Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol találhatnék magamnak...

Hol találhatnék magamnak olyan barátokat, akiket szintén az üzleti élet érdekel, akiknek szintén vannak üzleti ügyleteik? (folytatom)

Figyelt kérdés

A szüleim egyáltalán nem üzletiesek, idegesítem őket azzal, ha erről beszélek. Osztálytársaimat is idegesíti, mert nem az ő világuk. Azt szeretném, hogy legyenek olyan barátaim, ahol nem kell kellemetlenül éreznem magam, hogy erről beszélgetünk.


Van egy legjobb barátom, mindent megbeszélünk, csak őt sem érdekli az üzleti élet. De legalább ő nem vet meg miatta.


Egyébként kb 12 éves koromban alakult ki az, hogy a pénz körül forgok egy családi trauma hatására (apukám miatt). Azóta, amióta a pénz csinálásra van rá állva az agyam, azóta (sok) mindenben látok lehetőséget. Vannak a későbbiekre is üzleti terveim és vannak mostanra is. Csak az a gond, hogy nem engedik a szüleim, pedig már jogilag is nagykorú vagyok (18).


Kérlek, most ne arról győzzetek meg, hogy nem a pénz ad boldogságot. Azután ami történt velem, nem érdekel senkinek a véleménye sem a pénzről. Ha esetleg valaki úgy érzi, hogy megtudna győzni, leírhatja, de úgysem fog menni. Már késő. A pénz forrasztotta be sebeim...


2012. jún. 25. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de vagy még nagyon komolytalan és gyerekes (aki ilyet kérdez hogy hol találhat olyan barátokat akiket érdekel az üzleti élet......) vagy valami MLM cuccban vagy és szeretnél olyan emberekre lelni, akiket be lehet szervezni :) Egyébként ez egy ötlet: ha nem vagy tagja ilyesminek, akkor keress fel egyet....azok mindannyian üzletembereknek meg üzletasszonyoknak képzelik magukat, volt hozzájuk szerencsém de de csak futólag. Állandóan a nagy üzleteikről beszélgetnek, felszínesen és meggyőzően. Pl. voltam egy-két FLP találkozón, na ott aztán hemzsegtek a menedzserek és menedzsernők.......velük jól kijöhet az, aki szintén az üzletről akar beszélgetni.
2012. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Jaj bocs 18 vagy. Akkor még érni fogsz :) Ha komolykodsz, hogy hú de nagy üzletember vagy, hidd el, nem hogy nem fogsz barátokat találni, de az ismerőseid agyára fogsz menni.


Nekem egy barátnőm volt aki állandóan azzal jött hogy ő üzletasszony (nem volt munkája, suliba járt, de épp kiváltott vállalkozóit mert valaki be akarta szervezni egy mlm-be, persze nem lett belőle semmi) de az idegeinkre ment, hogy üzletasszonynak nevezte magát. Komolykodott, és mindig komoly arckifejezéssel beszélt össze-vissza mindent az üzleti életről....néha alig lehetett elterelni a témát, ha belekezdett. Ő is mindenben üzletet látott, akivel csak tláalkozott, mindenki próbált maga alá szervezni, aztán rájött hogy mindenkit halálra untat ezzel a "menedzsernő" álarccal. Aztán rájött, hogy inkább marad normális fiatal, sokkal többet ér el vele.

2012. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy a pénz a világ legfontosabb dolga, de a Te kérdésed elég butácska. Vagy naivocska? Legelső jó tanács, üzleti életben ne keress barátokat! Mindenkivel legyél kedves, tehetsz szívességeket, de barátodnak tartsd meg a mostani barátodat.
2012. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy aki ennyire nagy "üzletember", hogy tehet fel ilyen butuska kérdést :)
2012. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"már jogilag is nagykorú vagyok (18)"

18 éves vagyok. Semmilyen MLM-es dologban nem vagyok benne, nem "áldozatokat" keresek.


Nem tartom magam gyerekesnek. Egyszerűen hasonló beállítottságú baráti társaságot szeretnék. Nagyon rossz, amikor nem lehet arról beszélgetni ami érdekel. Nem úgy értem, hogy egymást meggyőzni erről-arról és belekeverni egy üzletkötésbe, hanem, hogy megbeszélni a terveinket, ötleteinket, hogy mi az, ami már bejött, sikerült.

2012. jún. 25. 16:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha vannak igazi barátaid, meg fogják hallgatni a hobbidról szóló történeteidet, akkor, ha nem komolykodó sületlenségek, hidd el!

Sok fiatal aki eléri a felnőttkort, elkezdi magát iszonyú komolynak feltüntetni, pedig nem kell sietni. Felnőtt férfi leszel akkor is, ha nem tetteted magad másnak, mint aki vagy. Egy 18 éves fiatal srácnak, aki mehet továbbtanulni és munkát keresni :) Ráérsz még üzletembernek lenni akkor is, ha nem csak jogilag nőttél fel. Felnőtt nem a 18. szülcsinapcsitól lesz valaki, hanem ha eltartja magát, szakmája van, önellátó. Egy valódi üzletember élete itt kezdődik :)

2012. jún. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem nagy a szám. Mivel senkit sem érdekel ez, nem szoktam ilyenekről beszélgetni.

Azt, hogy éppen mivel mennyit keresek, azt senki sem tudja. Most úgy is azt mondjátok, hogy nagyképűsködök, meg stb. Csak pár tíz ezret szoktam keresni. Nem képzelem magam üzletembernek, mert ahhoz, hogy azt mondhassam, el is kell valamit érnem.


A kérdésem lényege az, hogy hol vannak olyan fiatal srácok, akik szintén ilyen beállítottságúak. Nem értem, hogy miért butácska.


Minthogyha valaki kőműves akar lenni, akkor először elmegy segédnek, hogy megtanulja a nagyobbaktól a dolgokat.

2012. jún. 25. 16:11
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért említettem, hogy jogilag is nagykorú vagyok, mert így már nyithatok folyószámlát, stb. Elvileg nem köthetnék meg a szüleim a kezem. :)

De teljesen egyetértek veled. Nem tüntetem fel magam másnak, mint aki vagyok.

2012. jún. 25. 16:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Én azért írtam, hogy butuska a kérdés, mert szerinted, most őszintén: van valami gyűjtőhely, ahol összegyűlnek a pénzt szerető és terveket szövögető fiatalok? :)

Esetleg próbálkozz itt az Üzleti ügyek topikban, talán rálelsz a kommenteket olvasgatva olyan fiatalokra akik szimpik. De önmagában én pl. nem ismerek olyan közösséget, ahol leendő kis pénzemberek vannak és barátokat keresnek. Meg gondolom más sem, de keresgélj az üzleti ügyek topikban, sok sikert!

2012. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Persze, nincs ilyen gyűjtőhely. :D

Nem így értettem. Pl.: ilyen programok fiataloknak, konferenciák fiataloknak, ilyen jellegű tábor, stb. Ilyesmi. De lehetne akár butuska kérdés is. :D Egyébként értékelem, hogy csak szimplán "butuskának" szólítottál aranyosan, mert lehordhattál volna csúnyábban is! :)


Köszönöm a tipped, csak én online nem merek barátkozni és nem is igazán szeretnék, mert itt bárki előfordulhat.

2012. jún. 25. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!