Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a mostani...

Miért ilyenek a mostani fiatalok? Hamarabb isznak, hamarabb szexelnek, évről évre rosszabban tanulnak.

Figyelt kérdés
21 éves vagyok ...
2012. júl. 20. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Mihez képest? Én 27 éves vagyok, 14 voltam, mikor először csíptem be egy házibulin, az 55 éves anyukám szintén annyi volt. Nyilván nem fogok tapsolni, ha a kislányom ennyi idősen alkoholt fog inni, de a világ ettől még nem dől össze. A legjobb barátnőm 12 évesen már punk volt, konkrétan kocsmázott és cigizett, most középvezető egy multinál, mellette készül az esküvőjére és várja az első gyermekét, teljesen visszafogott nő. Idősebb, mint te vagy.

Az lehet, hogy hamarabb szexelnek, nem tudom, de azt is anyukám mesélte, hogy amikor nyolcadikból ballagott a hatvanas években, az egyik osztálytársa már terhes volt. Akkor is volt ilyen.

Azt meg honnan veszed, hogy évről évre rosszabbul tanulnak? Te is 2-3 éve érettségiztél, honnan tudod, hogy azóta mekkorát esett a színvonal?

2012. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
mert folyamatosan butítják az embereket.. amúgy ha a szexet nézzük nem is olyan korai.. régen egy 14-15 éves lány már rég férjnél volt és gyereke is volt..persze az is más dolog
2012. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyetemen és gimiben is meglátszott, hogy évről évre egyre rosszabb osztályok/csoportok vannak, és ezt a tanárok is mondják.
2012. júl. 20. 15:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igaz, hogy hamarabb házasodtak.
2012. júl. 20. 15:13
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Hát az unokatesóim (Mind 30 körüliek, nők) azt mondják, hogy 15-16 évesen már cigiztek, csak mert jó buli... Bár hozzáteszem az egyiknek a cigizéssel szerzett barátja jelenleg a férje, van egy kislányuk, és teljesen normális emberek...
2012. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Lazább szülői felügyelet,kevesebb kontakt a szülőkkel,nincsenek szabályok,nincsenek célok,magukat nevelik fel,szülők pénzzel kompenzálják a foglalkozás hiányát és a tv miatt hamarabb nőnek fel.Nem mindenkinél de sok helyen van így. Engem nem engedtek diszkóba 16évesen,nem piáltam és nem szexeltem 14évesen,sportoltam,tanultam,mer egyetemre akartam menni,ösztöndíjjal,amikor elvégeztem, elköltöztem,anyagilag önálló vagyok. Ugyanez a család 3évvel fiatalabb tesómmal engedékeny lett,bukott gimiben,eljárt és eljár bulizni minden nap,nem viccelek 7éve végzi a 3,5éves fősulit,2éve dolgozik,de pénzt haza nem ad,ellenben szülőktől kér és kap is rendszeresen,velük él.A kettő életút között az egyetlen különbség a szigor ill. annak hiánya. Egy tininek kellenek a korlátok.
2012. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
*mert
2012. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
én most vagyok 14 és egyáltalán nem vagyok olyan,mint leírtad,nem mindenki ilyen,de amugy azért csinálják,mert az milyen jó buli,meg nekem egyszer azt mondta egy lány,hogy milyen már,hogy valaki 15 évesen még szuz,meg nem jár bulizni?szóval egyszeruen aki nem iszik,nem szexel meg ilyenek az már egy szerencsétlen senki,elég sok fiatalnak és emiatt mások is elkezdik,mert nem torodnek azzal,hogy mi lessz az életukkel késobb,mert menok akarnak lenni.nálunk ez így megy,de szerencsére én elég embert ismerek aki normális :)
2012. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Ezeket a kérdéseket minden felnőtt generáció elsóhajtozza. :)
2012. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Lazább szülői felügyelet,kevesebb kontakt a szülőkkel,nincsenek szabályok,nincsenek célok,magukat nevelik fel,szülők pénzzel kompenzálják a foglalkozás hiányát és a tv miatt hamarabb nőnek fel.Nem mindenkinél de sok helyen van így. Engem nem engedtek diszkóba 16évesen,nem piáltam és nem szexeltem 14évesen,sportoltam,tanultam,mer egyetemre akartam menni,ösztöndíjjal,amikor elvégeztem, elköltöztem,anyagilag önálló vagyok. Ugyanez a család 3évvel fiatalabb tesómmal engedékeny lett,bukott gimiben,eljárt és eljár bulizni minden nap,nem viccelek 7éve végzi a 3,5éves fősulit,2éve dolgozik,de pénzt haza nem ad,ellenben szülőktől kér és kap is rendszeresen,velük él.A kettő életút között az egyetlen különbség a szigor ill. annak hiánya. Egy tininek kellenek a korlátok.
2012. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!