Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindig megtalalnak. Mit...

Mindig megtalalnak. Mit valaszoljak, hogy ne legyek bunko?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, rossz kategoria, de fogalmam sincs, hova kellett volna irnom.


Tobb, mint 2 eve lakom Angliaban a szuleimmel, 16 eves lany vagyok.

Amiota itt vagyok, mindig ir valaki otthonrol, hogy segitsek/segitsunk neki kijonni, melot keresni. Ez addig rendben is volt, amig a rokonok irtak. Elmondtuk, hogy kozvetitohoz kell regisztralni, stb.

Az utobbi idoben olyanok irnak nekem Facebookon, akikkel nem is tartom a kapcsolatot. Ez nagyon kellemetlen helyzet, mert ha nem valaszolok, vagy megmondom, hogy nem tudok segiteni, akkor en vagyok a bunko, aki meg ennyit sem tud megtenni.


Egy honapja kb irt egy srac -akivel 2 eve nem is beszeltem- , hogy szeretne itt munkat talalni, meg kellene szallas, meg minden, de nem tud angolul sem, es jol jonne a segitsegem..Amikor nem valaszoltam, megint keresett..


Ma reggel, amikor megneztem a Facebookom, az elso amit meglattam, hogy irt az egyik haverom -akivel szinten nem beszeltem ezer eve- anyukaja, hogy az ismeroseinek kellene munka, mert mar kint vannak, csak megszivattak oket, es remeli, hogy tudok segiteni.

Azt sem irta, hogy melyik varosban, semmit..

Anyumat is ismeri, ismerose FB-n is, megis nekem irt..


Es ez csak 2 pelda.. Mar nem tudom eldonteni, hogy ki az, aki csak azert baratkozik velem, mert mondjuk a kesobbiekben kihasznalhatja azt, hogy itt lakom.. Azt sem tudom, miert nekem irnak, amikor csak 16 vagyok..


Tehat a kerdesem lenyegeben az lenne, hogy : Mit mondjak valaszoljak, hogy ne legyek bunko? Mindenkinek csak nem irhatom le a kozvetitok szamat, meg minden.. ezt ok is megtudjak csinalni..


2012. jún. 3. 13:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Hát ismerős a helyzet sajnos. Én egy régi haveromat építettem le nemrégiben. Még csak nem is külföld, hanem csak a főváros. Ezer év után megtalált, hogy segítsek neki bejutni a cégünkhöz. Elküldtem az önéletrajzát, megadtam a honlapot, amin keresztül ő is fel tudja tölteni.

Erre még beszólt, hogy elég gáz, hogy házasság nélkül vállaltunk gyereket a párommal.

Ezt csak azért írtam le, mert kb ennyit várhatunk az emberektől :(

Én azóta egy büdös sort nem írtam neki. Utálom az ilyeneket, akik másokat szégyentelenül ugráltatva várják a sült halat. Szerintem nem bunkóság, ha viccesen megjegyzed, hogy pl te is közvetítői díjat számolsz fel :))))

2012. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
És elnézést az offért. :)
2012. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki facebookra hogy nem te vagy a közvetítő cég, ne téged keressenek. Ha nem tetszik ne válaszolj nekik vagy mond hogy bocs nem segíthetek keress mást. A többi már az ő gondjuk.
2012. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon sokan megtaláltak hasonló kérésekkel, csak úgy a semmiböl. 2-3 emberen próbáltam segíteni, de nekik úgy lett volna megfelelö, ha nekik a kisujjukat sem kell mozdítani, háát nem jött be.


Megváltoztattam a lakcímem, így Stuttgart helyett Peru-Lima van kint, oda meg a kutya sem akar menni, pedig a legkirályabb hely:D

2012. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Haverom is így volt. Mesélte mennyien keresték, egy idő után ő sem válaszolt senkinek. (Ő nem tudott volna közvetítő céget mondani, mert vett egy repjegyet és volt félretett pénze, keresett magának melót). Csak az volt a ciki, hogy maileztünk, egyszer írtam neki, hogy kellene egy kis segítség. Aztán nem írt többet, gondolom azt hitte nekem is meló, szállás stb kellene, pedig csak egy szgépes program nevét akartam megtudni, amit Ő használt régebben:D

Tesóm meg tavaly ment ki közvetítőcéggel, Ő is csak annyit csinált, hogy bemásolta a honlapjukat. (Mondjuk vele jól kicsesztek, mert felmondtak neki és a cég leszarta, nem próbáltak új melót nézni, vagy repjegybe segíteni, volt is belőle balhé)

Elárulod, hogy Ti melyik cégen keresztül mentetek ki?

2012. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy leirtatok a torteneteiteket! Teljesen aterzem.

Utolso valaszolo : Igazabol nem cegen keresztul jottunk ki, ugy ertettem, hogy itt vannak kozvetito cegek. Mi is ugy csinaltuk, ahogy irtad, volt felretett penzunk, kijottunk es anyuek jelentkeztek sok kozvetitohoz. Annyi a lenyeg, hogy oda kell regisztralni, es ha van melo, akkor hivnak.


Fogalmam sincs, ki az aki lepontozgatott par valaszt, nekem mindegyik hasznos volt.!

2012. jún. 3. 16:27
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem aki egy 16 éves kislánnyal szórakozik,az egy gerinctelen barom.Én csak azon akadtam fent,hogy miért nem anyukádnak írtak?Ő a felnőtt,ő jobban tudna nekik segíteni.Ezt nem értem.Amúgy én a helyedben nyugodtan elküldeném őket a pics@ba,ne zavarjon,hogy bunkó vagy.Mert igazából nem te vagy a bunkó,hanem ők,amiért zsarolnak érzelmileg.Ha addig nem érdeklődött felőled az a régi ismerős,amég nem látott,mióta kiköltöztetek,akkor csak kihasználni akar.
2012. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!