Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol találhatnék magamnak...

Hol találhatnék magamnak olyan barátokat, akiket szintén az üzleti élet érdekel, akiknek szintén vannak üzleti ügyleteik? (folytatom)

Figyelt kérdés

A szüleim egyáltalán nem üzletiesek, idegesítem őket azzal, ha erről beszélek. Osztálytársaimat is idegesíti, mert nem az ő világuk. Azt szeretném, hogy legyenek olyan barátaim, ahol nem kell kellemetlenül éreznem magam, hogy erről beszélgetünk.


Van egy legjobb barátom, mindent megbeszélünk, csak őt sem érdekli az üzleti élet. De legalább ő nem vet meg miatta.


Egyébként kb 12 éves koromban alakult ki az, hogy a pénz körül forgok egy családi trauma hatására (apukám miatt). Azóta, amióta a pénz csinálásra van rá állva az agyam, azóta (sok) mindenben látok lehetőséget. Vannak a későbbiekre is üzleti terveim és vannak mostanra is. Csak az a gond, hogy nem engedik a szüleim, pedig már jogilag is nagykorú vagyok (18).


Kérlek, most ne arról győzzetek meg, hogy nem a pénz ad boldogságot. Azután ami történt velem, nem érdekel senkinek a véleménye sem a pénzről. Ha esetleg valaki úgy érzi, hogy megtudna győzni, leírhatja, de úgysem fog menni. Már késő. A pénz forrasztotta be sebeim...


2012. jún. 25. 15:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Vagy tanulj tovább valami ilyen fősulin, vagy mondjuk OKJ képzésben :) Pl. pénzügyi tanfolyamon. Ott biztos lesznek olyan fiatalok, akiket érdekel a pénzügyi élet :) Hát ennyi még eszembe jutott, hátha bejön.
2012. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Lehet, ez jó ötlet!
2012. jún. 25. 17:12
 13/14 anonim ***** válasza:

3-ik vagyok, most esett le tisztán mit szeretnél. NIncs egyetemista ismerősöd? Nálunk a Miskolcin mindig van ilyen "Hogyan tőzsdézz?" típusú tanfolyás, amire szinte bárki elmehet, csak értesülni kell róla.

Meg egy személyes tapasztalat, nekem a legjobb üzleti érzékű ismerőseim vendéglátó suliban végeztek.

2012. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Velem szívesen beszélgethetsz, írtam is privit (ha még aktuális). Ne törődj azokkal, akik nem támogatnak, és azt mondják hülyeség. Ne feledd, aki kicsit is más mint a többi, azt furának nézi, megpróbálják lebeszélni, egyszer pedig sokan felnéznek rá. Ez nemcsak az üzleti életre igaz, hanem bármely területen kiemelkedő egyénekre. Ne add fel az álmaid, szóval kitartás!

Van olyan, akinek ehhez van affinitása, vállakozói véna. Mindenben lehetőséget, pénzcsinálási módot lát. Én is ilyen vagyok, de nem vagyunk sokan, mivel meg lehet nézni, hány emberből lesz gazdag a nap végén. A többiek had mondják, hogy keress állást, ne foglalkozz ilyenekkel, a pénz nem boldogít. Ők a 99%. Végülis olimpiai bajnok se lehet mindenki, ahogy gazdag se.

2015. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!