Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkremehet egy család egy...

Tönkremehet egy család egy kívülálló személy miatt?

Figyelt kérdés

Édesapám a barátom miatt leitta magát. Nem szereti, sőt, kifejezetten utálja. Én viszont SZERETEM a barátomat és a családomat is. Nem tudnék közöttük választani. Elmagyaráztam már szüleimnek ezerszer, hogy nekem Ő kell, nem ők fognak vele élni, de csak féltenek. Nem olyan gazdag a srác, rossz a családi háttere is.


Ti mit tennétek a helyemben? Mit tehetnék, hogy ne vegyék ennyire a szívükre?


2011. júl. 19. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez érzelmi zsarolás. Olyan nincs, hogy leissza magát a barátod miatt. Olcsó kifogás.
2011. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnálatod módon édesapám HAJLAMOS a túlzott ivásra. Elég neki egy kisebb indok, és máris a sárgaföldig issza magát. A baj az, hogy már egy hónapja nem csinált ilyet. És most barátom hozta ki a sodrából. :(
2011. júl. 19. 23:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy értve, hogy megjelent ma a házunknál, pontosabban vele együtt meg az édesanyjával eltekertem a HÁZUNK előtt, és apum kint volt. Kérdeztem tőle valamit, a srác és az anyukája értelmesen, rendesen odaköszöntek neki, és mentünk tovább. Errefel apu annyira kiakadt, hogy itt volt a barátom, látni sem bírja, már a jelenléte is feszélyezi. Ezzel az indokkal itta le magát. Ja, és minderről anyumtól szereztem tudomást. Apum egy nagy papucs.
2011. júl. 19. 23:26
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Értesd meg velük, hogy nem lehet választás elő kényszeríteniük téged. "A zsák megtalálja a foltját."-szokták mondani.

Te minden körülmények között a gyerekük vagy. Ha tényleg nem hozzád való a barátod, arra előbb-utóbb rájössz. Ezért nem szabad civódni. Ha vele nem fog stimmelni, jön majd más... akkor is ilyenek lesznek? A fiút nem kell szeretni gyerekükként (vélhetően van aki szeresse-anyja, apja), csak legalább a te kedvedért legyenek toleránsak. Persze a szülő a legjobbat akarja a gyerekének, de nem érdemes tiltani.

2011. júl. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 napietus ***** válasza:
100%

azért Te is lehetnél annyira felnőtt, hogy legalább elgondolkodsz azon, hátha igazuk van, és nem lerendezed annyival, hogy "de szeretem".


ez nem menti apád viselkedését persze egyáltalán. bár lehet tleg gáz a srác, nem tudom...

2011. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Apád alkoholista.Okot és ideológiát keres és gyárt,hogy kiélje a szenvedélyét.Döntsd el mi,vagy ki a fontosabb.
2011. júl. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben egy nyugodt (és józan) beszélgetés keretében megkérdezném a szüleidet, h egészen pontosan fogalmazzák meg, mi a kifogásuk a fiú ellen. Aztán egy picit elgondolkodnék azon, amit mondanak. (Soxor sajnos igazuk is lehet a szülőknek.) Nem tudjuk, esetetekben mit hoznak fel a fiúval szemben. Megkérdezném őket arról is, h vajon az ő szüleik anno azonnal elfogadták-e az ő választottjukat. A gazdagság nem minden, a rossz családi háttér viszont egy picit homályos megfogalmazás. Az viszont kétségtelen, h apukád ivászata vajmi kevés összefüggést mutat a fiúval. Az csak kifogás, aki inni akar, az mindig talál ürügyet.

Egyébként meg

2011. júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki - akár milyen ok miatt - leissza magát, az alkohlista, és azért iszik, mert inni akar.

HA van barátod, akkor azért, ha nincs, akkor meg azért.


Szóval ezzel a részével nem foglalkoznék, ez apád dolga, ha részeges, akkor ezen csak ö változtathatna.


Azt nem irtad, hogy milyen idös vagy te meg a barátod, de ha már felnött vagy és meg tudsz egyedül élni, akkor költözz el és élj vele. Ha otthon vagy, akkor meg fogd vissza magad, mert amig eltartanak, addig bele is szólhatnak, hogy mit csinálsz.

2011. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, a baj az, hogy nincs pénzem. Barátom igaz dolgozik, de egy fizetésből nem tudunk ketten megélni(nem kap túl sokat). Próbálok alkalmazkodni, de néha már sok.
2011. júl. 20. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!