Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A téli szünetben ezt hogy...

A téli szünetben ezt hogy oldjam meg? Más családoknál is így működik ez?

Figyelt kérdés

Anyum évek óta csak úgy főz,hogy vagy csak leves,vagy csak másik féle,és ilyenkor nincs leves,ha leves van,akkor ahhoz vagy pogácsa,vagy lángos van,amivel szerintem senki sem tud jóllakni,hús hetente egyszer van.Anyum mindig jóval többet főz ezekből e kelleténél,és mindig megmarad,feleslegesen dobja rá a ki a pénzt,mert úgysem eszi meg senki.

Én jelenleg menzára járok,isteni áldásnak tartom,mert ott legalább jól tudok lakni,de szünetben még oda se tudok kajálni menni,az otthoni kajával meg lehetetlen jóllakni.

Máshol is így van ez?

12/l


2012. dec. 10. 20:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Ezt csak én nem értem, ha olyan sok a kaja, hogy ki kell dobni, miért nem tudsz jóllakni???
2012. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
te jóllaknál levessel,meg pogácsával?állandóan?
2012. dec. 10. 20:47
 3/34 anonim ***** válasza:
62%
Igen, eleget kell belőle enni.
2012. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is vagy valami tartalmasabb leves van (bab, lencse stb.) vagy második. Tudod, egy dolgozó anyukának nemigen van ideje naponta háromfogásos ebédet rittyenteni. Azt meg végképp nem értem, hogy ha éhes maradsz, miért nem eszel egy második tányérral is ahelyett, hogy finnyáskodnál és kidobnátok. Anyukád nyilván azért főz ilyesmit, és nem kétfogásos ebédet húsételle naponta, mert erre van pénzetek. Egy nagy lábas főzelék/leves/tészta lényegesen olcsóbb, mint a sült hús krumplival.
2012. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
gondolom anyád nem akar munka után még kétfélével pepecselni, amit meg is értek. Örülj, hogy főz valamit. Egyél hideget vagy járj kifőzdébe. A hús drága, szerintem ő próbál spórolni ezekkel a kajákkal.
2012. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is így van ez már nagyon régóta, anyum nem mindig tud főzni mert olyan helyen dolgozik ahol vagy egész nap bent van vagy éjszakás. Nálunk sincs leves, de nem is bánjuk mert elég az hétvégén, hús is ritkán van nálunk, nálunk is általában palacsinta, tésztás kaják, esetleg lángos van nagyritkán, vagy rendelünk pizzát úgy 3 hetente. Az ételeket szerintem másnap is meglehet enni, ha olyanok vannak kifőzve, azzal én el is vagyok, leves az simán jó még 3-4 napig is akár, és azt anyukád nem tudja úgy kiszámolni hogy pont elég legyen, ezt szinte senki sem tudja, meg a leveseket azokat nagy mennyiségben érdemes főzni az ízek miatt is.

Igaz én már idősebb vagyok nálad, 21 éves vagyok, egyetemre járok meg dolgozok is mellette, én magam főzök többnyire már mert csak akkor megyek haza ha rövid ideig kell bent lennem az egyetemen meg aznap nem kell bemennem dolgozni, ha meg sokáig vagyok akkor a barátnőmnél alszom, és ő sem viszi túlzásba a főzést. Ő reggel 8 tól este 6-7 ig bent van amikor hazaér akkor összedob valami tésztás kaját és ennyi, az szerintem bőven jó így nekünk. Nem tudom te mennyit eszel de a menzás kaják nem olyan bőségesek hogy azzal jól laksz és az otthonival meg nem, ez szerintem kicsit érdekes.

Én 12 éves koromig menzás kaján éltem, sosem laktam jól egészségtelen volt suli után otthon is ebédeltem eléggé meg is híztam meg voltak olyan ételek amik azért a gyomromat is hazavágták, rengetegszer volt akkor gyomorbajom. Na de mindegy ezt túl kell élni, és anyud 2 okból főzhet így, vagy nincs rá pénz, csak te nem tudsz róla, vagy ideje nincs rá. Szerintem ő is dolgozó ember, és nyilván elfárad munka után, azért erre is gondolj, de majd olyan 10 év múlva érteni fogod úgyis.

2012. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
én még megértem,de a tőlem jóval idősebb tesóm mindig kiakad ezen,és kiabál anyával
2012. dec. 10. 20:52
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Szintén azt mondom: egyél annyit, amennyivel jól laksz, és nem fog az étel kárba veszni. Történetesen pedig örülj neki, hogy 1. anyukád szokott főzni, és az még finom is 2. van mit enned. Akiknek leves sem jut, azok boldogok lennének a helyedben! Finom, meleg, friss ételt kapsz, és húzod az orradat. Erre csak azt tudom mondani, hogy nagyon szégyelld el magadat, és azonnal menj oda az anyukádhoz, és köszönd meg neki, amit érted tesz!
2012. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%
Ha meg ennyi bajod van: tanulj meg főzni ;)
2012. dec. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%

Hát irigylem anyukádat, hogy a leves mellé mindig van ideje nekiállni sütögetni, meg tésztát gyúrni. Egyébként nem értem, miért ne tudna egy 12 éves gyerek jóllakni ennyi kajával, én még felnőttként is bőven megelégszem valami salátával napközben.

A fehér liszt hízlal, egyél valami tartalmasabbat, ami nem dobálja a vércukorszintedet, magadnak is tudsz csinálni valami hidegtálat, vagy valami zöldséges ételt.

2012. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!