Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kivel barátkozzak? Úgy érzem,...

Kivel barátkozzak? Úgy érzem, az osztálytársaim kicsit le vannak tőlem maradva.

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim, illetve még az évfolyamtársaim nagy része is úgy viselkedik, mint egy idióta. A lányok semmi másról nem tudnak beszélgetni, csak arról, hogy ez meg az milyen ronda, hülye, nyomorék, etc., szóval megy a kibeszélgetés ezerrel...

A fiúkról meg annyit, hogy állandóan hangoztatják, hogy jajj ők hogy megdugnák xy-t, meg hogy hmmm, milyen menők, mert titokban cigiznek...De egyébként még kis porbafingók mind.

És most teljesen egyedül vagyok, mert az osztálytársaim túl gyerekesek, a nálam idősebbekhez képest meg én vagyok még nagyon gyerekes. Épp ezért alig vannak barátaim. Próbáltam keresgélni a korosztályomban olyan embereket, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én, de sikertelenül. Egy lány volt, aki érettebb volt a többieknél, de ő meg tiszta egoista volt mellé és egy pár beszélgetés után már unalmas volt, hogy az orrom alá dörgölte, ő milyen okos, mert 5-ös dogákat ír sorozatban, vagy hogy ő milyen szép már...ilyesmik. Mit tegyek?


2012. okt. 20. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

először is: juhééé, még sosem voltam első válaszoló :D

aztán maga a válasz: némi ellentmondást vélek felfedezni abban, amit írtál, és ezt nem szőrszálhasogatásként mondom, hanem csak szeretném tényleg átlátni a helyzeted: előbb ezt írtad "És most teljesen egyedül vagyok", aztán meg ezt "Épp ezért alig vannak barátaim." Érzed a különbséget, igaz? :)

Amúgy tökéletesen átérzem a bajod, nekem is sok ratyi volt a környezetemben, de szerencsére mindig volt pár igaz barátom. Nagyon kevesen voltak, ez tény. Amit javasolni tudok: ne csak az iskolán belül építs ki kapcsolatokat, hanem járj vmilyen közösségbe: sportolj/táncolj/járj hittanra/önképző kör/társadalmi tevékenység stb találd fel magad, nem tudom mik a lehetőségeid.

Aztán én a szülővárosomban nagyon nem kedveltem az embereket, ezért a gimit másik városban, koleszosként végeztem el. Ezt máig életem legjobb döntésének tartom. Hány éves vagy amúgy, ált. v középsulis?

ennyi jutott most eszembe, kíváncsian várom h milyen válaszok jönnek még :)

2012. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

8.-os vagyok.

Amúgy járok ilyen felkészítőkre, ilyesmi, de ott meg még mindenki tök idegen, és amúgy oda is szinte mindenki a barátaival megy, én is barátnőmmel járok és így nem nagyon beszélgetünk egymással.

2012. okt. 20. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát van barátnőd... Ak mi itt a probléma? Nem kell mindenkivel haverkodni, legyen pár igazán jó barátod és kész! szerintem :) Aztán ha már nagyon nem bírod a dolgokat ak el kell húzni másik városba! 14 évesen már megteheted. Azért jövök mindig ezzel, mert nálunk a helyi gimibe ugyanazok a gyökerek jártak, mint általánosba, és ez tűnt a helyes megoldásnak.

Remélem nem volt haszontalan, amit írtam.

Kitartás :)

2012. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

tökéletesen együtt érzek veled!nálam is ez a helyzet,nehéz ezen segíteni.

fogd fel úgy a dolgok,hogy szükséges rossz.amikor iskolába vagy,legyél 1 kicsit gyerekesebb.nem azt mondom h változz meg,csak "alacsonyodj le" az ő szintjükre.poénkodj ha olyan a helyzet,nevess velük és próbálj meg barátkozni.

tapasztalatból tudom,h sok olyan srác van,aki értelmes,csak nem mutatja ki,hanem sodródik az árral.szabadidődbe,amikor nem muszáj a gyökerekkel együtt lenni,csinálj valami hobbit.ha nagyon nem bírod az osztályt,válts iskolát.

légy türelemmel,egy idő után majd ők is fel fognak nőni(már aki...)

2012. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!