Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apu felesége ellenem hangolja...

Apu felesége ellenem hangolja aput. Azt hiszi, hogy én kívülálló vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Apu és anyu 3 éves koromban váltak el. Apának lett egy felesége és lett egy féltesóm 6 éve. Mióta ők egy családot alkotnak, rám sokkal kevesebb ideje jut, vagyis szinte semmi (mert 2 hónapban 2-3 órát nem nagyon lehet valaminek is nevezni). Ha ott vagyok náluk, a felesége mindig cseszeget mindennel, pl. híztam, többet kéne mozognom (168 centihez vagyok 55 kiló..), meg minek akarok egyetemre menni, úgyse vesznek fel (a 4,5-ös átlagommal persze). Nekem ezek szarul esnek, mikor elmondom anyunak, ő mindig kiakad és mondja, hogy menjen az anyjába a nő..A másik dolog, hogy aput ellenem hangolja. Ezt már én is észrevettem, hogy pl. mikor mondom apának előre, hogy menjünk el ide vagy oda, akkor később mondja, hogy a felesége (nevezzük K.-nak) nem örülne, ha nem lenne otthon aznap. Meg K. a hátam mögött olyanokat mond, hogy én csak púp vagyok apám hátán, meg a közös lányuk már 6 évesen jobban szereti az apját, mint én, mert én csak haszonból vagyok vele. Ezeket apu húga mesélte el anyunak, mert neki mondta K. Haszon..haszon az, hogy szeretnék vele legalább 2 havonta találkozni? Ez tényleg haszon. Egyszerűen elegem van, engem utál, mindig mindennek elmond és apámat ellenem hangolja azért, hogy őt szeresse, meg a közös gyereküket, engem meg hanyagoljon. Nem tudom, mi a jó neki ebben. Anyu azt mondja, ne foglalkozzam vele, nem érdemli meg, de nekem ez elég rosszul esik. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit tegyek. Nincs joga engem sértegetni és nincs joga elvenni tőlem az apámat se. Köszönöm előre is a válaszokat!

16/L


2011. jan. 28. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Mi lenne, ha egyszercsak jól beolvasnál neki szemtől szemben? Oké, erre lélekben készülni kell, de hidd el, majd köpni-nyelni nem tud. Nem ordenáré módon, hanem szépen, kulturáltan. Sokat nem veszíthetsz.
2011. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem apukád is nagyban hibás!

Az én szüleim is elváltak, de se anyám, se apám nem engedné meg a párjának ezt a viselkedést velem szemben.

2011. jan. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

17 éves lánya van a férjemnek, jól ki is jövünk. Egyszer a lány tanulmányai miatt aggódott, akkor annyit mondtam, hogy ennyi idősen pont ugyanígy álltam hozzá és én is simán lusta voltam, nem hülye bizonyos tárgyakhoz, a lányán is ezt látom.

Már emiatt is nagyon csúnyán nézett rám, úgyhogy a témában befogtam azóta. (Pedig kitartok az álláspontom mellett, hasonló habitusú voltam és hasonló eszközökkel éltem, csak "ne kelljen nyüglődni" a tanulással, amikor annyi érdekes dolgot lehet helyette csinálni... engem lebuktattak a szüleim akkor)

De azt mondom, hogy hiába van ebben igazam, ő az apja és védenie kell, nekem vér szerint semmi közöm hozzá, főleg nem a neveléséhez.

2011. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, azt a nőt nem hiszem, hogy neked kellene leállítanod. Apáddal kellene beszélned, és elmondani neki, mit szeretnél. Mondd el, hogy úgy érzed a felesége nem akarja, hogy ti jó kapcsolatban legyetek, mindig elutasító és ellenszenves veled, neked viszont szükséged van apádra, mert szereted, mindenféle hátsó szándék nélkül. Mondd el, hogy milyen rosszul esik, amiket a hátad mögött mond rólad.. Biztosítsd, hogy te nem akarsz semmi rosszat az új családjának, és ha az új felesége nem akar veled jóban lenni, te elfogadod, de elvárod, hogy ő is megadja neked a tiszteletet, amit ugyebár jó esetben az ember egy idegennek is megad.. Mivel neked az a nő szó szerint senkid, apádnak kellene őt helyrerakni vagy beszélni vele, hiszen hozzá tartozik.. Szerintem csak apád tud változtatni a dolgokon, ha akar. Még ha a nő ennyire a hatalmában is tartja a hisztijével, talán tudsz rá hatni azzal, hogy éretten állsz a problémához.. Talán felébred benne az ösztön, hogy mégiscsak megvédje a gyerekét:S
2011. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Apuval az a baj, hogy mindig olyan nyámnyila, mikor arról van szó, hogy valamit nem enged neki K., akkor engedelmeskedik neki és mindig neki ad igazat. Nem, tudom, miért csinálja ezt, de kicsit zavaró. Amúgy K.-val egyszer voltam bunkó, mikor elmentem egy szombati napon hozzájuk és közölte velem, hogy mit képzelek, hogy csak úgy beállítok, és akkor mondtam neki, hogy álljon le, meg volt beszélve, hogy megyek. És akkor is persze én voltam a neveletlen hülye, a nyomorék.
2011. jan. 28. 18:59
 6/14 anonim ***** válasza:

sajna én is így nőttem fel,csak nálam a muter volt mostoha.

rendezd a dolgot minél előbb,mert sajna ki fog hatni a későbbi felnőtt életedre is ez(elkísér).

2011. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
bocs javítok. nálam IS a muter volt mostoha.
2011. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

K ebben a szerepben egy hülye K. Neked nem ő a fontos, hanem apukád. 16 éves csajszi vagy, ideje a sarkadraállnod. Oldd meg, hogy találkozol apukáddal úgy, hogy K nem tudja előre. Odamehetsz például a munkahelyére:

"Apu szeretnék beszélni veled négyszemközt. Mikor végzel a munkáddal, üljünk be fél órára egy cukrászdába. Holnap jobb neked vagy holnapután? Nem szeretném, ha K-val beszélnél róla" Aztán ha nyugodt körülmények között le tudtok ülni, akkor elmondhatod neki, hogy mi a problémád. Pl. "Nem szeretnék beavatkozni a kapcsolatodba, de nekem szükségem van apára. Számíthatok rád?" Aztán ha ezek után sem lesz elég erős, hogy elhárítsa K furkálódását, akkor te kezdd el tartani a távolságot. Apád is felnőtt ember. Végső esetben azt is el kell fogadni, ha nem akar kiállni az új feleségével szemben.

2011. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Anyád hagyta el apádat annakidején? Vagy fordítva? Miért?


Apád nem viselkedik férfiként. Miért hagyja, hogy K. így befolyásolja? Lehet, hogy ez így jó K-nak, de így ő sem a férfiúi kvalitásaiért fogja szeretni apádat. Így ráadásul nem is nyújt egy jó apaképet, amit a lányainak továbbadhat.


Te mit szeretnél apádtól? Hogy ő kiálljon magáért (és érted)? Ezen kívül jó lenne bármilyen más megoldás? Ha nem, akkor apádat rázd valahogy gatyába, ha ez nem sikerül, akkor meg elbukott apádként, sajnos.

2011. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Menny hozzájuk minél gyakrabban, hívd öket minden nap. A nő csak azért pattog mert azt hiszi így kizárhat az örökségből meg apud pénz tárcájából. A hugodal is legyél sokat.
2011. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!