Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apu felesége ellenem hangolja...

Apu felesége ellenem hangolja aput. Azt hiszi, hogy én kívülálló vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Apu és anyu 3 éves koromban váltak el. Apának lett egy felesége és lett egy féltesóm 6 éve. Mióta ők egy családot alkotnak, rám sokkal kevesebb ideje jut, vagyis szinte semmi (mert 2 hónapban 2-3 órát nem nagyon lehet valaminek is nevezni). Ha ott vagyok náluk, a felesége mindig cseszeget mindennel, pl. híztam, többet kéne mozognom (168 centihez vagyok 55 kiló..), meg minek akarok egyetemre menni, úgyse vesznek fel (a 4,5-ös átlagommal persze). Nekem ezek szarul esnek, mikor elmondom anyunak, ő mindig kiakad és mondja, hogy menjen az anyjába a nő..A másik dolog, hogy aput ellenem hangolja. Ezt már én is észrevettem, hogy pl. mikor mondom apának előre, hogy menjünk el ide vagy oda, akkor később mondja, hogy a felesége (nevezzük K.-nak) nem örülne, ha nem lenne otthon aznap. Meg K. a hátam mögött olyanokat mond, hogy én csak púp vagyok apám hátán, meg a közös lányuk már 6 évesen jobban szereti az apját, mint én, mert én csak haszonból vagyok vele. Ezeket apu húga mesélte el anyunak, mert neki mondta K. Haszon..haszon az, hogy szeretnék vele legalább 2 havonta találkozni? Ez tényleg haszon. Egyszerűen elegem van, engem utál, mindig mindennek elmond és apámat ellenem hangolja azért, hogy őt szeresse, meg a közös gyereküket, engem meg hanyagoljon. Nem tudom, mi a jó neki ebben. Anyu azt mondja, ne foglalkozzam vele, nem érdemli meg, de nekem ez elég rosszul esik. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit tegyek. Nincs joga engem sértegetni és nincs joga elvenni tőlem az apámat se. Köszönöm előre is a válaszokat!

16/L


2011. jan. 28. 18:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Jó, ha tudatában vagy: ez egy nehéz helyzet. és gyakori is mindamellett. Szóval fel kell fognod, hogy ez így van, igyekezz nem boldogtalan lenni miatta. Nem tudják a szülők, hogy mit tesznek, mikor elválnak, azt hioszik, se baj, majd a láthatás mindnet megold, de lám, lám, ez nem ilyen egyszerű. Viszont próbáld megérteni. Nem bírták egymást nyílván. Akkor meg mit tegyenek? A gyerek miatt együtt maradni? És állandóan veszekedni? Az új feleség meg joggal godnolja, hogy a férjének ő az első, meg az ő közösd gyerekük, stb. Próbálj belegondolni, hogy te hogy viselkednél, ha telennél az új feleség egy ilyen helyzetben. Szerintem, ha békével elfogadod, a helyzet egyre jobb lesz, összebarátkozol velük, meg a tesóddal is, csak hagyj még nekik egy kis időt. Addig is persze látogasd őket, legyél kedves, és ne vedd türelmesen a dolgokat. Jóakarat megold mindent.
2011. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én, ha én lennék K., normálisabban fognám fel a dolgot, nem cseszegetném a férjem gyerekét, meg nem akarnám őt kitúrni az apja szívéből, mert elfogadnám, hogy van neki. Komolyan, úgy csinál, mintha én csak egy másodrendű akárki lennék. Nem fogja fel, hogy neki nincs több joga apuhoz, és a tesómnak sincs. Nekem is legalább annyi jogom van hozzá, hogy programokat szervezzek vele, akkor hívjam át, amikor akarom stb. Attól, mert anyu és apu elváltak, még a mi családunk része is, hiszen én itt vagyok neki, a saját vére, a génjeit örökölve. K. nem a saját vére, ha vele is elválik, akkor neki ennyi volt, de tőlem nem tud "elválni", mert én a gyereke maradok mindig. Ezt képtelen felfogni, nagyin önző és rosszindulatú. Csakhogy anyu sem fogja már sokáig elviselni, hogy így beszél velem, mert azt mondta, kiosztja, ha még egyszer ilyen történik, ugyanis anyu sem mondogat semmi rosszat az ő gyerekére, pedig én 6 évesen nem voltam ilyen hisztis és követelőző. A féltesóm megkapott egy 20 ezres játékot karácsonyra, nekem meg sajnált adni apám 8 ezret egy téli kabátra, plusz gyerektartást sem fizet rendesen. Ennyit erről, ez nehogy már ne legyen kicseszés velem szemben.
2011. jan. 28. 21:59
 13/14 KÁELEF ***** válasza:
Na, apád és az a büdös "K", jól össze illenek. Nem tudsz mit tenni ellene, kerüld őket el jóóóó messzire, felejtsd el azt is hogy valaha léteztek.
2011. jan. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem K. hibája, hogy ilyenek a dolgok, hanem apádé, hogy hagyja, hogy ilyenek legyenek. Szerintem vele kell rendezned a dolgot, hiszen hozzá van közöd igazán.

K-t kiosztani legfeljebb konkrét, akut sértések esetén lehetne, de akkor tedd is meg mindig, következetesen! (Pl. így: "Miért engedsz meg ilyen hangot velem szemben? Nekem ez rosszul esik. Mi a problémád velem? Megmagyaráznád?")


Hogy váltak el a szüleid, ki hagyott el kit, és miért?

2011. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!