Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, kínzókamrába...

Mit tegyek, kínzókamrába járok minden nap?

Figyelt kérdés

8. osztály, általános iskola.

Az osztály első 3 legjobb tanulói közt vagyok, amihez szinte elég csak az írásbeli háziat megírni+a TZ-kre tanulni.


Biológia, földrajz, kémia, töri: jól tanítják, semmi probléma

Matek, fizika: nem szeretem őket, de a tanárok jók, de attól még unalmas, és fegyelmezésből áll az egész


Nyelvtan, irodalom: szörnyű. az osztályom teli van kreténekkel... összekeverik a főnevet az igével és azt se tudják mi értelme van az irodalomnak.. a nyögdécseléseiket kell hallgatni hogy "éjszaka- őőő főnévi igenév?" a tanár el van fásulva, ha 30 olyan érdeklődő diákja lenne mint én akkor jó lehetne az óra (TALÁN)


Angol: én már kb. b1-b2 szinten vagyok, ha nagyon nagyon ráhajtanék, talán a középfokú is menne de ők még a1 szinten se gügyögnek a szókincsük: dog, cat, és nyögnek, mellesleg a tanár saját magával van elfoglalva, magyarul beszél, mi magunktól sose kell hogy beszéljünk max felolvasunk 1-2 mondatot minden írásban megy és a tanár f*szságait kell hallgatni magyarul amik senkit se érdekelnek.


Ének, technika, rajz: töltelékórák, nem rosszak, de nem tehetségébresztő egyik sem


Na és most mit tegyek? Undorodom a helytől, utálom az összes tanárt, az összes órát. A közösség meg ráadásul nem annyira jó hogy szeressek oda járni..

A legnagyobb poén a fiúk körében az hogy az irodalomkönyv "expozíció" szóját kijavítják "szexpozícióra", és ha ezen nem nevetek azt mondják "pff hát látom t emég kicsi vagy ehhez".. csak közbe amikor ők még autókkal játszottak én már rég azt csináltam amit ők most, és valahogy nem röhögöm el magam ezen... idióta kis ovisok.. még azon is órákig röhögnek hogy "meleg szellő" mert ugye meleg= és ez kapcsolatban áll valami szexuális dologgal.. annyira éretlenek...

a csajok meg üresek, élettelenek, vag yklikkesednek...

14L


2012. márc. 27. 21:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nekem az tűnt fel elsőnek, h nyelvtanból te sem vagy olyan nyerő, mert egyszer sem rakták vesszőt a "hogy" elé. Kicsit el vagy szállva magadtól, és attól, hogy milyen érett vagy. Biztos így neveltek vagy nem tudom, de egy 8.-os fiúnak így "kell" viselkedni. Ez mindig is így ment, ez a normális, hogy őket a szex érdekli, idióták stb. Ezt pár éven belül kinövik, jobb esetben gimi elején. Jah és az, h 8 éves koród óda önkielégítsz, nem olyan egyedi ám, mint ahogy te azt hiszed, és nem is leszel tőle érettebb. (csak elmondanám, hogy a lányok 70%-a már elkezdi kiskorában, és jóval többször csinálják, mint fiúk/férfiak)...
2012. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

hát nagyon kéne az biztos. ;)

a gimibe ilyen kisugárzással fogok kb menni..nem lesz belőlem ri.banc mert van eszem de..:D

[link]

2012. márc. 27. 23:04
 23/28 A kérdező kommentje:

az ilyen esti kirohanásaim alkalmával nem figyelek ilyesmire..felér egy boxedzéssel.:D

amúgy MINDIG teszek a hogy elé vesszőt csak hogy megnyugtassalak...

hát igen az önteltségre amúgy van bennem hajlam de én ilyen vagyok, exhibicionista meg olykor öntelt bár az attól függ. :P

2012. márc. 27. 23:07
 24/28 anonim ***** válasza:

amúgy MINDIG teszek a hogy elé vesszőt csak hogy megnyugtassalak...


Ezt te írtad, olvasd vissza :D

Mellesleg 14 évesen ugyanolyan csíra vagy, mint a többi lány, csak az a baj, hogy a mi időnkben az ilyeneket megtépték. Nem vagyok sokkal idősebb nálad, de ha nem veszel vissza az arcból, több ellenséged lesz, mint barátod. Az iskolában való unatkozásod megértem, sajna az oktatás olyan amilyen. Viszont ne akarj "koravén" lenni, magadat egyből felnőtt nőnek tekinteni.

2012. márc. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

hagyjuk a nyelvtant, úgyis helyesen írok, ha kell...


nem akarok koravén lenni, nem tudatosan csinálom... nem is vagyok koravén..csak érettebb vagyok mint mondjuk az osztálytársaim.. most tudatosan úgyse leszek "éretlenebb"..az miért jó? egyáltalán milyen egy nem koravén lány? illedelmes, udvarias, jól tanul és aranyos? egyikből se szenvedek hiányt..

2012. márc. 27. 23:16
 26/28 anonim ***** válasza:

Hát van ez így. Szerintem kicsit lazíts magadon (nem a tanuláson!), és nem fog annyira zavarni.

Menj erős középsuliba, ahol tényleg számonkérik a tanult dolgokat. Igaz, lesz konkurenciád, mert ott mindenki a legjobbat akarja az "aztalra tenni".


A nyelvvizsgát még most tedd le sikeresen, mert később már szorítani fog, hogy nincs meg.

2012. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

:) Ez igen...



Az fogott meg elsőre a történetedben, hogy szinte teljesen azonos az enyémmel. Íme:



Én ugyanilyen jó tanuló voltam mindig is. Általánosban csupa kitűnő, az osztály legjobb tanulója. Sorra nyertem a versenyeket. Ez kezdetben nem irritálta annyira az osztály, amolyan "okoskának" tartottak. Az is voltam: egy kis srác, aki amolyan kis tudós volt, mindig bogarászott, már 5-ben kiselőadást tartott a vízi rovarokról, és a tanárok imádták. Ehhez jön az, hogy jómódú családból jövök. Az osztályom nagy része rendezetlen családi hátterű emberekből állt, és nemigen volt olyan képességű, mint én. A legtöbben nagyon hamar elzüllöttek.


Nekem is 8-ban szabadult el a pokol. Kialakult az osztályban egy graffitizős-keménymag, egy suttyó gyerekek gyülekezete, akiket már irritált ez a kis tökéletes tudóska és elkezdtek beszólogatni. Mire észbe kaptam, szinte mind ellenem fordult. Na, ettől kezdve pokollá tették az életem, totális katasztrófa volt az utolsó félévem ebben a suliban. Nem volt senki, aki mellém állt volna, viszont vagy 10-en voltak ellenem. Persze én is beszólogattam annak, akit utáltam, de akkor még nem nagyon tudtam, mit szabd és mit nem.



Ahogy leírod a tanulmányi helyzetet, totál magamra ismerek. Képzeld el azt, hogy én iskolában németet tanultam, magántanárnál meg angolt és ehhez képest én voltam az iskolában a legjobb angolos, sorra nyertem német tagozatosként az angol versenyeket. Volt egy angol verseny, ami nagyjából az OKTV általános iskolai változatának felet meg, ahol nyolcvan-valahány pontot értem el a százból, az utánam jövő második meg 30-valahánnyal kullogott mögöttem. Az ilyenek is baromira csípték ám a sok tuskó csőrét. Aztán én mindig is a tanárok kedvence voltam, mert én is ilyen kis érdeklődő voltam. A különbség talán annyi, hogy nálunk annyira azért nem voltak rosszak a tanárok, bár volt ott is egy-két hülye. Azon mosolyogtam, amikor a nyelvtudásukról írtál, mert ez nálunk is így volt, 8-ban még az én osztályomban is a present simple-lel és continuous-szal szarakodtak:D



Készülj fel arra, hogy nem fog egy varázsütésre megváltozni minden. A fiúk nagy részének még kell egy pár év, hogy érettségben beérjenek téged. A lányok nagy része szintén hasonló, ez a legidegesítőbb, amikor ebben a korban vannak, de nagy részük így is marad, ilyenekből lesznek a divatp*csák.


Neked azt tanácsolom, hogy próbálj meg valami értelmesebb társaságot keresni. Ugye két út áll előtted: ha nagyon feszélyez, hogy különc vagy, hogy nem illesz be közéjük, akkor beállsz és egy idő után beolvadsz. Ekkor lehúznak a szintjükre. Vagy azt mondod, hogy nem érdekel, addig nem nyugszol, míg nem találsz normális, veled egyszintű társaságot és vállalod bizonyos mértékig a különcködést. Én ez utóbbit javaslom. Igaz, hogy baromira elszigetelődtem, teljesen máshogy fejlődtem, de ma is olyan tudásom, érett szemléletem van, amivel a legtöbb korombeli nem tud versenyezni. És ez egy idő után jóval nagyobb előnyt ad, mint nekik a csordaszellem. Én hű maradtam magamhoz, nem kezdtem el cigizni, inni, mint mindenki más. A jelenlegi 31 fős osztályomból 4-en vagyunk, akik abszolút nem cigizünk, az említett kb. 24 fős volt osztályomból pedig, ha igaz, én vagyok az egyedüli.


Én a te korodban sokkal jobban el tudtam beszélgetni a tanárokkal, mint az osztálytársaimmal. Ösztönösen mindig olyan emberek társaságát kerestem, akiktől tanulhatok. Amikor volt ez a katasztrofális időszak, úgy oldottam meg, hogy kimentem az erdőbe, összebarátkoztam egy idős erdész-madarász bácsikával, akihez szinte naponta eljártam és tanítgatott. És jól éreztem magam így.



És még valamit tanácsolok: ugye azt írtam, hogy a fiúk nagy része éretlen. Ehhez azt fűzném még hozzá, a jövőbeli sorstársaimra gondolva, hogy kérlek, próbáld meg felnyitni a szemed olyan fiúkra, akik viszont nem ilyen semmirekellők, hanem hozzád hasonlóan érettebbek! Ugyanis saját tapasztalatomból tudom, mennyire rossz ha ilyen helyzetben nincs egy normális lány, aki önbizalmat, megerősítést adna az embernek. És mindig vannak olyan fiúk, akikre érdemes odafigyelni, akiket esetleg nem veszel észre, mert elkönyveled az összes fiút éretlennek. Én nagyon örültem volna, ha akkor akadt volna egy ilyen lányismerősöm, mint te.



19/F

2012. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

hát nem tudom én el tudom képzelni a helyzeted, de az enyém azért valamiben más.. nem szívatnak meg nem szólogatnak be, azért jó ha nincs házi meg ilyesmi és inkább szerintem irigyek de ha elkérik egy dogámat akkor mégis azt mondják hogy "jaj d ejó neked hogy ment bele a fejedbe" meg ilyesmi és azért vannak még az osztályban akik többet tanulnak és hasonló szintű eredményt produkálnak szóval nem vagyok az egyetlen..

és a cigit meg a piát leszámítva marhára vágyok egy társaságra akikkel lehet bandázni csak úgy sokan összegyűlni stb.. az osztályban nincs ilyen, inkább "párok" vannak. nem vagyok ez a tipikus "nerd csaj" mint az amerikai filmekben, fogszabályzó meg szemüveg ..

a gimibenúgyis megtalálom a társaságom, szóval emiatt nem aggódom már..

2012. márc. 28. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!