Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Költöznétek falura, ha lenne...

Költöznétek falura, ha lenne lehetőség?

Figyelt kérdés

Mindig arra vágytam, hogy vidéken éljek, és állataim legyenek. Nem nagy gazdaságot szeretnék, csak pár csirkét, kacsát, galambokat, stb.

Jelenleg áll a pénzem egy házban, amire többen vagyunk örökösök. Ha ezt sikerül eladni, lehetőségem lenne venni minimális összegért (6 számjegyű) vidéken egy családi házat nagy telekkel. A munkám egyelőre ide köt Pestre engem is, a páromat is. Ti belevágnátok? Tényleg sokkal nehezebb ott munkát találni?

Vagy esetleg megvenni nyaralónak? Ennyi pénzért még az is megérné. Nekem tényleg ez minden álmom.

27/N



2013. jan. 2. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha találnék ott megélhetési forrást,legyen az munka alkalmazotti vagy vállalkozói, vagy önfenntartói formában ,én mennék gondolkodás nélkül.

Ha így pénzhez jutsz, szerintem mindenképp érdemes ilyenbe belevágni, inkább mint felélni a pénzt. Lehet eleinte csak nyaralóként használnátok,de később bármikor jó lehet.

2013. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem költöznék falura,és a munka lehetőség is kevesebb ez biztos.De neked ez az álmod, erre vágysz,én meg nem.
2013. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
húú én szinte mindent megtennék hogy falun éljek újra
2013. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a családomnak nem tetszene az ötlet, de ez az összeg annyira minimális, hogy autót nem kapni normálisat annyiért, ráadásul gyönyörű helyen van.

A nyaralóra azért gondoltam, mert ha nem is kapnánk ott munkát a környéken, pár hetet az évben lent töltenénk, ráadásul lenne, aki gondját viselné, mikor nem vagyunk ott.

2013. jan. 2. 19:40
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a falu kérdés sok mindentől függ. Legjobban attól, hogy hogy vidéken belül hová akarsz költözni? Figyelj mi 20 km-re lakunk a legközelebbi várostól és semmi munkalehetőség nincs. A falu lakosságának 85%-a munkanélküli. Ez Nógrád, de hasonló a helyzet nagyon sok megyében.

Állattartás. Mire akarod tartani a csirkéket például? A tojásukért csak vagy a húsukért is? El tudod magad képzelni, hogy átnyisszantod a csirke nyakát? Mert beletartozik ez is, nem szólva az óljuk tisztán tartásáról. Tudsz valamit az állattartásról? Álomnak szép illetve nagyon sok városi (ezt nem leszólásból mondom) csak tv-ben látott háztájit.

Jó oldal, hogy sokkal nyugodtabb és el tudsz menni sétálni a környéken anélkül, hogy dugóba kerülnél :D

2013. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Épp van egy eladó házunk vidéken,ha érdekel.:)

Ha törzsgyökeres pesti vagy,akkor először tényleg érdemes nyaralóként használni és úgy érezni fogod,hogy az-e az,amire szükséged van,vagy hiányolod majd a pörgős Életet.

Én például törzsgyökeres vidéki vagyok,mégis nagyon elvágytam Pestre.Meg is szerettem,de azért Nekem az otthont,a vidék jelenti.De erre az ember akkor jön rá,amikor benne van.

Ahhoz meg annyit fűznék hozzá,hogy ha Valakinek Pesten van a munkahelye,az még nem zárja ki azt,hogy vidéken éljen. Tőlünk rengetegen járnak fel a fővárosba dolgozni, ~1 óra az út,ennyit még bkv-val is elutazgat az ember.

Szóval Én azt mondom hajrá!:)

2013. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze, ezek közül semmi nem idegen tőlem, egész életemben kertes házban éltem, minden nyarat falun töltöttem, nem undorodom semmitől, ami az állattartással kapcsolatos, ganézás, stb. Nálunk már tyúkokat sem lehet tartani, a szomszédoknak minden hangos, ez Pesttől 2 kilométerre, ahova mennék, az pedig Zala megye.
2013. jan. 2. 19:48
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor az semmi. Szerintem így nyugodtan vállald be. Azt hittem, hogy egy eldugott, Isten háta mögötti helyre akarsz költözni. De így mindjárt más.
2013. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Most élek Pesttől 2 kilométerre. De a kiszemelt hely Zala megye, egy 3 utcából álló kis faluja. Ezért vannak kétségeim.
2013. jan. 2. 19:55
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Én biztosan nem költöznék faluba. Főleg olyan kicsibe. Az álmom az, hogy orvos legyen, nyilván a munkahelyem nem egy 3 utcás faluban lesz. Emellett pedig a város nekem minden szempontból előnyösebb. Hol vásárolsz be? Van 1 kisbolt, ahol megkapod a legszükségesebbeket 2x annyiért. A legközelebbi bevásárlóközpont 20km-re van. Semmi szórakozási lehetőség vagy kikapcsolódási lehetőség. Távol a modern élettől. Nekem egyáltalán nem fekszik. :/
2013. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!