Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szólsz, hozzá, hogy egy...

Mit szólsz, hozzá, hogy egy generáció alatt felére csökkent a születésszám?

Figyelt kérdés
[link]

2012. máj. 10. 07:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Semmit mindenkinek annyi gyereket van joga csinálni amennyit akar. Max annyira érint minket,hogy kevesebb ember fizeti öreg korunkra a nyugdíjat már ha lesz. HA pedig mindenki tirpák módra 10 gyerek 20 segély szaporodna az lenne a baj.
2012. máj. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos az előző generációban sok gyerek született és rengeteg a nyugdíjas aminek mi fiatalok isszuk meg a levét.
2012. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Szomorú, hogy a rendszerváltozás a létbiztonság elvesztésével járt. Emiatt egyre kevesebben mernek belevágni a gyermekvállalásba. Mivel kevés a munkahely és a munkavállalók jogait folyamatosan nyirbálják, egyre többen próbálják meg kitolni a gyermekvállalást későbbre amikor már stabil hátteret remélnek. Sokaknak ez nem jön be, a többgyerekes családmodell egyre többeknek luxus lesz.
2012. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Könnyen lehet, hogy nekem se lesz már gyerekem. :-(

33 éves vagyok, diplomával (amit néha letagadok-néha nem), nincsenek protekcióim munkahely szerzéshez, és így egyszerűen képtelen munkát találni, pedig nem vagyok válogatós és a fizetési igényem sem nagy... Az eddig megspórolt korábbi fizetéseimből élek, hát ha gyerekem lenne, egyedül nem tudnám eltartani. Még társam sincs, de most nem is arra kell koncentrálnom, hogy keressek, hanem a munkahely keresésre. Nőként baromi nehéz ma hazánkban.

Szeretnék gyereket, nem egyet, hanem akár 3-4-et is. Na de ilyen bizonytalanságok közepette FELELŐTLENSÉG!


Azt hiszem sokan vannak hozzám hasonlóképpen.

Aztán vannak akik nem bajlódnak a munkával, szülik rakásra a gyerekeket és segélyekből tengődnek, tanulatlanok is. Gyanítom, hogy nagyrészt ők tartják még fenn a mostani születésszámot. Ez az ország végleges elbutulásához vezet. Ha jövő ilyenkorig nem találok munkát, akkor szerintem elmegyek külföldre, beállok takarítónőnek és keresek ottani párt magamnak, aztán Magyarország elfelejtve.

2012. máj. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem csodálkozom rajta.

Egyrészt, ma már nem igazán van olyan, hogy "biztos munkahely", de ez még a kisebbik gond. Nagyobb baj az, hogy a meglévő munkahely elvesztése után nem nagyon, vagy csak nagyon sok idő után találnak az emberek új munkát. Ez elég nagy rizikó, ha már gyereke van az embernek.

Hozzá jön még az is, hogy a nők számára pláne kockázatos a dolog, hiszen rengetegen vannak, akiket gyed/gyes után nem látnak szívesen a munkahelyükön, viszont kisgyerekes nőként még nehezebb elhelyezkedni, vagy egyszerűen gyerek mellett már nem vállalható a korábbi munkabeosztás.

A gyerekek napközbeni felügyelete szintén problémás, komoly harcok vannak bizonyos településeken a bölcsődei-óvodai férőhelyekért, az alternatív megoldások pedig olyan sokba kerülnek, hogy vannak, akiknek nem is éri meg dolgozni, ha az egész keresetet elviszi a gyerekfelügyelet. Plusz az emelkedő nyugdíjkorhatár miatt jóval kevesebb család támaszkodhat a nagyszülőkre, hiszen sokaknál még ők is dolgoznak.


De ott van a lakáskérdés is. Magyarországon még mindig igen erősen tartja magát az a beidegződés, hogy gyereket vállalni csak saját tulajdonú lakásba "illik". Ezzel kevesen rendelkeznek már fiatal korban, így mire ez összejön, már a legtöbb esetben harminc fölött van a pár (esetleg a negyvenhez közelebb), és azért ez a tény is csökkenti a (további) gyerekek megszületésének esélyét. Persze ez is érthető, hiszen a bérelt lakásnak nálunk nem igazán van nagy hagyománya, legalább is hosszabb távra.

Sorolhatnám még, elég sok tényező van ezeken kívül is.


Különben szerintem nekem sem lesz egynél több gyerekem. Egy már van, fiatalon szültem, félig tervezve, félig nem, de nekem jobb így bizonyos szempontból. De arra tényleg nem látok sok esélyt, hogy még egy legyen, hiába szeretném. A munkámra szükségem van, szeretem is csinálni, nem kockáztatnám meg, hogy később ne tudjak visszamenni, vagy nekem kelljen azt mondani, hogy két gyerek mellett már tudom vállalni. Maximum akkor esélyes, ha külföldre költözünk és ott fogok dolgozni. Igaz, más helyeken kevesebb időt is lehet otthon maradni a babával, de ezt kevésbé érzem problémának.

2012. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Már a kommunizmus alatt is csökkent a születések száma, aztán eltörölték az abortuszt egy időre, akkor megint nőtt a népesség.

A fejlett országokban mindenhol ez a tendencia, az embereknek már a karrier az első.

2012. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Ez a probléma nemcsak nálunk van, hanem más országokban is.


Egyáltalán nem jó hallani erről. De az még rosszabb, ha a szülők nem foglalkoznak eleget a gyerekükkel, plázákba viszik őket és nem mondják el nekik, mit szabad és mit nem.


Amúgy a politikusokat nem érdekli, hogy mi történik a hazájukban. Csak a pénzt akarják látni a pénztárcájukban.

2012. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem csodálkozom!

Amikor megélni is alig tud az ember, majd a nyomorba szül egy gyereket, hogy ő is nyomorogjon?

2012. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

"Amikor megélni is alig tud az ember, majd a nyomorba szül egy gyereket, hogy ő is nyomorogjon?"

Sajnos vannak, akiknél ez hagyomány. :(


Amúgy nem csodálkozom, egyre élhetetlenebb ez az ország. Már rég a szabad piac előnyeit élvezhetnénk, ehellyett előre-hátra lépkedünk, sőt most inkább visszafelé. Ha egy fiatal párnak este hazaérve nem azon kéne filóznia, hogy jövő hónapban mennyi lesz az áfa vagy milyen adósávba kerül a bérük, vagy hogy mire kell új adókat befizetni, akkor a gyerekvállalás is téma lehetne köztük.

2012. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Nincs ezen mit csodálni!Ilyen gazdasági helyzetben csak a milliomos szül , meg az, aki nem gondolkozik!
2012. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!