Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik szakmának a legnagyobb...

Melyik szakmának a legnagyobb a becsülete ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

szerintem az építészeket és a takarítókat kéne a legjopbban megbecsülni, akik termelő munkát végeznek, akik hasznára vannak a ivlágnak, akik alig keresnek valamit, pedig a lelküket is kilehelik.

mégis a könnyű irodai munkások lenézik őket, pedig a legtöbb semmit nem csinál, és csak protekciós.

2009. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
többre becsülöm a gyári melósokat, akik elektronikai projekteket szerelnek össze, vagy varrnak, házmesterkednek, főznek, mint azokat, akik elmacázgatnak a sajtó anyagokkal.
2009. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

celeb és kurv@...

ezek szórakoznak a mi pénzünkün, és még jól is érzik magukat.... sajna ez van

2009. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi de a K-kal mi a bajod?Voltál már ilyen helyzetben?egy K-nak akkor is oda kell tenni magát amikor elkéri a pénzt,és akkor is amikor kés van a nyakánál.a másik meg ez egy szolgáltatás,nem muszáj igénybe venni.
2009. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azokat az orvosokat kellene a leginkább megbecsülni akik szívüket lelküket odateszik és ezért semmilyen pénzt,pontosabban hálappénzt,sem ajánékot nem fogadnak el.Én leginkább a szülésznőket tisztelem...
2009. máj. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, valószínűleg az egészségügy még azért működik, mert lelkiismeretes emberek dolgoznak ebben az ágazatban is. Én a tűzoltókat, mentősöket is nagyra becsülöm és tulajdonképpen mindenkit, aki tisztességesen végzi a munkáját. A médiában dolgozók nagy többségétől -tisztelet a kivételnek- viszont hányingert kapok!
2009. máj. 18. 20:11
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
a drog kereskedelem és a fegyvercsempészet!senki sem tud róla de ebből van a legnagyobb bevétel!!!
2009. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem bevételt kérdeztem, hanem elismertséget, megbecsülést.
2009. máj. 18. 22:35
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szomorú, hogy manapság a tanítónőket/tanárokat senki sem becsüli meg. Ha pl egy tanítónő nem szeretteti meg a tanítást a gyerekkel 6-7 évesen, hogyan lesz belőle orvos, építész!? Hihetetlen nagy felelőség van rajtuk, és a szülök többsége elvárja tőlük, hogy nevélják is meg a gyereket. Persze ez alapkövetetlmény egy alsós tanítónőnél, de egy gimnáziumban már nehogy a tanár magyarázza meg, hogy miért ne csinálja ezt vagy azt.


Egyébként nem vagyok tanár/tanító

2009. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

az előttem szólóval teljesen egyetértek...nagyon fáj és szíven üt, ha azt mondják valakire, hogy csak egy tanár vagy csak egy tanítónő,hogyha lenézik...mivel édesanyám tanítónő, így még inkább a szívemen viselem a dolgot...ugyanis látom nap mint nap, milyen lekiismeretesen végzi a munkáját,és hogy milyen szeretettel! Reggeltől estig az iskolában van, és minden plusz munkát a nyakába vesz,míg mások fogják magukat és hazamennek délben. És mindezért még a 100-at sem kapja meg, miután levonták tőle az adókat... és még így is elvenni akarnak tőlük..legalább ezelőtt volt üdülési csekk, ruhapénz, meg étkezési csekk...mostmár ebből is csak az étkezési csekk maradt meg, amit majd jól megadóztatnak...

csak abba nem gondol bele senki, hogy a pedagógus tanítja meg a leendő orvosokat,ügyvédeket,mérnököket egyáltalán írni és olvasni...és a drága politikusaink sem lennének ilyen "okosak", ha nem kezdte volna el őket tanítani valaki 7 évesen

2009. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!