Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezzel mennyire értetek egyet?...

Ezzel mennyire értetek egyet? Halálbüntetés?

Figyelt kérdés

[link]



Én semennyire, ugyanis itt is a cikk miket ír?


-erkölcsi normák

-tiszta közélet

-átláthatóság

-publicitás


Aha, na akkor nézzük, hogy is van ez?


-Erkölcsi normák? mégis melyek? Iránban a melegeket is nyilvánosan kivégzik, mert ott az az "erkölcs", tehát mondhatjuk, hogy ez kilőve, mert a végén mi már a házasságtörést is társadalomkárosítónak fogjuk ítélni , és innen csak a csillagos ég a határ, amire halálbüntetés kiszabható akkor.


-Tiszta közélet?

Na ne vicceljünk ... Nálunk? Amikor elvárt dolog, hogy mondjuk a rendőrnek a határon ennyi meg annyi Eurot kell fizetni és akkor átengedi az illegális bevándorlókat? Vagy amikor bizonyítékokat hamisítanak, csak hogy összeálljon a kép?

Szóval valóban, ehhez először is meg kell teremteni egy tiszta közéletet, ami viszont maga az abszurdum, nem létezik. és itt ennek is vége akkor. Nem ?


Aztán igazságszolgáltatás?

Hát persze, ahol egyrészt elég érdekes módon születnek a beismerő vallomások (lefordítva magyarra: addig verik, amíg alá nem írj, amit ők megírtak, aztán nagyjából fogalma sincs, mi van benne), ott tényleg azt akarjuk, hogy egy magyar rendőrségi nyomozás eredményeképpen szülessenek ilyen ítéletek? Azért ez durva valljuk be, és akkor az egyéb korrupciós csatornákról most nem is beszélek, mert az 10 oldal lenne.


És lehetne ezt folytatni, de nincs értelme.


Csak valaki magyarázza már meg, mégis hogy képzeli el az "igazságszolgáltatást" egy ilyen helyen, mint ez az ország is?


Jó, tudom, hogy olykor történnek nagyon kemény dolgok (lásd ezt a kis Bence-esetet), és értem a felháborodást. Viszont ilyen körülmények között sztem semmi helye halálbüntetésnek, először az igazságszolgáltatás rendszerét kéne 110%-osan rendbe tenni, és bizony még akkor is maradnának kétségek, hibalehetőségek.


Nos, a cikkben rengeteg hibalehetőség és rengeteg ferdítés van, de pont erre lennék kíváncsi, hogy ki mit lát benne!?



2012. nov. 7. 08:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Egyébként tudjátok, milyen baromi könnyen tisztává lehetne varázsolni a hivatalos eljárásokat?


Én így elsőre pl jogszabályilag kötelezővé tenném, hogy ha már jogállamról beszélünk, akkor pl. kihallgatás csakis videokamerás kép és hangrögzítéssel együtt történhessen! Ez így azért már mindjárt más lenne, figyeljétek meg!


Nem? Ennyi az egész, és hatalmas előrelépés lenne, csak persze ez pont nekik nem érdekük, mert akkor kb semmiben se tudnának előre haladni (ugye legálisan most nem tudnak, ezt leszögezhetjük).

2012. nov. 7. 08:49
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A cikkekben megfogalmazottakkal teljes mértékben nem értek egyet, a halálbüntetsről viszont megvan a magam rövid, tömör véleménye, miszerint, ha valaki szándékosan, saját érdekből, de nem önvédelemből kioltja egy másik ember életét, ott szerintem teljesen jogos kéne legyen egy halálbüntetés.
2012. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Andizsuzsi ***** válasza:
21%
Én ellenzem a halálbüntetést, elsősorban morális okoból. Ugyanis ha bűn kioltani valaki életét, akkor bűn államosított keretek között is. Nekem elég visszás az, amikor a bűncselekményt u.a. toroljuk meg.
2012. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Andizsuzsi: akkor milyen büntetést ajánlanál, figyelembe véve, hogy például Szita Bence gyilkosai közül az egyik 2 HÉTTEL AZELŐTT SZABADULT A BÖRTÖNBŐL? Tehát a börtön semmit sem ér, az ember gyilkolt és biztos lehetsz abban, hogy miután leülte az újabb büntetést, nem fog beállni gyári melósnak, hanem újra lecsap majd valakire, pénzért. Nos?
2012. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Andizsuzsi ***** válasza:
35%
Tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetést.
2012. nov. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A börtönbüntetéssel pedig még az is gond, hogy egyes börtönökben jobbak az életkörülmények, mint ahogy sokan "szabadon" élnek. Már persze azt leszámítva, hogy a fegyencek nem jöhetnek ki onnan.
2012. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj, hogy odabent jobban élnek, mint sok tisztességes ember, tisztességes munka nyomán idekint. Az a tisztességes ember pedig, akinek még munkája sincs, mégsem követ el semmit, és hogyan kell, kénytelen élni?


Szóval az nem elég, hogy bezárom, leküldeném őket a kőbányába, vagy szénbányába, dolgozza végig az életét ott, ne azon rágódjon, és követelődzön, hogy a börtönben tv-t akar, meg ezt + azt, örüljön, ha kaját kap, és hetente egyszer melegvízben fürödhet.

Majd akkor talán a többi, aki még itt van közöttünk hasonló életvitellel, jobban meggondolná, hogy elkövet-e olyasmit, aminek nyomán oda lefelé vezet az út.

Az, hogy bűnözőket kivégzünk, és megszűnik a szenvedése, az szerintem nem büntetés.

2012. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

hát, kérdezz meg valakit, aki már volt MAGYAR börtönben, aztán majd elmeséli neked azokat a jó körülményeket ...

Szóval ne viccelj már, ez nem érv, másrészt, akkor ezen az alapon mondhatnánk, hogy vajon miért kisebb a bűnözés Norvégiában, ahol meg aztán szinte luxus-börtönök vannak, de legalábbis az emberi alapjogokat messzemenően tiszteletben tartják? Akkor ez hogyan?


De még mindig elmegyünk ám a lényeg mellett :(

Ugyanis oké, ha valaki kioltja más életét szánt szándékkal .. és stb oké. Nem itt van a gond, hanem ott, hogy ezt a mai magyar igazságszolgáltatási rendszerben nem lehet jogállami módon lerendezni, és így ennek bevezetése mindössze még nagyobb visszaélésekre adna okot, mint ami jelenleg folyik.


Szóval rengeteg kérdés merül itt fel sajnos ...

2012. nov. 7. 10:18
 9/21 A kérdező kommentje:

na de éppen az a gond,hogy ez az elgondolás hamis:


"Majd akkor talán a többi, aki még itt van közöttünk hasonló életvitellel, jobban meggondolná, hogy elkövet-e olyasmit, aminek nyomán oda lefelé vezet az út. "


Olvasd el a szociálpszichológiai véleményt erről!!

2012. nov. 7. 10:19
 10/21 anonim ***** válasza:

"Norvégiában, ahol meg aztán szinte luxus-börtönök vannak, de legalábbis az emberi alapjogokat messzemenően tiszteletben tartják? Akkor ez hogyan? "

Norvégia nincs tele cigánnyal? Norvégia nem a Balkán mellett (vagy lassan inkább benne) van?

Norvégiának még a seggéből is pénz folyik? (olaj)

2012. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!