Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kérdés egyszerű: Kinek mi a...

A kérdés egyszerű: Kinek mi a baja konkrétan a zsidókkal?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 17:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Részemről a válasz is egyszerű: nekem semmi.
2009. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Csak olvasd el h 2000 év óta a világ vezető gondolkodói, államférfijai milyen véleménnyel voltak róluk, és akkr talán rájössz h nem mi találtuk ki az egészet 60-70 éve:


[link]

2009. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
nekem semmi, a barátnőmék is zsidók
2009. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Nekem van egy zsidó barátom, nagyon rendes srác. Szóval nekem sincs semmi bajom velük.
2009. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

végre néhány normális ember:D

nem vagyok zsidó csak nem értette, hogy sok embernek mi a baja velük

2009. júl. 8. 18:16
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Nekem sincs semmi bajom velük, egyik volt tanárom zsidó, és iszonyú rendes, meg jó tanár is.


Viszont az embereknek mocskos mód irigyek rájuk, mert különféle juttatásokat kapnak a holokauszt miatt, és az ilyen az irigységet szül.

2009. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
nekem semmi, mondjuk én nem is nagyon tudom, hogy ki zsidó és ki nem. és nem is érdekel különössebben, mert nem az a lényeg
2009. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
szerintem aki utálja a zsidókat, annak sem az összes zsidóval van baja, hanem a vezető réteggel, pl. azokkal, akik kormányozzák az országot. ezek a zsidók összetartanak, bennük van a zsidó mentalitás: felsőbbrendűség érzés, magukat külön fajnak nevezik, éppen ezért nem tudnak azonosulni az adott ország nemzetével, pénzéhesek, kizsákmányolók, manipulátorok, "bomlasztó elemek". habár az összetartásuk példamutató, ugyanakkor az adott ország nemzetére nézve kártékony.
2009. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

igazából semmi. csak az öltözködésüket tartom undorítónak, pl. hogy a pasik feketében járnak, kalapban, hülye szakálluk van.

meg irigy vagyok rájuk, mert van pénzük, pedig nem dolgozzák halálra magukat, hogy lehetséges ez?

2009. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%

Én már kibékültem a gondolattal, hogy pl. az interneten egy jól jövedelmező munkában vegyek részt. Abban nem hiszek, hogy semmi, vagy kevés erőfeszítéssel őrülten gazdag leszek (hacsak lottón nem, de ez ellen hatékonyan teszek: nem lottózom), de munka éa munka között azért jelentős különbség lehet. És nem szégyen az, ha olyanba utazik valaki, amivel a lehető legegyszerűbben (és kockázmentesebben) tud sok pénzhez jutni. Persze csak legális dolgokról beszélek.

Szerintem sok zsidó sem veti meg a kemény munkát, ha arról van szó, akár fizikai, akár nem. Én sem. Szükség van erra is, arra is.


A kérdés pedig a ma divatos módon általánosít, mintha azt kérdezné, hogy mi bajotok a szőke nőkkel? Tudom, ennek a kérdésnek ez a célja, nem is kritika a kiírója felé, csak erre józanúl és objektíven nem is lehet másként válaszolni, minthogy: semmi!


Semmi, mert a zsidókkal, mint az egész néppel mi bajunk lehetne? Mint a zsidó valláshoz tartozókkal, az már más kérdés...ehhez meg tolerancia kell és kész.


Egyes emberekkel, akik egész népek, kollektív csoportok ellen uszítanak, provokálnak már kellene, hogy legyen bajunk.

És a fenti válaszolók kommentjeiből látszik, hogy vannak még bőlcsen gondolkozó emberek, akik talán nem csak azért türelmesek a "zsidókkal", mert van a haverjaik, vagy családtagjaik között belőlük!

2009. júl. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!