Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam ebben a...

Nem érzem jól magam ebben a társadalomban, ti?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 14:29
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de kikérem magamnak, amit írtál. Nem ártottam senkinek, és nem is fogok. És soha semmit sem értem el más rovására. A saját erőmből jutottam oda, ahol vagyok (ami így nem túl sok persze, de elég), kemény munkával, míg más csak szórakozott, és bulizgatott. Mindeközben pedig minden adót rendesen és becsületesen befizettem. És mégis sok a rosszakaróm, az irigyem.


Azzal az elmélettel, amit leírtál, a rosszindulatú emberek vígasztalják saját magukat. Akiknek egyszerűen fáj, hogy a másiknak jó. Olyanokat látok manapság, hogy képes valaki saját magának is rosszat okozni, csak azért, hogy lássa, hogy a másik hogyan szenved.


Volt egy ismerősöm, aki 2008-ban 100% hitelből képes volt elmenni nyaralni a családjával, mert hogy neki a külföldi nyaralás JÁR. Aztán meg nekem sírt, hogy mennyi a törlesztő. Ja meg egyébként fullos családi háza volt - szintén hitelből - egy olyan helyen, amiről én még csak álmodni se álmodhatok. És persze nem ő volt a hibás, hanem az állam. A többi ember. A külföld. A multik. A szomszéd. Már nem akartam neki mondani, hogy én évek óta nem voltam nyaralni, mert nem tehetem meg, és nem süllyedek oda, hogy hitelből menjek.

2012. nov. 8. 10:07
 22/24 anonim ***** válasza:

Ne vedd magadra, Kérdező.

Sajnos, a neten könnyebben ítélkeznek és alkotnak summás véleményt egymásról az emberek, anélkül, hogy ismernék a másik hozzászólót.

2012. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
szép dolog hogy csak úgy tudod elérni, hogy igazad legyen, hogy a moderátorokkal eltüntetted a válaszomat. Akkor sem úgy van ahogy mondod. Nem lehet az a bajod, amit mondasz a szomszéd tehene mentalitásról, mert nincs ilyen mentalitás. 1, nem tudod hogy mit jelent az a szó, hogy mentalitás, 2, nem érted a "szomszéd tehene is" kifejezést.
2012. nov. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Bakker, szálljunk már le a "szomszéd tehenéről"...
2012. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!