Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elkorcsosodott...

Tényleg ennyire elkorcsosodott a goth szubkultúra?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy sokan becsmérlik, lenézik és legkevésbé sem tolerálják a goth egyéneket, de úgy veszem észre, hogy manapság tényleg egyre több ok van az előítéletre. Rendkívül elk*rvult a szubkultúra, lassan ott fog tartani, mint az "emo" - csak ruhák, divat és 0 tartalom (ahogy tapasztalom manapság).

Mi a véleményetek erről? Ha van itt goth személy, annak az észrevételeit is szívesen venném.



2012. jún. 19. 00:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden stílust betalálnak a divatférgek. Ezzel sincs másképp.
2012. jún. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Drachen ***** válasza:
92%

Üdv!

Magam is a gothok sorát bővítem és engem is kétségbe ejt amit látok. Ahogy nézem a maiak azt gondolják,ha van egy steel bakancsuk, fekete szoknyájuk/ gatyájuk, fűzős felsőjük a kínairól és ellopták anyu szemcerkáját már is gothok. Egyszerűen szánalmas.

Nem régiben próba képen elmentem egy goth találkozóra , hátha tévedek és mégsem olyan vészes a helyzet. Hát... mit ne mondjak, kissé kiakadtam mikor valaki megkérdezte ki az a Robert Smith. Könyörgöm, az olyan , mintha egy hungarista nem tudná, hogy ki volt István király.

Senki sem tud semmit az ,,ősökről" (Cure, Joy Division ,Siouxsie and teh Banshees stb) ,mindenki megáll ott, hogy Merlimenszon (akinek mellesleg semmi köze sincs a goth zenéhez). Igen elkorcsosult . Egy barátnőm aki 12 éves kora óta járt feketében úgy mond ,,kilépett" a szubkultúrából mert nem akarja , hogy egy kalap alá vegyék a temetőkben pózoló, vagy deák téren kannásozó idiótákkal.

Néha komolyan a bakancsukkal fenekelném el őket de alaposan >.<


Egy bosszús goth lány.

2012. jún. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A korcsosulás igazából a 90es évek közepén kezdődött, a nagy kjúros-

depeses korszak lezárultával.


Tudomásul kell venni, ez egy szubkultúra. Ez kevés embert jelent, és azt, hogy keresni kell egymást, azt a közeget, bulikat. Vannak, csak tudni kell hol keresed.


13-18 évesen a legtöbb goth még csak próbálgatja a dolgokat, keresi önmagát. A legtöbben olyan 20 éves kor körül találják meg igazán magukat, a legtöbb ilyen bulin is főként 20 év fölött van mindenki. Lássuk be, azért külföldi fesztiválokra, nagyobb koncertekre eljárni elég kevesen szoktak tiniként, meg kell ey kis idő mire valaki megtalálja azt a közeget, baráti kört.


A legnagyobb baj az, hogy nincs a régiekről, illetve goth zenéről elég magyar nyelvű inferomáció. Nagyon sokan azért jutnak csak a Menzonig, mert ehez jutnak hozzá. De ez a populáris kultúra képe a gothokról.

A szubkultúra, szerintem az, ami tényleg a goth események körül található. azok az arcok akik ottvannak a Sisters koncerten, Nekromantikán, Batcave bulikon stb. azon az 1-2 rendezvényen havonta ami van.

Normális emberként megteheted, hogy megválogatod a barátaidat, és akkor nem kell a deákon kannásozni az idiótákkal. Szerintem.


egy másik goth

2012. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem csak én tapasztalom az elkeserítő tényeket.

Kedves Második Válaszoló: teljesen egyet tudok érteni, a mai "babybat"-ek olyan alap dolgokkal nincsenek tisztában, hogy az ember az agyát eldobja.

És a Kedves Harmadik Válaszoló meglátásával is nagyon egyet tudok érteni, a "kultúra" nem jut el a személyekhez még akkor sem, ha igényelnék azt. Viszont itt kellene közbelépnie a "ha Mohamed nem megy a hegyhez, a hegy megy Mohamedhez" elvnek. Elvégre ha valamit szeretünk, ha valami a részünk és azt szeretnénk, hogy még mélyebben a részünkké váljon, azért tenni kell, nem igaz?

Sajnos a mai ifjúság (sőt az idősebb generáció sok tagja sem) lát a ruhák mögé, nincs tisztában azzal, hogy milyen értékrendet kellene, hogy képviseljen, ha már vakmerően Goth-nak meri hívni magát.

2012. jún. 20. 14:37
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én lehetek az ellenpélda. Nem vagyok goth, ismerem a Cure-t, tudom, ki Robert Smith, a felsoroltakat is ismerem (a zenéjüket, a történetüket nem), és mégsem tudtam hogy goth-hoz tartoznak. hmm, érdekes.
2012. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem ellenpélda,a hanem ellenkező eset.
2012. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hát... mit ne mondjak, kissé kiakadtam mikor valaki megkérdezte ki az a Robert Smith. Könyörgöm, az olyan , mintha egy hungarista nem tudná, hogy ki volt István király.

Senki sem tud semmit az ,,ősökről" (Cure, Joy Division ,Siouxsie and teh Banshees stb) ,mindenki megáll ott, hogy Merlimenszon (akinek mellesleg semmi köze sincs a goth zenéhez)."


Óóó, ne is mondd! Az ő zenéiken nőttem fel, ők az alapok, ha erről a stílusról van szó, és még ma sem unom őket! Mansontól meg a falra mászok. Ő már nagyon beteg.


22/L

2012. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a második válaszolóval.
2012. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
[link] --- nah az ilyen pózerekről alkotnak később véleményt a gothokról :S
2012. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%

Én nemrég csöppentem bele ebbe a stílusba, jobban mondva ismerkedtem meg azzal, hogy létezik ez. Mindíg is a sötét oldalhoz tartoztam de nem illettem bele semmi másba sem. A helyzet az, hogy megpróbáltam utánanézni a dolgoknak, de szinte sehol sem találni normális és kielégítő leírásokat. Szerintem sokan mások is így vannak ezzel, ezért nem ártana már egy normális leírás minden fontosról. Az egyik ok ez lehet a tudatlanságra, de a tivatgothok is közrejátszanak. Testközelből tapasztaltam meg ezt. Olyan ismerősöm is volt, aki csak egy évre vallotta gothnak magát és ez katasztrófa. Csak azért mert megtetszik még nem muszály csatlakozni nem?


Engem is nagyon zavar ez pedig még kezdő vagyok. 18F

2012. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!