Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert van hogy Mo-n sokszor...

Miert van hogy Mo-n sokszor az azsiaiakat elitelik?

Figyelt kérdés
En vietnami szarmazasu vagyok, itt szulettem mo-n és itt tanulok. Nekem eddig ritkan szologattak be szarmazasom miatt, de van egy par baratom akik ugyanugy vietnami szarmazasuak és mar evéget volt par konfliktusuk. En elutasitom a ciganygyulolest is, bar sokszor van ra ok ezt elismerem, de az h azsiaiakat is sokszor elitelnek aztan gunyt uznek beloluk mikozben nincs semmi indokuk ra és ez elegge szomoru. sztem szegyen foleg a 21. szazadban.
2012. dec. 29. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A baj azzal van, hogy sokan közülük visszaélnek az ország adta lehetőséggel.


Engem zavar, hogy egyes ázsiaiak magyarokat dolgoztatnak gyakran úgy, hogy sz*rdarabként kezelik őket, és nem fizetik ki a munkabért. Tudják, hogy nagyon nehéz ma munkát találni, és aljas módon kihasználják a nehéz helyzetüket.


Tudom, hogy ezt magyar munkáltatók is megteszik, de úgy gondolom, hogy egy idegen egyrészt tanulja meg érthetően az ország nyelvét, másrészt tisztelje meg azzal az országot, hogy nem sérti meg a törvényeit, és nem okoz kárt a lakóinak.

Teljesen mindegy, hogy ázsiai, fekete, arab, vagy fehér.

2012. dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen egyetértek amit leírtál az alábbiakban, de nem hinném hogy mindenkit egy kaptafa alá kéne venni és egyből elitélni
2012. dec. 30. 02:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az a tapasztalatom, hogy simán lehet egy kalap alá venni az ázsiaiakat.

Nekem is hasonló problémáim vannak velük, mint az első hozzászólónak.

Részben, már túl sokan vannak. Részben, ha már jöttek, legalább tanulják meg a nyelvet, és ha kérni akarok valamit pl. egy kajáldában, ne kézzel-lábbal kelljen kommunikálnom. Részben, ha már ide jöttek, akkor alkalmazkodjanak az itteni kultúrához, szokásokhoz. Nálunk nem szokás, hogy miközben fizetek, a pénztáros kihangosított telefonon beszélget, ráadásul igen hangosan. Itt nem szokás, hogy az eladó beviszi a munkahelyére a csecsemőjét. Itt nem szokás, hogy a pult mögül az eladó kiabálva beszélget az asztalnál ülő ismerősével. Itt nem szokás, hogy ha gondolkodik a vásárló, hogy mit szeretne enni, akkor az eladó beszóljon neki, hogy -szólaljál már meg...és még lehetne sorolni

2012. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen vannak ilyenek, nem csak ázsiaiaknál hanem mindenhol, de ez akkor sem jogosít fel senkit arra hogy bárkinek gúnyosan és sértően beszólogassanak méghozzá egy olyannak akit nem is ismernek..és ez is csak akkor ha többen vannak mert akkor bizonyítják társaiknak mekkora nagy vagányak...szerintem nagyon cinkes és gyerekes
2012. dec. 30. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:

ok, a beszólogatásoknak én sem vagyok a pártján, utálom az olyan embereket. Én csak arra válaszoltam, hogy miért van ellenérzés az ázsiaiakkal szemben.

Viszont amiket leírtam, azokat csak ázsiai embereknél tapasztaltam.

2012. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Egyébként azt vettem észre, hogy a jobb helyzetű ázsiai országokból tanulni jönnek ide, és velük nincs is baj, de pl. a kínaiakra illik az éttermes szituáció leírása.

2012. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
tudom őket én sem szeretem
2013. jan. 1. 18:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Én tudom mire gondolsz, viszont pont a másik oldalról látom, úgyhogy el tudom magyarázni. Írtad, hogy tanuló vagy. Hány éves vagy? Amikor én fiatalabb voltam, általános iskolás koromban én sem szerettem az ázsiaiakat. A mai agyammal belegondolva ez elég illogikus volt részemről, mert semmilyen okom nem volt rá tulajdonképpen. És ami a legérdekesebb, hogy ma már az ellentéte igaz, mert nagyon szeretem az ázsiai lányokat. Tehát akik titeket piszkálnak ezzel, azok inkább retardáltak, nem érett emberek. Két oka lehet, amiért nem szerethetnek titeket: éretlenség és befolyásoltság. Például az amerikaiak a médián keresztül megutáltatják az arabokat. Az ázsiaiakkal szemben itthon a feljebb említett kínai boltos dolog lehet az, amiért elutasítják a magyarok az ázsiaiakat. Vagy csak szimplán az, hogy teljesen mások vagytok. Teljesen máshogy néztek ki és más a kultúrátok. És van, akit például zavar, hogy különböztök, másnak pedig pont tetszik, hogy ilyen különlegesek vagytok. Szóval ne foglalkozzatok az ilyenekkel, akik bántanak titeket, mert az ilyen emberek véleménye semennyire sem mérvadó. Érett ember nem mond ilyet. Én amikor kimentem Ausztriába, lenéztek azért, mert magyar vagyok. Úgyhogy tudom, hogy milyen érzés ez neked. Ott rosszabb volt, mert ott sokan nem szerettek csak a származásom miatt, titeket meg csak kevesen nem szeretnek Magyarországon. Régen minden ázsiai egyforma volt nekem. De csak addig idegenkedtem az ázsiaiaktól, amíg meg nem ismertem egyet. Utána meg egyre kíváncsibb lettem, úgyhogy ismerkedtem direkt ázsiaiakkal, és egyre jobban érdekelt ez a dolog. Utána azon kaptam magam, hogy megnéztem egy csomó ázsiai filmet is. Ma meg már nem látom egyformának őket. Meg tudom őket különböztetni. Sőt... Az ázsiai lányok még sokkal kedvesebbek is, mint a magyarok. Hihetetlenül aranyosak. Szóval csak rá kell bukkanni az olyan emberekre, akik értékelik az ázsiaiakat. Ha belegondolsz, igazából egy csomóan szeretnek szerintem titeket itt is. A japánokat itt szeretik azok, akik szeretik a mangákat is. Nem tudom, hogy lány vagy-e, de a vietnámiakat pedig azért, mert ők a legszebbek az összes ázsiai országból kiköltözöttek közül. Úgyhogy van bőven pozitív oldala annak, ha valaki ázsiai Magyarországon. Különlegesek vagytok.


Ha van kedved, írj privátot.

2013. jan. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
3-4be egy vietnámi lány volt a legjobb barátnőm csak sajnos elkőltőztek most meg nagyon elkezdtek érdekelni az ázsiai népek meg a kúltúrájuk meg úgy minden de semmit se tudok sajnos
2013. febr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nanananananaa.....csak hogy tisztázzuk :D:D:D félig vietnami vagyok, félig magyar, mindkét nyelvet tudom, mindkét kultúrát ismerem. APA eljött Vietnamból hogy nyelvet tanuljon MAGYARORSZÁGON. Apának nem adnak elég fizetést mert vietnami MAGYARORSZÁGON, és Apának tönkretették a fogát a fogorvosok a származása miatt MAGYARORSZÁGON, nálam is igaz az utóbbi....aztán, apa mit csinál? apa itt marad MAGYARORSZÁGON, és mindenkivel kedves, sose szólt vissza (csak magában), okos, mindent tud MAGYARORSZÁGRÓL! ennyit arról hogy "legalább tnaulják meg a nyelvet" meg " ordítanak" meg blah blah blah... engem 6 éve kiközösítenek MAGYARORSZÁGON azért mert félig vietnami vagyok, tűröm, kibírom, nem szólok vissza (csak magamba), na mostmár megmondom hogy ha mi kibirjuk nem ócsárolni a magyarokat, pedig lenne miért :"D akkor ők (ti is) haggyatok békén minket!
2013. jún. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!