Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy tudtok reggel felkelni?

Ti hogy tudtok reggel felkelni?

Figyelt kérdés
Úgy értem nekem reggel kelt a telefonom és annyira nehezen kelek, mind1 mennyit alszom éjjel. Egyszerűen a gondolat, hogy a legmélyebb álmomból hagyjam el az ágyam, meg minden reggel az a monoton készülődés. Persze ugyanabban a sorrendben, mert nem tudok előbb elmenni, aztán átöltözni :D vagy előbb sminkelni aztán arcot mosni. De akkor is, kikelni az ágyból a legnehezebb. Ti hogy bírjátok?
2012. márc. 22. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem mikor hogy adódik.

Régebb később feküdtem le, és kérleltem anyámat, hadd adjon 10 perc pihenést még (:D), hát, sosem adott, mindig kelni kellett. :S

Ám mostanában úgy van, hogy már korán este elálmosodok, reggel pedig fél órával hamarabb felkelek, mint amikor kéne keljek... Az a fél óra elég is, hogy felébredjek, és ne legyek fáradt. :)

Habár, így is nehéz elhagyni az ágyat...

2012. márc. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is az ágyból kimászás a legnehezebb.

Először csörög az ébresztő a telefonon. Azt lenyomom, és alszom 5 percet. Akkor csörög a szundi, amit mégegyszer lenyomok, így 10 percet még fetrengek végülis.

Utána kimászok, odaülök a fésülködő asztalhoz, ahol bámulom magam kb 1 percig, mire észhez térek. Aztán beteszem a fülbevalót, felveszem a nyakláncot, utána ki a fürdőbe, fog és arcmosás, öltözés, smink, és indulhatok. Nagyon monoton, általában a fülbevaló kiválasztásakor érzem azt, hogy már nem alszok vissza álló helyzetből se.. :D

2012. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, milyen alvásfázison belül szólal meg az ébresztő. Lehet, hogy pihentebben ébrednél korábban. Egy alvásciklus az embernél kb. másfél óra, ennek a végénél könnyedén felébredsz, ha viszont a kellős közepén, a mélyalvás fázisában szól az ébresztő, kínkeserves kinyitni a szemed. Én pl. hét és fél óra alvás után sokkal frissebben ébredek, mint amikor 8 óra alvás után szólal meg az ébresztő. Magamtól, ha nem kell időre kelni, általában 9 órát alszom.
2012. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!