Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kérdés egyszerű: Kinek mi a...

A kérdés egyszerű: Kinek mi a baja konkrétan a zsidókkal?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 17:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%
Akinek nagyobb az orra mint az enyém, abban nem bízok. :)
2009. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A hetedik válaszoló tökéletesen megfogalmazta a lényeget! Csak annyit tennék hozzá, hogy sajnos az emberek általánosítanak, skatulyáznak, ebből adódik ez a probléma. De ennyi erővel - hogy ne menjünk messzire - ugyanezt megkérdezhetted volna a cigányokkal kapcsolatban is.
2009. júl. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
általános stereotípia hogy a zsidókna kelső a pénz és hogy bármit megtesznek érte! szoszerint bármit! ennek első eszköze hamásokat lehuznak! és ez féltékenységet szül másokban! hozzáteszem van igazság alapja de ne máltalánosan! ettől függetlenül eszembe se jutott hgoy bajom lenne velük! csak annak van baja velük akinek baffa csőréta lóvéjuk vagy kitoltak vele :D
2009. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

De úristen, ezt honnan veszitek, hogy a zsidóknak minden a pénz?

Én zsidó vagyok, származásomra nézve inkább, mint vallásomra. Ateista vagyok.

DE

Apám, anyám dolgozik, napi 8 órát. Apám könyvelő, anyám rendezvényszervező. Csak hogy lássátok mennyire nem vagyunk gazdagok.

52 négyzetméteres lakásban élünk egy lakótelepen. Négyen, másfél szobában. Nem kapunk meg mindent, de nem is ezt tartom fontosnak. Én nem istenekben hiszek, pusztán a szeretet és a család erejében. Nekem ezt adta a vallásom. Ha rámnézel, nem mondom meg, hogy zsidó vagyok, én nem is vallom annak magam, hiszen ateista vagyok, a zsidó, mint tudjuk, egy vallás. De ha kérdezik igen, zsidó vagyok, és nem, nem értem, hogy mi baja az embereknek velünk.

Én soha nem találkoztam olyan zsidóval, aki azt mondta volna, hogy mi jobbak vagyunk minden más "népnél", vallásnál, és hogy mi akarunk irányítani. Én enm gondolom, hogy itt zsidók irányítanák az országot, de ha igen, és VÉLETLENÜL az, aki kormányoz, zsidó, az miben más, mint hogy nem az.

És igen, és felnőtt koromban nem fogok rosszul élni, és tudod mért? Mert tanulni fogok és dolgozni, hogy úgy élhessek, ahogy szeretnék, azt csinálva, amit szeretek. És mért is baj, hogy megdolgozok azért, hogy pénzem legyen.


Egyébként. Tegyük fel, hogy a zsidók gazdagok, mindent megtesznek a pénzért stb.

És te mért nem teszed meg érte, ha annyira irigyled a zsidóktól? Van ebben az országban olyan lehetőség, ami csak zsidóknak lehet? Nincs. Akkor te mért nem teszed? Mert te sem tudod megmagyarázni, hogy miért "olyan igazságtalanul gazdagok" a zsidók? Hát nem tudom. De kérnék reagálásokat, mert kíváncsivá tetteket.

2009. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:42


hát azért mert sokkal könnyebb másokat hibáztatni, mint valamit tenni.


sajnos a magyarok nem arról híresek, hogy megoldásokon gondolkodjanak, hogy valamit csináljanak.


kényelmes és egyszerű általánosítani, azokat felsorolni, hogy kik a hibásak (zsidók, cigányok, németek, amerikaiak, kínaiak, balosok, jobbosok stb.)

2009. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
60%

Persze. És az emberek többsége csak azért lesz antiszemita, vagy rasszista, vagy balos, jobbos, mert maga körül azt látja, és a a "menő". Én nem egy emberrel találkoztam, aki egy elvért, egy eszméért "harcolt" tűzzel-vassal, de elmagyarázni nem tudta, hogy mi az értelme, lényege, sőt azt sem, hogy miért hisz benne. Csak úgy mért ne? Hát persze... Ez a megoldás. Csak azért mert Kispista gyűlöli a zsidókat, én is fogom. Nem tudom, mi a baj velük, csak ezt hallotam stb.

És lehet majd lepontozni, meg elküldeni messzebbre. De szerintem én tübb zsidót ismerek, mint azok, akik zsidógyűlölők. És igen, lehetek elfogult, nyilván az is vagyok valamilyen szinten, hiszen a saját "fajtámat" védem.

De nem erről van szó. Én bevallok nagyon sok mindent, és őszintén bevallanám a hibákat is, csakhogy amiket itt felsoroltatok, abból egy sem igaz. Erről ennyit.

2009. okt. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

Igazából a szélsőséges eszméket képviselő egyéneken kívül szerintem másoknak nem nagyon van velük bajuk. Hiszen egy csomó emberről nem is tudják, hogy az, sőőt, van hogy még ők maguk sincsenek ezzel tisztában!!

Most komolyan, mikor hallottunk olyanról, hogy egy zsidó megver valakit az utcán (pl) ? Ellenben a cigányokról nap mint nap hallani. És róluk még süt is hogy melyikük az...

Ha nem ártanak nekünk miért kéne utáljuk őket?

2009. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Igazából a szélsőséges eszméket képviselő egyéneken kívül szerintem másoknak nem nagyon van velük bajuk. Hiszen egy csomó emberről nem is tudják, hogy az, sőőt, van hogy még ők maguk sincsenek ezzel tisztában!!

Most komolyan, mikor hallottunk olyanról, hogy egy zsidó megver valakit az utcán (pl) ? Ellenben a cigányokról nap mint nap hallani. És róluk még süt is hogy melyikük az...

Ha nem ártanak nekünk a zsidók hát miért kéne utáljuk őket?

2009. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bicsánat, hogy kétszer ment el a válasz :S :$
2009. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

*bOcsánat :$

tényleg nem tudok írni :D

2009. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!