Idősebb generáció?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy mindig belekötnek másokba? Nem tudom milyen világban nőttek fel de hogy mostanra elfajultak a dolgok az tuti. Foglaltam barátomnak helyet a buszon ( térdműtét után jött először suliba) és egy öreg nő bevágódik mellém leül és kérdezi hogy szabad -e? körülnézek ez volt az utolsó hely haverom meg éppen jön. Mondom bocsi foglalom. És akkor iteszól: Mi az hogy foglalod én már leültem ide. Most szerintetek?

2012. máj. 24. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nos biztos tanultál történelmet és tudod mi az a kommunista diktatúra ami évekig Magyarországot ette.Ez a válasz a kérdésedre , az idősebb generációt kommunista agymosás érte és azért olyan némelyik amilyen.Persze akik 1956-90-ig külföldön éltek és visszajöttek ők mások mivel nem hatott rájuk a kommunista agymosás.
2012. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Réka, mielőtt pattognál: egy ilyen helyzetet a következőképpen tudnál civilizáltan, jó érzésű emberhez méltóan megoldani.

Felszállsz, próbálod tartani a helyet a műtét után lévő barátodnak. Jön egy másik utas (aki jóval idősebb nálad!) - és szeretne leülni. Ekkor te kedvesen a következőt mondod: "Elnézést kérek (avagy: bocs!) nem kíméletlenségből próbálom ezt a helyet lefoglalni, hanem mert együtt utaznék egy ismerőssel, aki most jön először iskolába egy térdműtét után. Látom, Önnek sem könnyű állni - akkor inkább átadom a sajátomat, csak ez maradjon meg, amíg a műtött osztálytársam ide ér. Tessék - és köszönöm a megértését".

(Ha korodbelivel van dolgod, természetesen nem ajánlod fel a saját helyedet, de egy ilyen helyzet rendezésének ez a módja).

2012. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy én milyen buta voltam :/ KÖSZÖNÖM hogy felnyitottad a szemem :) Uristen de hogy nem jutott eszembe :/ :(
2012. máj. 24. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves Réka (előző vagyok): dehogy voltál "buta"! Az ember mindig a tapasztalataiból tanul..senki nem születik úgy, hogy minden helyzetben mindent tudna. Nehéz társadalomban, nehéz időkben élünk: nektek, akik most vagytok serdülők, vagy lassacskán felnőttek, ugyanúgy nem könnyű semmi sem, mint a szülői, nagyszülői generációnak. Nem garantálhatom, hogy az életben nem kapsz bántást, ha te mindenki mással emberséges és méltányos leszel - de ha felkészülsz erre, nagyobb tartással és erővel tudod feldolgozni..több energiád marad tovább menni az utadon (amely legyen egyenes út a céljaidhoz és a sikereidhez). Legyen belőled jó és erős ember. Szia!. E.
2012. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

gondolkozzál először.....


a haverodnak térdműtétje volt, oké.

de te minek mereszted a s.ggedet az ülésen. fölállsz szépen, és átadod a helyed az öregnek. a haverod meg majd leül az üres helyre.

2012. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ja :D Nekem a kérdés elolvasása után is már eszem bejutott, hogy az öreg leül, te felállsz mikor jön a haverod és meg is van oldva a történet.
2012. máj. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én reflexből át sem adtam volna a helyemet az öregnek maximum ha beteg és alig totyog.

Még én tegyek neki szívességet amikor ő ingyen utazik?!NEM!Én fizetek a jegyért és fizetek az ÜLŐ helyért.Aki ingyen utazik engem ne magyarázzon hogy kelljek fel indokolatlanul.

Egy fiatal is lehet rosszul és lehet beteg.

Ezt azért mondom mert nekem is van betegségem de az összes trottyos le sem tojja.


Remélem minél hamarabb bevezeti a kormány hogy az összes trottyos fizessen az utazásért.Ideje újragondolni az ő luxuskedvezményüket.

2012. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Undorító vagy, 7-es.


Mi az, hogy trotty? És mi az, hogy "ingyen utazik"? Nem, nem utazik ingyen. A Kádár-rendszerben, amikor aktív dolgozó volt, a fizetése teljes összegét soha nem kapta kézhez: azt automatikusan elvonták tőle, ezzel finanszírozva a közszolgáltatásokat: oktatást, egészségügyet, nyugdíjrendszert. Az akkor aktív dolgozó is mindenért fizetett; még azt sem kötötték az orrára, hogy miért mennyit. Az akkori, eleve csökkentett összegű fizetése alapján számították ki a - legtöbb esetben alacsony - nyugdíját, ami az éhenhaláshoz sok, az élethez kevés. Ezt egészíti ki valamennyire az utazási kedvezmény, amely legalább lehetővé teszi, hogy kimozduljon a négy fal közül - eljusson ügyintézni, orvoshoz, gyerekének segíteni, stb. Te ezekről az emberekről beszélsz így?! Szégyelld magad. Soha nem mondok ilyet senkinek - de tőleg kifordul a gyomrom. Ne érd meg azt a kort.

2012. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1/8 és avval egyetértő! Olyan bunkók vagytok ,hogy cölöpként le sem tudnának verni titeket,mert nincs fejetek !
2012. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!