Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szégyen az ha valaki magának...

Szégyen az ha valaki magának való, vagy a társadalmon kívülálló?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 18:44
 1/6 Csabaorl válasza:

nem létezik olyan hogy szégyen ha neked szégyen akkor neked az másnak nincs véleménye nem lehet véleménye rólad mert amit másról gondolsz magadról gondolod

társadalom már a múlté egyéneknek áll a világ egyénekből lesz a "társadalom" minnél többen vannak annál korlátolhatóbbak

2012. aug. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettő nem ugyanazt jelenti, de lehet, hogy én tudtam rosszul.

Számomra a társadalmon kívülálló az pl. a bűnöző.

A magának való meg ugye a magának való. :D

2012. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szégyen. Miért lenne kötelező mindenkinek birkaembernek lenni, engedelmesen bégetni a tömeggel, és nivellálódni? Tudom hogy a nemzetek vezetői erre törekszenek, legyen csak mindenki egyenember, egyenarc, tömegember robotzombi, de legalább ne segítsetek nekik.
2012. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem adnál mások véleményére,ha magadnak való lennél vagy ha nem tartoznál a társadalomhoz. Ergo a kérdést sem tetted volna fel.
2012. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Inkább egyfajta non konformizmus. nem hajtanak célok tervek, vágyak,mint a többi 'normális' embert. Mindennek ott a visszája és a színe, és ez a tapasztalati felismerés több borút hoz nekem mintsem vidám időszakokat. Mióta nincs munkám nincs is ami mozdítson, ez nem jó és tartalékból élek,de akkor se tudok betagozódni .Igazán sose tudtam, csak míg volt munka betartottam kötelező formát.Érzelmileg nem kielégítő ez a mozgástér amiben élnem kéne,mint bárki másnak..

Még más opciót nem találtam, talán önkéntesség valami távoli kontinensen..

2012. aug. 22. 19:03
 6/6 talakvele válasza:

Amit a kérdésben leírtál, az introvertizmus, teljesen normális, rengeteg ember introvertált, avagy "befelé forduló". Semmi szégyellnivaló nincs benne, bár az extrovertált emberek általában lenézik az ilyet. Nagy hülyeség, én magam is introvertált vagyok, és a barátnőm is, semmi különös nincs bennünk azon kívül, hogy nem barátkozunk fűvel-fával.

Amit utólag leírtál az szerintem spleen, avagy életuntság. Az már kicsit komolyabb dolog, mivel minden jót kiöl az emberből. Az egyik barátom is "elkapta", és annyira megkeseredett hogy egy szép napon szó szerint elküldött a p*csába és azt mondta, hogy többé nem kell neki a barátságom, mert "nem vagyok többé hasznos számára".

De ne add fel, hisz mindig van remény, hinni kell ó hidd hát el.♪

2012. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!