Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek nincs ijesztő tehetetle...

Nektek nincs ijesztő tehetetlenség-érzésetek, ha visszagondoltok az internet előtti időkre?

Figyelt kérdés

Tehát az internet nélkül mennyivel bonyolultabb lenne minden, mosoda vagy bulihely keresésétől a felsőoktatásig, távoli ismerősökkel való kapcsolattartástól a vonatjegy-vásárlásig. Nekem rendesen összeszorul a torkom, ha arra gondolok, milyen lenne, ha mindezek nélkül kellett volna leélnem az életem nagyrészét.

19/f


2012. ápr. 7. 15:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, nekem boldog életem volt az internet nélkül is. Ott volt a polcon a lexikon, és ott voltak a családtagok. Pontosan tudtuk, hogy mikor milyen bulira akarunk elmenni, és aki nem tartotta a kapcsolatot velünk, az semilyen módon nem tartotta volna. Az, hogy a közösségi oldalakon be van írva, hogy neked 1500 ismerősöd van, de barátod lehet, hogy egy sem. Viszont akkor nekünk voltak barátaink, akik nem egy képernyőt és egy billentyűt bámultak, hanem ránk figyeltek. Én tudtam, hogy mit akar és ő tudta, hogy én mit akarok. Az internet hasznos dolog, ahogy a tévé is, és a rásió is, meg a hajszárító is, meg az autó is. De nagyon sok generáció boldogan élte le az életét ezek nélkül. Anno az emberek még összejártak és tartották a kapcsolatot, ma már ismeretlen emberekkel írogatnak lényegtelen dolgokról tök haszontalanul. És amikor majd a halálos ágyán fekszik, arra gondol vissza, hogy milyen jókat cseteltünk a Bélával, és mekkorákat játszottunk a XY játék 12. résézével. Szerintem csak egy rahedli idő felesleges elcseszése, semmi más.
2012. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ebbe születtem, nekem is fontosak ezek a dolgok. Viszont ha korábban éltem volna, akkor arról gondolnám, hogy milyen modern.
2012. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Nekem nincs, mert aránylag épelméjű vagyok. Vonatjegy? Mosoda???? Ember........
2012. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyilván ez csak a mi generációnknak lenne furcsa. Amúgy telefonnal meg lehetne mindent oldani.
2012. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tudod, ezerszer egyszerűbb és olcsóbb egy Budapest-München vonatjegyet interneten megvenni, mint elmenni az undorító Keletibe és kivárni a sorod. Az sem rossz dolog, amikor meg tudod nézni, hol van mosoda a VII. kerületben, amikor bekrepál a mosógéped...
2012. ápr. 7. 16:17
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Kevésbé kényelmes, de távolról sem ijesztő és tehetetlenség-érzést keltő. Ha pánikrohamot kapsz egy jegyvásárlástól, az másra utal már......:)
2012. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%

Én még a hetvenes évek végén születtem, tehát internet nélkül nőttem fel. DE mégis jó érzéssel gondolok vissza azokra az időkre. Szüleim gyerekkorában még a tévé is luxus volt / átjártak egymáshoz a szomszédok /.

Viszont érdekes, hogy mára az idős/ebb generáció is megszokta a mobilt és a netet, már annyira hétköznapi dologgá vált, hogy tényleg furcsa lenne, ha ezek nem lennének. A jót könnyű megszokni! A technika pedig hihetetlen mértékben fejlődik tovább, szinte nincs határ.

2012. ápr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem volt bonyolultabb. Volt normális posta, lehetett levelet írni a távoli ismerősnek, telefonálni, találkozni vele. Persze lehet, telefonért át kellett menni a szomszédba. Ha bekrepál a mosógépem, tuti nem megyek mosodába most sem, hanem megkérek egy szomszédot vagy rokont, hogy mossa ki. Egyébként meg felhívom a szervizt és másnap már itt a szerelő. Vonatjegyet lehet venni menetjegy-irodában is.

Egyébként igazad van, sokkal jobb, hogy ha kell egy infó, hipphopp google és már meg is van, minden intézhető neten, szkennelve, faxolva, nem kell pl. a megyeszékhelyre utaznom egy nyamvadt ügyintézésért, hanem lehet a gép előtt is intézkedni, ez nagyon jó.

2012. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Amikor bejövögettek a hivatalokba a számítógépek, aztán az internet, azt képzeltük, hogy az ügyintézés gördülékenyebb, rugalmasabb, gyorsabb lesz. Az ügyintézés nehézkesebb, bonyolultabb, lassabb lett. Az, hogy otthon megnézheted, hogy mi a receptje a babostöknek, francokat sem érdekli. Az, hogy az emberek feleslegesen töltenek el órákat sugárzó monitorok előtt nagyok és kicsik, fiatalok és öregek, az nagyobb baj, minthogy nem a híadóból, hanem egy honlapról tudják meg a holnapi időjárást, persze amit holnap amúgy is megtudnának...
2012. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
az, hogy ez a hivatalokban megnehezítette az ügyintézést, a magyar bürokrácia töketlensége.
2012. ápr. 7. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!