Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ítélnek egyes szubkultúr...

Miért ítélnek egyes szubkultúrákat gondolkodás nélkül?

Figyelt kérdés
Bármelyik, lehet az goth, rock vagy metal (legtöbbször az utóbbi, amit bírálnak. Pedig nincsenek benne tehát nem értik és felszínesen viszonyulnak hozzá. Nem gondolkodnak el rajta. Erre jó példa az Akela Felkészültem a halálra című dalszövege, amit sokan úgy értelmeztek, hogy öngyilkosságról szól. Pedig csak arról, hogy hányféleképpen halhat meg az ember.
2012. jan. 22. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

"Kötélhurok, gyilkos folyó

vasúti sín vagy puskagolyó

Gyógyszerek, borotvakés,

templomtorony vagy mély szakadék


Felékszültem a Halálra

az Életre nem készített senki


Patkányméreg, szivárgó gáz,

villanyáram vagy tuzhalál

Végrendelet, búcsúlevél...

Csak a hullamosó aki hozzám ér


Felkészültem a Halálra

az Életre nem készített senki"


Már bocs, de ez rohadtul az öngyilkosságról szól!

Szó sincs benne öregségről, betegségről, balesetről, katasztrófáról, gyilkosságról.

Kizárólag azt elemzi hányféle képen halhat meg a saját kezétől, mert senki nem mondta meg hogyan éljen.

Kíváncsi vagyok ki mondta el, hogyan halhat meg, vagy arra rájött magától is?


De ettől nem ítélem el!

2012. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet gyilkosság is. De ugyanúgy bizonyos halálnemek lehetnek baleset is. Gondold át újra.
2012. jan. 22. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Így igaz, de összességében mégiscsak divatos öngyilkossági formák vannak dalba foglalva!
2012. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kötélhurok: az emberek képesek egymást is felakasztani. Tehát nemcsak öngyilkosság lehet.


Gyilkos folyó: mi van valaki véletlen beleesett és nem tud úszni?


Vasúti sín: ugyancsak baleset lehet, ha valaki meggondolatlan.


Puskagolyó: az ember nemcsak önmagát képes lelőni.


Gyógyszerek: van, aki ebbe is véletlenül hal bele. Heath Ledger halála nem egyedi.


Templomtorony: lehet, akár építkezési baleset is.


Mély szakadék: van, aki csal véletlen esik le onnan.


Patkányméreg: az egyik ember képes megmérgezni a másikat. A történelem bőséges példát állít elénk.


Szivárgó gáz: ez is lehet baleset.


Villany áram: az is lehet véletlen.


Tűzhalál: ha valaki elalszik véletlen égő cigaretta csikkel a szájában, akkor az is öngyilkosság?

2012. jan. 22. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Ok!

Azt magyarázol bele, amit akarsz!

Én kilépek. Az első válaszom úgyis moderálva lett sajnos! :S

2012. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Alapvetően ezek a szubkultúrák eleve a fiatalok összetartozásáról, és a "felnőttek" elleni lázadásról szól...

Így az idősebb korosztály szinte természetesen ellenáll. Persze abba nem gondolnak bele, hogy Ők ugyanígy voltak ezzel.

Némi intelligencia kell (elsősorban az idősebbektől), hogy ez eljusson a tudatukig. S ez nem iskolázottság függő (Láttam nagymama korú parasztasszonyt aki simán lekezelte a dolgot, és több diplomás tanárt is aki nem tudta hova tenni)


Egy lassan az "idősebb" korosztály tagja.

2012. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

ennek a dalszövegnek semmi értelme nincs

ha már metálos vagy hallgass watch my dying-ot...de szerintem a te agyad azt nem fogja fel

nem itélem el sem az emot, se a metalt, se a goth-okat, de főleg a rockerek, metalosok képesek ilyen buta szövegű zenéket hallgatni, amiknek semmi értelme nincsen.... az akela rettentő igénytelen zenekar, jó, hogynem hétköznap!csalóásokat hallgatsz.... -.-' bár nem csodálkoznék.

2012. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!