Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezt csak én találom érdekesnek?

Ezt csak én találom érdekesnek?

Figyelt kérdés
Mikor valaki a szemembe/szemünkbe teszi a kedves kislányt, a hátam/hátunk mögött meg hát, ez nem szimpatikus, ezt nem bírom annyira, ez ilyen, ez olyan, közös ismerősöknek... Tehát pl van egy kis közösségünk, egy bizonyos hobbi kapcsán. Van egy lány, aki elég megosztó, nagy szája van, kimondja a véleményét, de ha jóban vagyunk vele, akkor normális. Nagyjából mindenki mindenkivel jóban van, de van, hogy pl ez a csaj mondja neki, hogy pl őt ne hívd meg ide meg ide, meg őt se, mert ő nem bírja annyira... Szóval pl rendez egy kis összejövetelt valaki, és ő megmondja, hogy kit hívjon meg a barátnője, meg kit ne, mert ő nem bírja... A szememben/szemünkben meg kedves velünk, segítsünk ebben-abban, de a legjobb, mikor "jaaj nem láttalak egy hete" és a nyakamba ugrik, aztán csodálkozik, hogy pislogok mint nyúl a sütőben, hogy most ez mi is... Nekem semmi bajom vele, csak ez a hátunk mögött kipofázás, szóval oké, hogy nem bír, de akkor ne szaladjon oda visítva mikor meglát, ha állítása szerint nem vagyok neki szimpatikus... Persze jó, hogy jóban vagyunk, meg minden, mostanában hálistennek vita sem nagyon volt így egymás között, de azért nem kell eljátszani, hogy akkora világi barátok vagyunk, ha aztán a hátam mögött elmond mindennek... Szerintetek? 16L, a többiek fiatalabbak két-három évvel
2011. nov. 2. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hát ez a lány eléggé kétszínű és az ilyenekkel vigyázni kell,főleg ha tudod róla,hogy nem is igazán kedvel.Nem azt mondom,hogy hajtds el,de azért legközelebb,amikor a nyakadba ugrik és áradozik,hogy mennyire hiányoztál neki,kérdezz rá,hogy ha ennyire jóban vagytok,akkor miért beszél a hátad mögött és miért nem akarta,hogy te is ottlegyél azon a bulin.Biztos,hogy le fog blokkolni és elkezd majd mentegetőzni,de te határozottan mondd meg neki,hogy nem haragszol rá,nincs vele semmi bajod,de nem szereted,ha valaki a szemedbe hízeleg,a hátad mögött meg kibeszél és ha nem változtat a viselkedésén,akkor nem tartasz igényt a "barátságára".Hozzáteheted még azt is,hogy ha problémája van veled,azt nyugodtan megmondhatja a szemedbe is és esetleg meg tudjátik beszélni,de ezzel nem ér el semmit,hogy áskálódik ellened.Ne tűrd,hogy így viselkedjen veled,lépj fel határozottan,had lássa,hogy nem vagy hülye és meg tudod védeni magadat!
2011. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, előbb utóbb ez lesz.. Csak összeveszni sem szeretnék vele, de már néha páran tényleg közel állnak hozzá, hogy megkérdezzem, hogy mi ez az egész...
2011. nov. 2. 11:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Az érzelmi kapcsolatnak sok fokozata van. Nem muszáj mindent megbeszélni vele, ha "kibeszél" figyelmeztetni kell, vagy megkérni, akkor mondja a véleményét, ha az illető is jelen van. Lehet, sőt kell terelgetni, azért abban a korban még nem kialakult egyéniségről van szó.

Általában, a nemtetsző dolgokat szelíden meg lehet neki azonnal mondani, javasolni, hogy tegyen inkább. A válaszoktól, reakcióktól függ a folytatás. Ha "alakul" a viszony lehet egyre bizalmasabb, ha megsértődik, előbb utóbb eltávolodik. De ezt nem kell kezdeményezni, csak végső esetben.

2011. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!