Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért züllenek le a mai fiatalok?

Miért züllenek le a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

Ismerek egy 15 éves lányt, tavaly ilyenkor még aranyos és normális volt, aztán valami történt vele, most hidrogénszőke a haja, olyan pólókat hord, amikből a fél melle kint van, és olyan szemtelen, hogy az döbbenetes. Az ő kapcsán kezdtem el gondolkodni azon, hogy miért züllenek le a mai fiatalok? 12-12 évesen még minden oké velük, aztán valami rájuk jön, elcsúfítják a külsejüket, pofátlanok és alpáriak lesznek, stb. Mi motiválja őket erre a negatív irányú változásra?

Oké, hogy kamaszkor meg lázadás, de sajnos azt látom, hogy a legtöbbjük a kamaszkor végén sem "normalizálódik vissza", hanem ilyen marad: züllött, közönséges és primitív. Minek a hatására züllenek le, és hogyan lehetne megóvni valakit a lezülléstől? Azért foglalkoztat ez a kérdés, mert nekünk is van gyerekünk. Ő még kicsi, de szeretném megelőzni a bajt. Mitől züllik le valaki, és hogyan lehetne elkerülni a lezüllést?



2012. szept. 8. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elsősorban a média felelős mindezért. Gondolj csak bele, mit látnak a mai fiatalok a TV-ben, újságokban? Megpróbálnak ők is olyanok lenni, mint akiket ott látnak, mert azt hiszik az a jó. Ha például megnézel egy amerikai tiniknek szóló filmet mit látsz? Csak szex, káromkodás, értelmetlen, semmitmondó alpári beszéd, lenge öltözet stb. De említhetném a magyar Való Világ című förmedvényt is. És sajnos ez a fiataloknak tetszik.
2012. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az összes ilyen lányt, akit ismerek, az összes azért züllött el, mert a szüleik elkényesztették őket.


Volt egy barátnőm, ő 14évesen már kemény drogokhoz nyúlt. Azelőtt lovagolt, zenélt, sportolt. Mindig mosolygott, önkéntes állatgondozó volt a menhelyen, és emellett mindent megkapott amit csak akart. Apja sose volt otthon, mindig külföldön dolgozott, de a pénzt hazaadta rendesen és a kicsi lányának is. 12éves korában a szülei elváltak. Teljesen kiakadt. Bulizni járt a városba minden hétvégén volt hogy 2x is. 14. szülinapján már nem érte be egy vidéki nagyváros ünneplésével, pestre ment.

Ott bedrogoztatták és megerőszakolták. Nem nagyon hatotta meg ez a dolog, úgy fogalmazott "legalább túl van rajta.".

16. szülinapjára lakást kért pesten a szüleitől. Nem kapta meg és kiment k*rvának szerbiába.


Azóta semmit se tudunk róla, kivéve azt, hogy keresi a rendőrség, és hogy 3x megjárta a pszichiátriát.

Az ő részéről ez egy segélykiáltás volt, és így büntette a szüleit, hogy elváltak. Én úgy gondolom, hogy annak érdekében, hogy egy gyerek megtanulja azt, hogy mi fontos az életbe, a következők segítségével lehetne:

- tisztelet mások iránt.(tehát rá is rábírni a házimunka egy részét, maga után összepakol, eltakarít)

- mérsékelt zsebpénz (ha akar, akkor még kereshet munkát hogy legyen pénze, amit arra költ amire akar)

- közepesen hosszú "pórázra" engedve.( amit akar, azt megteheti, ő döntsön a lehetőségeivel kapcsolatba és ne a szülő pl. továbbtanulás, nyelv, különórák, később úgyis tanul a hibáiból, ha nem úgy jön össze)


...és még rengeteg dolog van, amivel ez kiküszöbölhető.

2012. szept. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha valaki korábban normális volt, akkor egyértelmű, hogy arról van szó, hogy kamasz, és lázad. Látod, elérik a céljukat, hiszen kiakadtál rajta.

Ettől az én szüleim sem tudtak megvédeni, hiába pedagógusok, voltak durva húzásaim. Aztán egyszer csak felnőttem, és már nem találtam abban semmi szórakoztató, hogy másokat megbotránkoztassak.

2012. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is voltam kamasz, én is lázadtam, de nem tettem semmi olyat, aminek komolyabb káros következményei lettek volna (nem drogoztam, nem is cigiztem, nem is piáltam), és a kamaszkor elmúltával "visszanormalizálódtam", mára már családom van, és ott tartok, hogy a saját gyerekemet szeretném megvédeni attól, hogy később tönkretegye az életét.

Nyilván a család hatása az elsődleges. Ha olyan iskolába járatjuk, ahol a többség normális, és megóvjuk a média szemetétől, az megoldást jelenthet? Minden további gondolatot szívesen várok.


A kérdésemben szereplő lányról még annyit, hogy a szülei dohányoznak és éjjel-nappal dolgoznak, de amúgy átlagosak. Panel lakótelepen laknak, és a lány semmilyen különórára nem jár.


A szélsőséges eseteket, mint pl. amit a 2. hozzászóló írt, valahol meg lehet érteni. Én elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy egy átlagos, a társadalom tradicionális értékeit fontosnak tartó, jól szituált család gyerekét hogyan lehetne megóvni a lezülléstől? Válás meg ilyenek nyilván rendhagyó körülmények, én most főleg az átlagról beszélek.

2012. szept. 8. 14:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen igen.

mind a két válaszban benne van az igazság.

A média, és a szülök hozzá állása.


Kiveszett az emberekből az értékrend felállítása.

De a társadalom is hibás, és a munkahelyi és egyéb törvények eldurvulása.


Mert az egyiknek van laptopja, a másiknak nincs akkor a szülő elkezd veszettül dolgozni, hogy a gyerek nehogy lemaradjon a társaitól, de elveszíti a családját, nem érnek rá egymással foglalkozni.

A gyermek ne a családban nő fel, hanem az utcán a barátok közt kezd el "családot"keresni.


Nem elégedettek az emberek az élet alapvető szükségletekkel.

A tudomány és a technika fejlődésével egyet értünk el, hogy szét hullanak a családok és a társadalom.


Zsömle/lány

2012. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már inkább azt javasolnám, hogy olvass fejlődéslélektant. Sok a világban az önjelölt pszichológus és társadalomtudós, mindenkinek megvan a maga ilyen-olyan elmélete, de szerintem inkább alapozz arra, aminek te magad utánajártál. De egyet nagyon fontos megjegyezni: MINDENTŐL nem óvhatjuk meg a gyerekeinket. Nekik is el kell követniük a saját hibáikat, amikből majd tanulni tudnak.
2012. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6.-nak: Nem is az a cél, hogy ne kövessen el hibákat (ezt úgyis szinte lehetetlen megakadályozni), hanem hogy lássa be, hogy a hiba az hiba. Mert sajnos a mai fiatalok 90%-ánál a hiba dicsőség, amivel büszkélkednek. Kinek hány szexpartnere volt, hogy rúgott be, mennyire rakja ki a melleit.
2012. szept. 8. 15:01
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Szép tányérból nem lehet jól lakni ha üres.


A valódi szépség pedig belülről fakad, és értékes.


Zsömle/lány

2012. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb hibáról csak utólag derül ki, hogy hiba volt :) A lázadás lényege pont az, hogy olyan hibákat kövessen el az ember, amiért valahol, valaki elismerésben részesíti, miközben a szülők, és a társadalom nagy része mindezt helyteleníti. Ahhoz el kell telnie némi időnek, vagy kell egy nagyobb koppanás, hogy belássa, nem egészen úgy tette a dolgait, ahogy kellett volna.

Ez van, akinél csupán egy "csakazértis befestem a hajam feketére", másnál egy kicsit durvább, megint másnál sokkal sokkal durvább dolgokban nyilvánul meg, de hogy kinél miben, az sok dologtól függ.

Persze nem azt mondom, hogy nem kellenek otthoni szabályok, normák, elvárások, viszont úgy gondolom, tényleg nem az a legfontosabb, hogy egy kamasz ne tegyen helytelen dolgokat, hanem az, hogy egyrészt tudja a saját (!) határait, másrészt az, hogy merjen a szüleitől segítséget kérni, ha bajban van, illetve legyen egy olyan kapcsolat, hogy képes legyen tanácsot elfogadni tőlük.

2012. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%

Még jó hogy én nem vagyok ilyen tróger mint egyesek! -.-

16/F

2012. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!