Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért irigykedek azért az...

Miért irigykedek azért az emberek mert kiegyensúlyozott vagyok és van tartásom és lelkierőm?

Figyelt kérdés
Pár éve megváltozott bennem valami és egyre sprituálisabb lettem és egyre erősebbnek érzem magam lelkileg,olyan lelki békét és erőt érzek magamba,mind lelkielg mint szellemileg.Sajnos nem tudom ezt így leírni,semmi féle isten hivő dolog nincs,nem hizsek istenben.Semmi köze nincs hozzáinkább talán a tiszta lélekhez és a belső megérzésekhez,amióta így gondolkodom azóta minden össze jön az életben.Az emberek irigykednek a tartásomra és a türelmemre amivel ugyan azt elérem amit ők.A legtöbb ismerősöm vagy idegen akár,látja hogy jól érzem magam,próbál belém kötni és látom rajtuk az irigységet hogy ők nem találták meg magukban ezt a belső erőt és nyugalmat,amivel sokkal többet el lehet érni mint azt gondolnák.
2012. máj. 6. 23:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
Annyira kifinomult lennél, akkor nem a CSALÁDI KAPCSOLATOK témakört szemetelnéd tele a lelkibékédre àllítólag irigykedő emberekről szóló blőd kérdéseddel.
2012. máj. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

Mert a legtöbb ember nem meri vállalni önmagát.

Amúgy meg, ez csak egy állapot, hidd el, van, ami kibillenthet az egyensúlyodból pillanatok alatt. Örülj csak inkább ennek az érzésnek, és adjon ez erőt, mikor épp padlóra kerültél vmi miatt. :)

2012. máj. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

“A lelki béke abból származik, ha megértjük és elfogadjuk, hogy kevesen látják pont olyannak a világot, mint amilyennek mi.”

(Andrew Matthews)


Lehet, hogy túláradó boldogságodban észre sem veszed, hogy másnak attól még vannak gondjaik, például nem tudom, mennyire tudnál pozitívan hozzáállni, ha beteg gyereked születne, vagy évekig nem találnál munkát. Talán mindenkire ezt a pozitív energiás elméletedet tukmálod, és eszre se veszed közben magad. Már az is fellengzősség, hogy azt gondolod: irigyelnek(azaz rosszabbak nálad).


Mindenki más recept szerint él, ezt tanuld meg. lehet, hogy ez neked bejöt, de ki tudja, egyszer talán csődöt mond. És akkor ott maradsz a sz.rban egyedül.

2012. máj. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nyilván egomániából is kijutott neked bőven,különben nem gondolnád azt,hogy minden ember téged irigyel.Nem azt jelenti ugyanis a lelkierő,hogy "Jaj,neked milyen sz@r az életed,nekem meg milyen jó.Olyan királynak érzem magam".Ha neadjisten elveszítenéd a munkádat,megnézném azt a híres kiegyensúlyozottságodat és a tartásodat.Különben nem vagyok rád irigy,neked is biztos megvan a magad baja mint mindenki másnak.
2012. máj. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

ma 07:24


Nos itt látszik az emberek hozzá állása,a hozzászolásokból egyértelműen látni hog mi a helyzet és mi az emberek reagálása.Miközben úgy alkotnak véleményt hogy foggalmuk sincs hogy én hogyan jutottam ilyen állapotban.Nos kedves utolsó és utolsó elötti,elárulom hogy 2 évig munkanélkül voltam,vagy voltak munkáim de vagy tönkre ment a munka hely,vagy nem kellett ember,vagy egyszerűen még nem én kellettem.Megjártam a hadak útját rendesen,míg nem egy reggel arra ébredtem,amikor már fél éve nem volt munkám,hogy annak ellenére hogy 2 hete vajas kenyeret ettem minden nap és minden nap vízet ittam,hogy mi lenne ha örülnék egyáltalán annak hogy élek.Kezdtem kis apró dolgokkal,pl milyen jó hogy élek,végig gondoltam a dolgokat hogy mennyire vagyok rossz helyzetben.Míg eljutottam arra a pontra,hogy ha így gondolkodom tovább,akkor további szenvedés vár rám.A sz.ar ellenrére,hogy nem volt meleg víz,mert kikapcsolták,és nem tudtam mást enni csak vajas kenyeret és csak yízet tudtam inni,elkedztem örülni apró dolgoknak.Pl:de jó hogy élek,de jó hogy annak ellenére hogy ez van egézséges vagyok,elkezdtem kijárni a természetben,fotóztam,rajzoltam,túráztam,elkezdtem nyelvet tanulni,képeztem magam,ha volt valami ingyenes tanfolyam akkor beíratkoztam,közben kerestem kisebb munkákat,bármi volt elválaltam és nem válogattam,ha 1 hétre szólt a munka akkor 1 hétre,nem érdekelt,élveztem az életet ahogy a többi ember,nem idegeskedtem azon hogy mikor veszik ki alólam a lakást,mert ezek csak elvontták a megoldásról a figyelmem.Ehelyett magamba fordultam és magammal foglalkoztam,tanultam,képeztem magam,tanfolyamokra jártam ha éppen volt valami ingyenes képzés,ismerkedtemúj emberekkel,elkezdtem kiépíteni és nem possadtam bele a depresszióba.Miért volt fontos mind ez?Azért mert ha nem így állsz hozzá,akkor bevonzod a negatív dolgokat,és ha elmész egy áállás interjúra akkor az lerí rólad hogy negatív és depressziós vagy,de egy egézséges jól szituált,kiegyensúlyozott ember az jó benyomást kelt,nem úgy mint egy depressziós önsajnáltató valaki.Széplassan vonzodtam magamhoz a jobbnál jobb embereket és jó kapcsolatokra tettem szert,ami álltal lett a munkám is.

2012. máj. 7. 09:15
 16/20 anonim ***** válasza:

"Tiszta lelek" Kedves KErdezo, talan olvasd el a kiirt kerdesedet, mivel eleg zavaros pl.

Az emberek arra irigyek, amit elertel, tehat elerted, amit Ok!

Aztan irod, hogy arra irigyek, hogy ok nem talaltak meg onmagukban azt a belso erot, nyugalmat...

En ugy erzem, hogy te vagy irigy az embertarsaidra, viszont tiszta lelek, egyutterzest fog tanusitani, nem pedig elitelni fog pl., segiteni fogja embertarsait nem pedig figyelni, es minositeni, tehat ugy erzem, hogy meg fejletlen vagy lelkileg, es meg sokat kell megtapasztalnod az eletben! Ne akarj mashoz hasonlitani, legy onmagad es bizzal onmagadban, a kerdesedbol kiderul, hogy te megfelelni akarsz, es elismerest varsz a kornyezetedtol, egy tiszta lelek szeretetben, igazi es onzetlen szeretetben el, nincsennek elvarasai pl.

2012. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Olyan apró dolgoknak kezdtem el örülni amit más ember észre sem vesz és ezek az apró dolgok juttatak ki abból az állapotból és az hogy nem önsajnáltattam magam.Az emberek nagyrésze pl észre sem veszik a természet adta szépségeket,vagy is a legtöbb.Engem a természet szépsége által kerültem abba az állapotban hogy pozitívan kezdjek gondolkodni.Kis apró dolgoknak kezdtem el örülni,amit el em mondok mert sok ember csak kinevetne,hogy aj ez gyagyás.Pedig a kis apró dolgok jutattak el abba az állapotba,és ugye a kicsit nem becsüli a nagyot sem érdemli.Ez így igaz,és utánna jöttek a nagyobb dolgok is.
2012. máj. 7. 09:20
 18/20 A kérdező kommentje:

ma 09:18


Ki mondta hogy nem vagyok együttérző?Mivel kellene együtt érzést tanúsítanom?Azzal hogy nem akarok megfelelni az ő elvárásaiknak?Én önmagam vagyok,de az emberek többsége nem az,pont ez nem tetszik nekik.Én szívessen segítek bárkinek,mert jó érzéssel tőlt el.Én tudom hogy önmagam vagyok és nem akarok senkinek megfelelni,de a az emberek többsége meg akar felelni a másiknak,pontosan ez nem tetszik nekik hogy én nem ezt teszem.Innen kezdődik a lelki erő és az elfogadás.Nem érted az egészet...

2012. máj. 7. 09:29
 19/20 A kérdező kommentje:

Én elfogadom őket,ők nem fogadják el az olyan embereket akiknek meg van a lalki békéje és valóban jól érzi magát!

Attól nem félek ha elveszítem a munkámat,mert akkor is vannak túl élési módszerek.Egyszer már túléltem úgy hogy a helyzethez képest jól éreztem magam,ezért nem félek ettől,pontossan azért mert tudom ki vagyok!!Ha tudod ki vagy és mi rejlik benned,akkor nem félsz és nem élsz félelemben,mert tisztában vagy képességeiddel!!

2012. máj. 7. 09:31
 20/20 anonim ***** válasza:
Megértelek kérdező, ugyanígy vagyok sokszor én is, holott az életem nem tejjel-mézzel folyó kánaán. Mégis úgy gondolom, nevetni és örülni annak, amink van, mindig tudni kell. Mert mindig találhatsz valamit, aminek épp örülhetsz. Épp úgy, ahogy mindig találhatsz valamit, ami miatt aggódhatsz, mérgelődhetsz, nálad a döntés, melyiket választod.
2012. máj. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!