Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 32 éves nő vagyok, az egyik...

32 éves nő vagyok, az egyik diákomnak önhibámon kívül "jeleket" küldtem, azt gondolja, hogy lehet valami köztünk, mit tegyek, hogy ne legyen belőle semmi gond?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanítok, házas vagyok, 2 kisgyerekkel. Fiatalokkal vagyok egész nap, nem szeretnék részleteket írni, nem akarom, hogy bárki felismerjen, az én tárgyam művészeti, gyakorlatot és elméletet is tanítok. Inkább fiúk vannak a szakon, kis létszámban, az a feladatom, hogy inspiráljam őket, megteszem a tőlem telhetőt. Sosem történt hasonló eset, mint ami most.

Az egyik diákom egy 23 éves fiú, az egyik legtehetségesebbnek tartom, meg is dicsértem többször, de sosem adtam neki bármi jelet is, kedves vagyok mindenkivel, de nem azért, mert bármit is szeretnék bárkitől, hiszen családom van, meg egyébként is. Volt, hogy elvittem a csoportot egy kiállításra, vagy műhelybe, ott pedig mindenkihez ugyanúgy viszonyultam. De mivel nem ugyanazok a képességeik, minden pályázatot másnak szánok, a fent említett srácnak az egyik legerősebbet szántam, amire készültünk is hetekig. Olyankor, mikor az ember készül a diákkal valamire, baráti hangnemben történik a beszélgetés, főleg, mikor nincs túl nagy generációs különbség a 2 fél között. Ez történt velünk is, de semmi olyan nem hangzott el, ami már bizalmaskodó lett volna. Ezután többször írt facebookon ezzel vagy azzal kapcsolatban, mindig válaszoltam, de egyre kezdett elmenni a beszélgetés más irányba, nem volt tolakodó, inkább árnyaltan fogalmazott, de egy idő után leszűrtem, hogy mi a mögöttes tartalom. Az iskolában is folytatta akkor is, mikor már nem volt aktuális a felkészítés. Nem vettem magamra, mert nem akartam belőle ügyet, de feltűnt, hogy a gyakorlatokon a barátai furcsa megjegyzéseket ejtenek el, amiket nem tudok hova tenni.

Az iskolán kívüli kapcsolattartást pedig még mindig szeretné és kezdeményez is. Ez esetben nem tudom, mi lenne jobb, ha megmondanám, hogy ne hozzon kellemetlen helyzetbe, vagy ha nem veszek róla tudomást? Mivel a legdiszkrétebben szeretném kezelni és nem ügyet csinálni belőle. Nem tudom, hogy baj-e, hogy ennyire komolyan veszem, de nekem a legfontosabb most, hogy ne adjak okot semmi pletykára és a férjemnek sem szeretném elmesélni.


2012. nov. 15. 19:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha tanár vagy, akkor elméletileg kellett, hogy tanulj pszichológiát.

Érdekes, hogy a Gyk-n érdeklődsz...

2012. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Osztom a válaszod 12-es!:)
2012. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nehogymár gond legyen, hogy egy anonim oldalon kérdez. Ez az oldal erre van.

Egyébként, én is osztom a többiek véleményét. Bár én csak középiskolás vagyok még, nekem volt 2 évig olyan töritanárnőm, aki kiválasztotta magának a 3 szerinte leghelyesebb fiút az osztályból. Na most, ilyet egy tanár ne csináljon. Egy tanár legyen mindenkivel kapcsolatilag közömbös, ugyanakkor mindenki felé kedves, nyitott, amennyire lehet. Nincs az a tanár, aki ugyanúgy szeretné minden diákját, de ne mutasson nyílt érzelmeket, szimpátiát akármelyik tanítványa felé sem. Neked (önnek) is ezt javaslom. Kerek-perec meg kell neki mondani, hogy kedves a srác, szívesen segít neki felkészülni, de ennél többet ne várjon, és hagyja abba ezt a tolakodó viselkedést (mert ez az), amennyiben egyértelmű utasításokat tesz a kapcsolat kezdeményezésre a fiú, akkor

2012. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

", akkor" - ez véletlen ment el. :)

19/f

2012. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy ennyit agyalogsz a dolgon, közben meg a srác kábé csak dugásra próbál becserkészni. Mondd neki, hogy mi van egyenesen, és hogy hagyja abba mert családod van. Mit kell ezen ennyit agyalogni meg sakkozni? Furcsa, hogy tanár létedre ennyire szerencsétlen vagy.
2012. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ebben nincs semmi. Igazán elmesélheted a férjednek, hogy egy hülye gyerek, már elnézést, de aki rögtön rohan a haverjaihoz, ha a tanára kedves vele és azok élcelődő megjegyzéseket tesznek az órákon, arra nem tudok más jelzőt használni, hogy félreértett Téged és ez mennyire kellemetlen, nem tudod mit csinálj.
2012. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyenesen világosítsd fel, hogy csak tanár-diák viszony van kozottetek. Nem célozgatnák hulyeségekkel, hogy hátha felfogja. Ez a legtisztább. Iskolán kívul senki ne zavarjon.

26N

2012. nov. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!