Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is nagyon idegesít...

Szerintetek is nagyon idegesítő ez a mostani generáció?

Figyelt kérdés
Gondolok főleg ezekre a 13-17 évesekre.Elvannak szállva maguktól, nem tanulnak, nem csinálnak semmit, nem érdekli őket semmi.Ha valaki valamiben más(legyen az nemzetiség,anyagi helyzetek,kinézet,személyiség vagy akár valaki valamiben gyenge)azt már rögtön megszégyenítik, eltiporják.Ti mit gondoltok?
2012. júl. 13. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen egyetértek veled. Ennek több oka van.

Az egyik, hogy a szülők nem jól nevelik a gyereket. A másik, hogy az oktatás minősége pocsék és a tanárt sem engedik neveleni, hanem azt nyomják a gyerekek fejébe, hogy nekik mindent szabad(sokan kifelejtik mondai, hogy kivéve másokat bántását). No meg ott van a TV. Sokan ledobják elé a gyereket, aki nem kérdezhet és hülyeséget kell megnézni-e, ami negatívan befolyásolhatja őt. Manapság mindenki azt hiszi magáról, hogy modern, a többiek meg bénák. Minden az egóról szól, a realitás pedig kezd elpusztulni vagy gyengék az emberek, hogy a valósággal szembe nézzenek.

Én is néztem mindenfélét kis koromban, még sem lettem olyan. Viszont egyik testvéremnek sok problémája volt az emberekkel. Tehát nem teljesen a szülők felelősége.

Én az oktatást hibáztatom és nem támogatom azt a nézetet, hogy nincs szükség fegyelemre.

a 21. században itt az internet, nem kell olyan keményen dolgozni. Tehát sok gyerek beképzelt lesz, sok pedig irigy. A neten rengeteg információ van és hála a trolloknak stb... ilyen lesz a társadalom.

Sokaknak könyebb neten beszélni, neten élni. Jobban tetszik, ha agyon lájkolnak ismeretlenek. Passzívan ismerkedhetsz.

2012. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen egyetértek, de ez nem újkeletű. Állítólag már az ókori görögök is irtak ilyen témájú írásokat. Minden kor így látja. Ami most megy, az mondjuk néha tényleg elszomorító.
2012. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

Azt hallod ebben az országban a csapból is, hogy ki zsidó, ki cigány, ki mocskos kumunista vagy fasiszta. Mi vagyunk az Istenek, csak a buta népek lenéznek.

A zenék jó része a sexről szól, szerelemi bajokról vagy valaki szídásáról. Halál és öngyilkoság.

Az emberek pedig visszaélnek a tudással. Manipulálják egymást. És a iskola megint egy veszélyes hely. Elég, ha a csoportba bekerül egy fekete bárány, onnantól kezdve hatni fog a csoportra. Jobb esetben megváltozik és jó lesz az emberke, vagy kiközösítik őt. Rosszabik esetben bemocskolja a többiek agyát.

Egy dolog vígasztaljon. Ki fog nyílni a szemük. Már csak az a kérdés, hogy mikor. Szerinted miért nő a depresszió és az öngyilkosságok száma?

Az okosabbak csalók lesznek, akik másokból élnek, lopnak, csalnak, ölnek. A többiek pedig végeznek magukkal vagy hajléktalanná válnak.

Kevés erős ember lesz, aki beismeri, hogy tanulni kell és dolgozni kell teljesen magától. (mondjuk nem ártana értelmes dolgot tanulni, értelmesen).

Egyre többen használnak idióta drogokat, amitől agyhalottak lesznek, isznak, cigiznak a fiatalok.

Tényleg csak így lehet bulzni és jól érezni magunkat?

A családon belüli erőszak és nyomor sem hat jól ezen egyének fejlődésére.


Bevallom, szerintem ezek a mesék, hogy South Park, károsak.

2012. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon fontos elérni a gyereknél, hogy legyen egy célja, hogy mi akar lenni felnőtt korában. És megértetni vele, hogy mit kell hozzá tenni és miért. Foglalkozni kell a gyerekkel!!!!!

Viszont megint kezdődnek gondok. Mi van, ha a kis kedvenc gyerek egyest kap mondjuk énekből? (mindenből nem lehet mindenki jó) Akkor mi lesz a válasz? Akik szeretik az éneket, bénák és nyomorultak.

Nagyon bonyolult téma ez. A lényeg azon van, hogy fogalkozni kell a gyerekkel, nevelni kell őt, célt kell neki keresni és úgy kell tanítani, hogy ne gyűlölje a tanulást. Olyan dolgot kell neki tanítani, ami igaz és hasznos. Meg kell velük értetni, hogy nem az egóról szól a világ, hanem rólunk.

2012. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindent mindig meg kell vizsgálni több oldalról!
2012. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Bevallom, szerintem ezek a mesék, hogy South Park, károsak."

Hát igen, ezért is adják 18-as karikával, ami persze nem jelent semmit. Ilyenkor kellene a szülőnek odaülni, és elmondani, hogy "ha te is így beszélj, gyerekem, olyan maflást kapsz, hogy egy hétig csak balra tudsz majd kanyarodni."

2012. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Idegesítőek hát, de ennyi idősen én is idegesítő voltam :) Én is sz*rtam mindenre látványosan, nagy volt a pofám, idősebbek előtt tettem a fejem, hogy milyen züllött meg nem tudom milyen vagyok, akinek a szülei nem szólnak bele semmibe, nagyon elő tudtam magam adni én is. Hát az ilyen műsorokat oszd el kettővel legalább. Ez a mostani tizenévesekre is igaz. A legtöbb csak teszi az eszét, hogy megbotránkoztasson másokat. Nem azt mondom, hogy angyalok, sokszor nekem is az agyamra mennek, de a nagy része csak kirakat, vagy az felnőttek felé, vagy a haverok felé.
2012. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Megvannak a kori sajátosságok természetesen. Részben vagy egészben mi is ilyenek voltunk. Legjobban engem az idegesít, hogy >nem tudnak magyarul<! Szeretném elővenni az összes mostanában magyart oktatót és főtéren nyárson sütögetni. Természetesen lassan forgatva.
2012. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

4-es, te miben definiálod az egót? Abban egyetértek, hogy folyamatában kell odafigyelni rá és foglalkozni vele. Ami nem tiszta, hogy te ettől várod, hogy tudja milyen irányba tendálódik majd, hogy mi fogja érdekelni, hogy mit fog tanulni? Azt nem te adod meg - már ha jó szülő vagy és nem saját elmulasztott dolgaidat vagy beteljesületlen álmaidatk kívánod által realizálni -, hanem az élet kérlekszépen. Ingerek kell, hogy érjék, számos dologba bele kell kostólnia, hogy tapasztaljon, s ezzel a tapasztaltabb fejjel a számos vonal közül ki tudja választani mi is izgalmas számára, miben lát rációt. Remélem nem azt várod el, hogy eleve tudja, akár középsuli alatt, mert igen kevesen tudják, esetleg telebeszéli a fejüket a kedves szülő valamivel, de az nem az, ami. Sokszor hiba az is, hogy a szülő a gyerekre mintegy katalizátor tekint, mely saját egóját hivatot simogatni. Gondolok itt arra, hogy elbüszkélkedhet azzal, hogy az én gyerekem jogász vagy orvos, holott akinek kis esze is van, az felméri, hogy ez irdatlan befektetés, ráadásul a bölcsészvonal telített is.

Másrészről: mai fogyasztói világ tényleg nem tesz sok célt a kezünkbe, nem árt támogatni a kölköt, felhívni a figyelmét olyanokra, amit a mainstreamből nem kap meg, de aszabad kezet akkor is illik meghagyni.

2012. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden kornak megvoltak a "maifiatalozói", nincs ez most sem másképp :)

Sőt, minden kor kitermeli a maga "bezzeg az én időmben" öregasszonyait.

2012. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!