Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindig megtalalnak. Mit...

Mindig megtalalnak. Mit valaszoljak, hogy ne legyek bunko?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, rossz kategoria, de fogalmam sincs, hova kellett volna irnom.


Tobb, mint 2 eve lakom Angliaban a szuleimmel, 16 eves lany vagyok.

Amiota itt vagyok, mindig ir valaki otthonrol, hogy segitsek/segitsunk neki kijonni, melot keresni. Ez addig rendben is volt, amig a rokonok irtak. Elmondtuk, hogy kozvetitohoz kell regisztralni, stb.

Az utobbi idoben olyanok irnak nekem Facebookon, akikkel nem is tartom a kapcsolatot. Ez nagyon kellemetlen helyzet, mert ha nem valaszolok, vagy megmondom, hogy nem tudok segiteni, akkor en vagyok a bunko, aki meg ennyit sem tud megtenni.


Egy honapja kb irt egy srac -akivel 2 eve nem is beszeltem- , hogy szeretne itt munkat talalni, meg kellene szallas, meg minden, de nem tud angolul sem, es jol jonne a segitsegem..Amikor nem valaszoltam, megint keresett..


Ma reggel, amikor megneztem a Facebookom, az elso amit meglattam, hogy irt az egyik haverom -akivel szinten nem beszeltem ezer eve- anyukaja, hogy az ismeroseinek kellene munka, mert mar kint vannak, csak megszivattak oket, es remeli, hogy tudok segiteni.

Azt sem irta, hogy melyik varosban, semmit..

Anyumat is ismeri, ismerose FB-n is, megis nekem irt..


Es ez csak 2 pelda.. Mar nem tudom eldonteni, hogy ki az, aki csak azert baratkozik velem, mert mondjuk a kesobbiekben kihasznalhatja azt, hogy itt lakom.. Azt sem tudom, miert nekem irnak, amikor csak 16 vagyok..


Tehat a kerdesem lenyegeben az lenne, hogy : Mit mondjak valaszoljak, hogy ne legyek bunko? Mindenkinek csak nem irhatom le a kozvetitok szamat, meg minden.. ezt ok is megtudjak csinalni..


2012. jún. 3. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Sajnalom,nem tudok segíteni.

Ennyi

2012. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Kultúra, közösség.
2012. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyit írnék, ne haragudj, ebben nem tudok most segíteni. Amúgy meg a 20. ilyenre én már vissza se írnék, az ilyen 2 éve nem látott "haverok" csak kihasználni akarnak. Na tudod kivel szórakozzon az ilyen...
2012. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

A közvetítő nevét, esetleg honlap címét leírhatod nekik szerintem. Ennyit igazán megtehetsz, nem kerül semmibe. Le is tudod ezzel zárni a további kérdezősködést: "Bocsi, de nem én intéztem a kiutazást, hanem a szüleim, így nem tudok segíteni, de XY közvetítőn keresztül jöttem ki, nézd meg a honlapjukat, biztosan tudnak segíteni."


És így bunkó sem voltál, de nincs is rajtad a segítés terhe.

2012. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne írj nekik vissza. Attól, hogy írnak 100 levelet, még nem történik semmi bajod. Persze ezt csak akkor, ha a -sajnálom, nem tudok segíteni- már nem jön be.
2012. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Írd meg mindenkinek, hogy a korodnál fogva képtelen vagy segíteni, a szüleid meg a munkájuk miatt nem érnek rá ezzel foglalkozni, így sajnálod, de nem tudsz mit tenni.
2012. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan legyél bunkó azzal,aki csak a kérésével talál meg.FB-n le lehet tiltani,aki nagyon rámenős,amúgy meg ne is válaszolj az ilyen kérésekre.Nyomj egy deletet és további szép napot!:)
2012. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jaj. Nagyon koszonom a valaszaitokat! Igy is lesz, max megirok neki egy kozvetito nevet, es ennyi. Koszonom mindenkinek!
2012. jún. 3. 14:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
És aki meg azt írja, h nem tud angolul, de szeretne kimenni, írd vissza, h előbb tanulja meg a nyelvet, mert anélkül nem megy semmire.
2012. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Off: Törökországban lakom, tengerpart mellett és nekem meg rendszeresen írnak olyanokat, hogy adnék-e szállást 1-2 hétre, amíg nyaralnak. Persze a pénz, az szóba sem kerül, de még ha fizetnének is... hát kinek kell átjáróház egész nyáron, meg hogy másokat kerülgessek a saját lakásomban?
2012. jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!