Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy lehet egy...

Szerintetek hogy lehet egy tömött buszon normálisan fel- és leszállni?

Figyelt kérdés

Nagyvárosban lakom és gyakran utazom olyan buszokon, amelyek zsúfolva vannak emberekkel, mindenki egymás lábát tapossa. Ha felszállok és nem tolakodok előre(értsd nem lököm félre az engem félretoló nénit), akkor ma. az ajtóig jutok el, így viszont kb. minden megállónál le kell szállnom, hogy mások lejuthassanak.

Erre azt mondom oks, nem halok bele, de ugye nem mindenki így gondolkodik, és ha netán én vagyok belül, biztos akadnak olyanok, akik még a tömött buszon sem hajlandóak leszállni az ajtóból, mikor az kinyílik, hanem megállnak ott és várják, hogy mellettük leszálljanak az emberek.


Idegölő eljátszani mindennap ezt a nyomorgást. Véleményetek szerint hogy lehet az ilyet megoldani?


2012. dec. 4. 10:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Emberek rá vannak kényszerítve, főleg a vidéken élők. Ha emelnének 1000 Ft-tal a bérlet árát akkor sem szólna senki egy szót sem, csak magában hőbörögne. Csak akkor nem venné meg az ember a bérletet, jegyet, ha tényleg olyan ára lenne amit nem lehetne kifizetni.

Én még diák vagyok, de 4 év alatt a bérletem ára így is 500 Ft-tal emelkedett. A jegy ára 90-100 Ft-tal, a teljes bérlet ára közel. 2-3 ezer Ft-tal is (bár utóbbiban nem vagyok biztos, lehet, hogy többel). A fizetések maradtak, de még sem csinált senki semmit.


Nálunk pl. hiába küldenek + buszt télen, ha 4 buszból kettő lerobban a hideg miatt.

2012. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!