Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az ilyen lányok...

Szerintetek az ilyen lányok szeretik egyáltalán a barátjukat?

Figyelt kérdés

Nemrég beszélgettem egy lánnyal, aki a következőt mondta: "Ha nem kérne meg olyan 4 éven belül, szakítanék vele." Ez milyen dolog már?

Persze értem én, hogy szeretne hozzámenni. Azt is értem, hogy ha nincsenek közös célok, vagy éppen nem azonosak a két fél céljai, akkor "nincs értelme" a kapcsolatnak. De ők beszéltek már róla többször is, tudta, hogy ugyanolyan véleményen vannak az élet nagy dolgairól, mégis ezt mondta.

Mondjuk azóta már 21 évesen kikönyörögte magának a gyűrűt a 21 éves pasijától, úgyhogy már nem derül ki, hogy valóban így tett volna-e. De azért elgondolkodtató.


2012. okt. 21. 23:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Az ilyen kihisztizett házasságokból lesznek a válások.

Na meg az ilyen esetek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. okt. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Tudod van aki úgy érzi, hogy ha a másik fél 4 éven alatt nem gondolja úgy hogy igen is elvenné akkor vszinűleg nem is fogja. (mert esetleg jobbra vár és addig is ha nincs ló jó a szamár állapot van). Igy ez a lány (legalábbis szerintem) úgy gondolja, hogy igen ő leélné az életét a barátjával és hozzá szeretne menni, de ha a srác nem ezt szeretné nem "pazarolja" az idejét (bármennyire is fájna neki a szakitás). Sokan vannak akik nem szeretnének 30 éves korukig várni az eskűvővel és 40 évesen gyereket szülni. Ha 1-2 éves "határidőt" mondott volna én sem biztos, hogy megérteném. De igy Igen is megtudom érteni.

És, hogy konkrétan válaszoljak a kérdésedre IGEN Szeretik, bár kivételek Mindig vannak.

(Egyébként azt nem irtad meg, hogy kb mennyi eggyütt töltött idő útán jelentette ki ezt a lány... sztem az is fontos.)

2012. okt. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
43%
Egy nő sem marad fiatal örökké. Mégis minek vesztegesse egy olyanra a drága idejét, aki nem tud elköteleződni?
2012. okt. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%
Na jó nekem is fontos a házasság. De a házasság és az elkötelezettség azért nem egyenlő. Meg azért 21. évesen még nem kéne temetni, elég fiatal még.
2012. okt. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem az ilyen lányok csak magukhoz akarnak láncolni valakit, meg felhajtást akarnak maguk körül, hogy aztán mindenkinek mutogathassák a gyűrűt meg az esküvői képeket. Hercegnőruhába akarnak bújni és egy napig annak érezni magukat. Semmi értelme a házasságnak, ha ezek a dolgok nem tartoznának hozzá akkor nem is lenne ennyire fontos senkinek... ez tény.
2012. okt. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Egy sokkal képmutatóbb, de semmivel nem jobb kor örökségeként álmodoznak a házasságról. Ha a barátjuk jól bánik velük és mindent megtesz értük, mégis képesek lennének egy darab papír - mert végülis az - miatt elhagyni, akkor hülyék, de nagyon. Lehet, hogy azt hiszik, hogy ezzel valamilyen szinten bebiztosítják magukat. Pedig attól, hogy összeházasodtak, ugyanúgy megcsalhatják őket, ugyanúgy el lehet válni. És lehet nagyon boldognak lenni házasság nélkül is.
2012. okt. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Nos, én 22 vagyok, egy éve vagyunk együtt a párommal és ahogy az első soraidat olvastad, rögtön rávágtam, hogy "na de én is ilyen vagyok". Vagyis én is nagystílűen kijelentem, hogy számomra fontos a házasság, mint szentség és mint egy gyerekkori álom, amit szeretnék teljesíteni és bizony igen, ha a párom záros határidőn belül nem lép valamit (azért nem mondanám ki, hogy napra pontosan 4 év), akkor én is el fogok gondolkodni azon, hogy mellette szeretnék-e maradni, egy irányba tart-e az életünk. (Nem kihisztizem, hogy vegyen el, mert annak nincs értelme)

Tisztában vagyok vele, hogy a párom számára is fontos a házasság és ő is úgy tartja hogy egy babának is ezen keretek között van a helye (legalábbis mi így gondoljuk). Egyelőre sem számára, sem számomra nem adottak a lehetőségek erre, így most nem is lenne értelme a lánykérésnek. Ettől függetlenül én úgy érzem, hogyha már 2 év múlva aktuális lehetne MINDKÉT részről, akkor nincs miért halogatni a dolgot. Ha neki sincs konkrét indoka már a "nemre", csak mondvacsinált indokokkal halogat, akkor nekem is eszembe jutna az, hogy vajon tényleg egymásnak lettünk-e teremtve.

2012. okt. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

2.!

Kicsit több, mint 3 éve voltak együtt akkor.

Azt is értem, hogy nem akarja vesztegetni az idejét az ember, de pont ezért írtam le, hogy beszéltek már róla, hogy majd ha lesz hozzá anyagi háttér, akkor lesz eljegyzés, meg házasságkötés meg minden. Ezért is furcsállottam. Mert más az, ha harapófogóval se lehet kihúzni a pasiból a véleményét és ezzel úgymond "bizonytalanságban tartja" a lányt. De az ő esetükben erről nem volt szó.

2012. okt. 22. 00:27
 9/19 anonim ***** válasza:
A kérdező példájával az a gond, hogy a srác 21 éves. Ha már idősebb lenne, érettebb, oké, de ennyi idősen kényszeríteni őt a gyűrűre... Hát nem lesz hosszú életű kapcsolat. :)
2012. okt. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Én megértem a "negativ" hozzászólókat is.

De 3 év útán ezt kijelenteni sztem egyáltalán nem "durva".

Akkor teljes mértékben eggyet érenék, ha egy év útán mondja azt, hogy ha egy év múlva nem vesz el elhagyom.

Az tényleg szánalmas és csak felszinességből akar lagzit. De 3 év útán már nem hinném, hogy csak erről szolna a dolog.

2012. okt. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!