Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 32 éves nő vagyok, az egyik...

32 éves nő vagyok, az egyik diákomnak önhibámon kívül "jeleket" küldtem, azt gondolja, hogy lehet valami köztünk, mit tegyek, hogy ne legyen belőle semmi gond?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanítok, házas vagyok, 2 kisgyerekkel. Fiatalokkal vagyok egész nap, nem szeretnék részleteket írni, nem akarom, hogy bárki felismerjen, az én tárgyam művészeti, gyakorlatot és elméletet is tanítok. Inkább fiúk vannak a szakon, kis létszámban, az a feladatom, hogy inspiráljam őket, megteszem a tőlem telhetőt. Sosem történt hasonló eset, mint ami most.

Az egyik diákom egy 23 éves fiú, az egyik legtehetségesebbnek tartom, meg is dicsértem többször, de sosem adtam neki bármi jelet is, kedves vagyok mindenkivel, de nem azért, mert bármit is szeretnék bárkitől, hiszen családom van, meg egyébként is. Volt, hogy elvittem a csoportot egy kiállításra, vagy műhelybe, ott pedig mindenkihez ugyanúgy viszonyultam. De mivel nem ugyanazok a képességeik, minden pályázatot másnak szánok, a fent említett srácnak az egyik legerősebbet szántam, amire készültünk is hetekig. Olyankor, mikor az ember készül a diákkal valamire, baráti hangnemben történik a beszélgetés, főleg, mikor nincs túl nagy generációs különbség a 2 fél között. Ez történt velünk is, de semmi olyan nem hangzott el, ami már bizalmaskodó lett volna. Ezután többször írt facebookon ezzel vagy azzal kapcsolatban, mindig válaszoltam, de egyre kezdett elmenni a beszélgetés más irányba, nem volt tolakodó, inkább árnyaltan fogalmazott, de egy idő után leszűrtem, hogy mi a mögöttes tartalom. Az iskolában is folytatta akkor is, mikor már nem volt aktuális a felkészítés. Nem vettem magamra, mert nem akartam belőle ügyet, de feltűnt, hogy a gyakorlatokon a barátai furcsa megjegyzéseket ejtenek el, amiket nem tudok hova tenni.

Az iskolán kívüli kapcsolattartást pedig még mindig szeretné és kezdeményez is. Ez esetben nem tudom, mi lenne jobb, ha megmondanám, hogy ne hozzon kellemetlen helyzetbe, vagy ha nem veszek róla tudomást? Mivel a legdiszkrétebben szeretném kezelni és nem ügyet csinálni belőle. Nem tudom, hogy baj-e, hogy ennyire komolyan veszem, de nekem a legfontosabb most, hogy ne adjak okot semmi pletykára és a férjemnek sem szeretném elmesélni.


2012. nov. 15. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg rideg lenni vele, ne mosolyogj rá meg ilyenek. Ha mondasz neki valamit, vagy dícséred a munkájáért, azt is csak hidegen, mértéktartóan. Szerintem, ha nem hülye, akkor ebből rájön majd, hogy nem akarsz tőle semmit. Nekem mindig is voltak olyan tanáraim, akikkel elhülyéskedtünk (akár még flörtnek is nevezhetném), de soha nem gondoltam azt, hogy komolyan gondolja. Igaz, én lány vagyok, de mindig jóban voltam a tanáraimmal és sosem értettem félre a szituációt.
2012. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Kezdhetnél azzal, hogy iskolán kívül nem tartasz vele kapcsolatot, minek fészbukozol vele? A suliban kérdezze meg a tananyaggal kapcsolatos dolgait. Ennél többet nemigen kell tenned, hiszen ő sem zaklat.
2012. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és ha tényleg nem történt semmi, akkor nincs is mit elmesélni a férjednek. Vagy esetleg poénosan elmondhatod neki, hogy ez a kölyök mennyire félreértett, de ezt csak akkor javaslom, ha a férjed nem egy jajveszékelő, féltékeny valaki.
2012. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki kerek-perec,hogy a mihez tartás végett hogy viszonyuljon!Nincs ebben semmi,ha megmondod ne várjon semmit,mert te nem adtál neki okot.Akkor neki is tiszta lesz és nem fog többet látni mint a valóság.

Egyébként lehet ezt már akkor kellett volna,amikor észrevetted a barátai furcsa megjegyzéseit.

2012. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
74%
19:37-es. Semmi nincsen abban ha egy tanár a diákkal facebookon "konzultál". Ahol én tanulok ott is sok tanár van fent a közösségi oldalon és bizony ha van valami "nyűgünk bajunk" mikor már nem vagyunk suliban, bizony előfordul,hogy facebokon szoktunk beszélni.
2012. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Amikor beszélsz vele, egy darabig most főleg az egyetemmel kapcsolatos dolgokról beszéljetek. Lehetsz vele barátságos, de tudnia kell, hol a határ.
2012. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Ő többet magyarázott bele a kettőtök kapcsolatába. Előfordul ilyen. Főleg, ha nem maradtok egyértelműen a "szakmai" kérdéseknél. Habár, ha művészek vagytok akkor a "szakmai" is személyes. Bonyolult ez. Mivel te vagy a nő és partnert ugye mindig a nő választ, neked kell egyértelmű helyzetet teremteni bármennyire is legyezgeti a hiúságodat ennek a fiúnak a rajongása. Az igen legyen igen és a nem legyen nem. Elsősorban anya vagy és feleség, másodsorban oktató és lehet, hogy te nem kacérkodtál, de nem is vetettél gátat már az elején, ezért reménykedik feleslegesen az a fiú. Azt hiszi, ha eléggé kitartó kialakulhat köztetek valami. Akkor most van itt az ideje, hogy mondd el neki egyértelműen, hogy részedről merre hány méter. Lehet, hogy tényleg nem volt szándékos, mégis az érzelmeivel játszol. Ezt ne tedd! Mert annál rosszabb nincs, mint ha valakit "meg se tagadnak, el se fogadnak" Legyetek jók!
2012. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia, biztos tudod, hogy akinek az egyik oldalon eggyel több kereke van, annak a másikon eggyel kevesebb.

Bizonyára nem tudtad számára egyértelmű módon meghúzni a határokat. Ezt tanuld meg!

2012. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Sulin kívül ne tarts vele kapcsolatot, ha valami gondja van az anyaggal, akkor a suliba,ne a facen írjon neked, mond meg neki,h "nem érek rá neked segíteni,mert családom van, a suliba kérjél segítséget tőlem ez ügyben"! Csak felfogja a dolgot!

ELÉG ÉRDEKES AMIT ÍRSZ,MERT EGY PASI,PLÁNE A TANÁRJÁNAK NEM KEZDI OK NÉLKÜL CSAPNI A SZELET,NEM VÉLETLENÜL VOLTAK JELEK AHOHY ÍRTAD A HAVERJAINÁL.

A GÁZ, H VALAMIFÉLE JELET ADTÁL NEKI,ÉS EZÉRT KEZD NYOMULNI, HÁT LE KÉNE DISZKRÉTEN ÁLLÍTANI,H FÉLREÉRTETTE A DOLGOT, TE EGYÁLTALÁN NEM NÉZTÉL RÁ FÉRFIKÉNT, CSAK MINT EGY KEDVES DIÁKOMRA" NÉZTÉL RÁ!:)

2012. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"feltűnt, hogy a gyakorlatokon a barátai furcsa megjegyzéseket ejtenek el, amiket nem tudok hova tenni."


Ha zavar, tedd szóvá és kérj értelmezést!


"Az iskolán kívüli kapcsolattartást pedig még mindig szeretné és kezdeményez is."


Ha Te nem akarod a kapcsolattartást, akkor utasítsd vissza! Remek alkalom a határok meghúzására.

Baráti viszonyban is kell tudni őrizni a szerepeket: tanár diák. Ha a tanára akarsz maradni, és nem a pajtása lenni, viselkedj úgy! Pl. végy példát egy idősebb kollegádról, ő milyen viszonyt enged meg magának a diákokkal, mi az, amit már nem tesz meg. Esetleg tanácsot is kérhetsz valamelyiküktől.

2012. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!