Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért találják furcsának az...

Miért találják furcsának az emberek azt, ha valaki nem néz tévét, hanem olvas helyette?

Figyelt kérdés

Nemrég olyan környezetben mozogtam, ahol ráérő időnkben előkerült a téma, hogy ki mit néz a tévében, vagy épp hogy viszonyul a valóságshowkhoz. amikor engem kérdeztek, mondtam, hogy nem nézek tévét, se valóságshowkat, se híradót, se szappanoperát, se tehetségkutató műsort, és úgy néztek rám, mint egy földönkívülire. "Akkor mit csinálsz otthon szabadidődben?". Netezem és olvasok. És látszott rajtuk, hogy nem nagyon hiszik.

Legközelebb a buszon az egyik munkatársam látott, amint olvastam, és azt kérdezte, tanulok-e. Mondtam, hogy nem, regényt olvasok. Erre megint jött az a furcsa tekintet. Hogy én szórakozásból olvasok? Mondtam, igen. Persze aznap már téma is volt ez, és mindenki olyan furcsa hangsúllyal kérdezte, hogy én tééényleg olvasok tévé helyett? (Én meg kezdtem ideges lenni, mert szerintem tök normális dolog olvasni könyveket.) Mert, hogy ők is szoktam olvasni - mondta egyikük -, Kiskegyedet meg Storyt. Na, mondtam, én azt nem. Jött a kérdés, miért? Mert nem érdekel. Valóban abszurd beszélgetés volt, mert ők néztek engem földönkívülinek, de én is őket. (Szerencsére nem csak ilyen munkatársam volt, de azok meg nem töltötték a munkaidőt felesleges fecsegéssel.)


Összegzés: tényleg nem nézek tévét, csak néha egy-egy főzős csatornát vagy BBC Prime-ot. Netezni szoktam, a híreket is onnan tudom meg, meg az időjárás előrejelzést is. E-bookokat is töltök le, de hagyományos könyveket is olvasok.


Persze megkérdezték, hogy filmeket nem nézek? De, mondtam, nézek, de nem ezer reklámmal megszakítva, hanem inkább kölcsönkérem barátoktól vagy letöltöm.


2012. febr. 11. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Rám is furcsán néznek, hogy könyveket olvasok, de nem járok el esténként inni meg hajnalig bulizni. Mindenki leugat érte, meg stb. Nem értem én se őket. 16/L
2012. febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Mert az emberek nagy része napi szinten néz tévét, persze, hogy ebből a szemszögből különc vagy. De amúgy azt megkérdezném, hogy mi a bánatnak van akkor tv-d? Nem az olvasással van a baj, de azt is lehet elmebeteg módjára művelni,ugyanúgy mint aki napi 10 órát tv-zik.
2012. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a médiáknak igen nagy a társadalmi butító szerepe, ebben meg a tv kiemelkedő. Főleg a valóságshowk. Volt e kettesen régebben az Ezek Megőrültek. Hát attól két perc után meg én őrültem meg majdnem. A híradó tele volt bűnügyekkel, hitelproblémákkal meg állatkerti újszülöttekkel. Akkor megundorodtam az egészre, kiköttettem a kábel tv-t. Egyedül a tudományos csatornákat sajnálom, de jó részüket le lehet tölteni szerencsére. Van azóta netem, filmeket is tudok tölteni, amik majd 3-4 év múlva fognak a tv-ben menni.

Amúgy meg egyáltalán nem hiányzik nekem sem.

2012. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Átérzem a helyzetedet. Megmondani nem tudom, hogy mikor néztem utoljára fél óránál hosszabb ideig tévét. Legalább egy hónapja nem is volt bedugva a konnektorba. Mondhatjuk úgyis, hogy most a port fogja az adások helyett. Korábban a híradót még a tévében néztem, de kezdtem unni, hogy nem volt nap, hogy ne lett volna szó arról, hogy a "kedvenc" börtöncelebünkkel éppen mi történt aznap. Azóta teljes mértékig a netről informálódok a nagyvilág dolgairól. Így teljesen ki tudom szűrni, mi az ami számomra fontos. Én például a celeb- és pletykahírektől hányni tudnék. A BBC Prime-ot én is szerettem, az angol tudásom fejlesztésére, csiszolására tökéletes volt. Persze a jó fej kábelszolgáltató kivette a kínálatából, mert állítólag nem volt rá igény. Lett helyette sorozat+. Azt biztos többen nézik ezek szerint. Nekem sajnos nincs annyira sok szabadidőm a munkám miatt, de én is szívesen olvasok, ha van rá egy kis időm. Szerencsére az én baráti társaságom hasonló beállítottságú, így legalább ott nem érzem magam kellemetlenül, ha nem tudom, hogy éppen mi történt valamelyik valóságshow-ba vagy szappanoperában. Szerencsére a munkahelyemen sincs ilyen gond, pedig fiatalok között dolgozok egy multi mérnökségén mérnökként. Sok mindenről beszélünk, ökörködünk, de ezek nem jönnek elő. Ne értsd félre, én is fiatal vagyok, szeretek is szórakozni, de nekem a valóságshow-k és szappanoperák nem szórakozás, hanem inkább büntetés. Ha van pokol és oda kerülök, tuti az lesz a büntetésem, hogy az örökkévalóságig a VV-t kell néznem :)
2012. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok miért lettem lepontozva,mi az ami nem igaz a válaszomban?(ma 10:22)


És várom a választ arra is hogy ha itt senki nem néz tv-t,akkor miért van mindenkinek tv-je és miért porosodik tulajdonképpen,ahelyett hogy rég eladtátok volna vagy ki a kukába,mert csak a helyet foglalja?

2012. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5! 4. vagyok. Én sem értem miért pontoztak le, de azért válaszolok a kérdésedre.


Azért nem adom el a tévémet, mert a barátnőm azzal szórakoztatja magát akkor, ha előbb hazaér a munkából mint én. Addig például egy gasztró vagy tudományos csatornát néz. Valamint ha a tesómék vendégségbe jönnek, akkor az unokahúgom mindjárt a tévé elé telepszik és nézi a Disney csatornát. Valamint a gépet rákötve sokszor monitorként is jól jön.

2012. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"ma 10:44"


Erre szoktam mondani, hogy nincs akkora haszna,mint amennyi hátránya.

2012. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Most engem érdekel, hogy mi hátrányom van abból, hogy van egy tévém amit nem használok túl gyakran? Túl sok helyet nem foglal, maximum egy képet tehetnék a helyére (fali konzolos LCD)
2012. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Meg fizetsz egy ki nem használt szolgáltatásért
2012. febr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én szerencsére olyan körökben mozgok, ahol az a furcsa, ha valaki a TV előtt ül. A valóság showk és hasonló szörnyszülöttek nyomon követése pedig kimondottan ciki.

Sportközvetítéseken és néha egy-egy híradón kívül én sem nézek rajta mást. A legtöbb műsor, még az ismeretterjesztő csatornákon is, egyszerűen nézhetetlen a sok reklám miatt, ráadásul az értelmesebb műsorokat is a leghülyébb időpontokban tudják leadni.

2012. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!