Mellékesen a buszjáratokról, Volánról is tudnék írni sok mindent.. ha nincs kocsid, akkor pl. hétvégén alig tudsz bárhova eljutni...


23/L

2013. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Én nagyon sokáig városban éltem, elkerültem falura, és szívesen laknék inkább városban... a falu 60%-a cigány, a többi 40% idősek.. legközelebbi város 12 km-re van, és ott sincs semmi munkalehetőség. Kb úgy érzem, hogy el vagyok dugva a faluban, nem merek kimenni sétálni sem a cigányok miatt, de a legközelebbi város is tele van cigánnyal, bár ez borsod megye.. de a falvak a legtöbb helyen ilyenek.. gondold meg, ha tényleg ez minden álmod, olyan falut válassz, ahol nincsenek cigányok, mert miattuk a falvak halálra vannak ítélve.. ha most szép is még egy falu, pár év múlva lelakott lesz az egész falu a cigányok miatt..
2013. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Én sosem költöznék faluba.Egy Pest melletti kis községben nőttem fel,szeretem a természetet,viszont egy ilyen kis helyen nagyon beszűkültek tudnak lenni az emberek.A másik,ami nagyon taszít,hogy egy három utcás kis faluban nincs semmi.Rossz a közbiztonság gondolom,mert arra a madár se jár,rossz a közlekedés is,ha nincs jogsid,halott vagy és nincs se bolt,se semmi.Nagymamám is egy kis faluban élt és már akkor kiborított,hogy a bolthoz egy csomót kellett gyalogolni.Volt 3 kisbolt a faluban,de ezek csak hajnalban és délután voltak csak nyitva egy pár órára.Úgyhogy vicc az egész,sose mennék faluba.
2013. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Egyébként meg egy normális embernek normális munka mellett nem hiszem, hogy van ideje az állatokra, meg arra, hogy egy nagy telket kerttel együtt rendbe tartson..
2013. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Magam falura költöztem és hatodik éve élek itt!Egyenlőre egy ezer m2-es kertem van a családi ház telke mellett,de már kinéztem egy kisebb,állattartásra alkalmas területet!

2013. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ami azt illeti én kisvárosban születtem. 9 éve költöztem el onnan. Első körben mentem panelba, majd utána ki falura. A kisváros volt a legjobb üzlet, ott voltak állataink is és volt pl. áruház is a központban. A panelba soha semmi pénzért sem mennék vissza. Most falun viszonylag jó a helyzet. Van 3 nagyobb város a közelben. Győr ide 50km ami azért még tűrhető távolság (bár munka szempontjából már necces). Ha mindenképpen vidéki közegre vágysz szerintem nézz frekventált helyet magadnak. Balaton környékén (nem lent a parton) is vannak szép helyek. Határ környékén is jól el lehet lavírozni. 3 utcás falucskába szerintem öngyilkosság fektetni. Hiába a szép környék, nyaralón kívül más "haszna" nem igazán lesz. Persze ez a legjobban attól függ, hogy ki milyen mércével méri...
2013. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!