Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért találják furcsának az...

Miért találják furcsának az emberek azt, ha valaki nem néz tévét, hanem olvas helyette?

Figyelt kérdés

Nemrég olyan környezetben mozogtam, ahol ráérő időnkben előkerült a téma, hogy ki mit néz a tévében, vagy épp hogy viszonyul a valóságshowkhoz. amikor engem kérdeztek, mondtam, hogy nem nézek tévét, se valóságshowkat, se híradót, se szappanoperát, se tehetségkutató műsort, és úgy néztek rám, mint egy földönkívülire. "Akkor mit csinálsz otthon szabadidődben?". Netezem és olvasok. És látszott rajtuk, hogy nem nagyon hiszik.

Legközelebb a buszon az egyik munkatársam látott, amint olvastam, és azt kérdezte, tanulok-e. Mondtam, hogy nem, regényt olvasok. Erre megint jött az a furcsa tekintet. Hogy én szórakozásból olvasok? Mondtam, igen. Persze aznap már téma is volt ez, és mindenki olyan furcsa hangsúllyal kérdezte, hogy én tééényleg olvasok tévé helyett? (Én meg kezdtem ideges lenni, mert szerintem tök normális dolog olvasni könyveket.) Mert, hogy ők is szoktam olvasni - mondta egyikük -, Kiskegyedet meg Storyt. Na, mondtam, én azt nem. Jött a kérdés, miért? Mert nem érdekel. Valóban abszurd beszélgetés volt, mert ők néztek engem földönkívülinek, de én is őket. (Szerencsére nem csak ilyen munkatársam volt, de azok meg nem töltötték a munkaidőt felesleges fecsegéssel.)


Összegzés: tényleg nem nézek tévét, csak néha egy-egy főzős csatornát vagy BBC Prime-ot. Netezni szoktam, a híreket is onnan tudom meg, meg az időjárás előrejelzést is. E-bookokat is töltök le, de hagyományos könyveket is olvasok.


Persze megkérdezték, hogy filmeket nem nézek? De, mondtam, nézek, de nem ezer reklámmal megszakítva, hanem inkább kölcsönkérem barátoktól vagy letöltöm.


2012. febr. 11. 09:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kombi csomagban vagyok, kevesebbet fizetek néhány száz forinttal így, mintha csak a netet rendelném ugyanattól a szolgáltatótól :)
2012. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

# 9


Azért a TV egy szép nagy kijelző, amit amúgy a szolgáltatás nélkül is lehet használni. Vannak nagyszerű HTPC-k vagy normál PC-k, multimédia boxok, játékkonzolok, DVD és Blu Ray lejátszók, amiknek használatát nagyon kényelmessé teszi.

2012. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

Én meg pont azt vettem észre, hogy divat lett azon versengeni, hogy ki néz kevesebb tv-t. Én nézek tv-t is, olvasok is sokat. Nah ilyenkor mi van? :D

Ez a kérdés megint kicsit olyan, mintha a kérdező egy jó alapos vállon veregetést várna, hogy "igggeeeeen, te vagy a tökéletes, a másik, aki meg néz valamennyi tv-t, az meg az elbutított, zombi, birka". Nevezz idiótának, de én például a tv-ben fedeztem fel az egyik kedvenc sorozatomat, a Gyilkos elméket. Beszélgettem már róla ismerősökkel, barátokkal, mégsem érzem azt, hogy feleslegesen fecsegek, a te szavaiddal élve.

2012. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%
Érdekes hogy miközben arról papoltok,hogy mennyire rossz a tv,arról akartok meggyőzni,hogy nem felesleges. :) Hogy is van ez? Azt hiszitek ettől okosabbak vagytok,mint az átlag mert nem néztek annyit tv-t? Vagy műveltebbnek hiszitek magatokat? Akárhogy is a felsőbbrendűség árad az egész mondandótokból,már meg sem merek szólalni mert én nézem a VV-t is. És akkor mi van? Elárulom nagyon sokat olvasok,egyrészt mert egyetemista vagyok és kell a szakmámhoz,másrészt érdekel egy csomó más tudományág,legyen az természet- vagy társadalomtudomány,most is van kb 5. könyvtári könyv nálam. De ettől függetlenül még nem úgy állok a tv-hez,mint valami "buták szórakozása",csak ti gondoljátok így.
2012. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan nincs is tévém. Ettől függetlenül teljes életet élek, boldog vagyok és elégedett. Nekem jó így.
2012. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nem olvastam itt egy olyan hozzászólást, amiből áradna a felsőbbrendűség. A tv-m egyébként nekem is megvan pont azért, mert ha letöltök egy filmet a netről, akkor pendrive-ra felmásolom, benyomom a dvd lejátszón lévő usb csatlakozóba aztán ott nézem a filmet, mert a számítógép monitora kicsi.

Aki meg reklámokra meg zámbó árpi vacsorájára kíváncsi, az nézze nyugodtan tovább a szar műsorokat.

2012. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!