Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen megoldást tudnátok...

Milyen megoldást tudnátok javasolni koleszos szobatárs ügyben?

Figyelt kérdés

Már csak 7 hét van a szorgalmi időszakból, de úgy érzem nem bírom tovább.

A bejárást nem tudom megoldani. 150 km-re lakom az egyetemtől.

Barátom 2 órányira lakik, tőle még csak csak, de akkor 4kor kéne kelnem, és esti órára nem tudnék bejárni. Vagy ha igen, akkor éjfélre érnék hozzá.


A szobatársam kiálhatatlan. Nem képes alkalmazkodni, undok, magánakvaló, beképzelt, sorolhatnám.

Én nem szólok neki semmiért, ő meg mindenért.

Év elején beszólt, hogy én miért nem takarítok. Takarítottam akkor is, csk mivel észrevettem, hogy ő csak maga körül sepreget, akkor én miért takarítsam ki az ő helyét? Ha ő sem csinálja meg az enyémet. Na akkor látványosan kidzsuváztam a szobát. Meg persze azóta is takarítok, de ő még a lapátot sem tudja hol van.


Éjjel 2-3 között jönnek a haverjai iszogatnak, kiabálnak, röhögnek.

4-5 között mikor hazaesik a buliból nekiálll tojást főzni, és így lassan lassan töri fel az asztal sarkánál.

Vízforralóban baromi sokáig forralja a vizet. Hajnal 4kor...

Éjjel 1kor hajat most, nekiáll szárítani, bent a szobában, holott mehetne a kinti wcbe is.


Éjjel fent van, nappal alszik, szinte minden nap 11-12 kor kel.. Addig nem lehet ablakot nyitni,(na ez a másik, sosem szellőztet. Elég pici szobában vagyunk, hamar elfogy a levegő.) Nem lehet a függönyt elhúzni, ott kell vakoskodni.

Mikor besötétedik, nagyvillanyt állandóan lekapcsolja, mert hogy spórol....ugyan már...


Mit csináljak?

Szobacsere nem lehet, bejárni nem tudok, de én ezt már nem bírom tovább. Albi nem jöhet szóba, nem tudnám fizetni


2012. márc. 25. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te meg akkor csináld ugyanezeket mikor Ő aludna. Ilyen egyszerű. Ha neki lehet neked is. Nem lehet több kérdése. Nem nyithatom ki az ablakot?,, Bocsi de olyan g*ci büdös van hogy okádnom kell-és már nyitod is. A többi szituban hasonlóan.
2012. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én is egyetértek az előttem szólóval! Szánj rá pár napot és tegyél keresztbe neki te is, majd ha neki áll feljebb akkor mondd el neki, h ez így nem mehet tovább. És próbáljon meg alkalmazkodni...

hú leverném a fejét az ilyennek, lehet nem tudja , h nem zavar téged, MERT MÉG NEM MONDTAD NEKI! Próbáld meg!

2012. márc. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szánj rá egy napot, és maradj otthon. Amikor ő alszik nyisd ki az ablakot, kezdjél el porszívózni. Ha ezzel készen vagy, menj el fürödni, és utána kezd el a szobában szárítani a hajadat, majd főzz tojást magadnak, és törd fel ugyan úgy, ahogyan ő szokta. Ha szóvá teszi, akkor mondd neki, ugye milyen jó ez, amikor aludna az ember? És még a barátaimat fel sem hívtam egy jó beszélgetésre, de még megtehetem, ha nem változtatsz a hozzáállásodon!
2012. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:) ezek jók. Most inkább azon gondolkodom, hogy egy hétig elmegyek, mondjuk ez előadások szempontjából kellemetlen. De most tényleg nagyon padlón vagyok.

Fejbe rúgnám, lerúgnám a fejét, beleverném a fejét a tetü laptopjába amit éjjel nappal püföl mert msn meg facebbok mániákus.

De kipróbálom ezeket :D Kiváncsi vagyok mit szól.


Bár most tényleg csak azt szeretném hogy ne legyen a közelemben.. értitek ugye?

2012. márc. 25. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy hasonlóan szemét szobatársam. Mi négyen voltunk a szobában. Az az ember többet hazudott mint amennyi igazat mondott, meg ráadásul lopott mindent amit csak tudott. Amikor én első féléves voltam, akkor kerültem be a szobába. Akkor még mindenki úgy ahogy bírta őt, pedig már 2féléve együtt laktak. Folyamatosan cseszegetett engem, tőlem egyszer 5e Ft-ot, étrendkiegészítőt, meg még néhány apróságot lopott. Egy nap kiborultam, és közöltem vele, hogyha nem fejezi be, akkor kapni fog tőlem(sokáig tűrtem, mert nem akartam, hogy az új szobatársaim agresszívnak tartsanak).

Aztán beállt a csend. Nem szóltam hozzá, én sem hozzá.

Egyszercsak úgy történt, hogy a másik két szobatársam is összeveszet vele(hosszú történet). Ők sem szóltak hozzá, levegőnek nézték. Ezt nem bírta, és inkább elköltözött.


Tehát: ha nem bírod a csajt, akkor vállald fel a háborút!

Ha valami nem tetszik szólj be neki! Senki nem fog helyetted kiállni magadért. Addig csesztesd, amíg ő fel nem adja, és eltakarodik onnan.

Én is gondolkodtam azon, hogy elmegyek onnan, de megérte, mert azok a szobatársak a legjobb barátaim lettek.

Bocs hogy hosszú lett egy kicsit!

2012. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!