Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A barátnőm 1 hónapja nem...

A barátnőm 1 hónapja nem fürdött, mit tehetnék? Nem is értem mi történt vele. Ugye nem lesz baja? Kérem aki tud adjon tanácsot!

Figyelt kérdés

KÉRLEK OLVASSÁTOK VÉGIG :(


Van egy barátnőm, mostanában nem sokat találkoztunk, mert elfoglalt voltam a munkám miatt.

Kb. egy hete voltam nála de nem volt büdös egyáltalán, annyi hogy a haja zsíros volt kissé de azt gondoltam biztos aznap lesz neki a "hajmosó nap" így nem is tettem szóvá.


Az anyukájától tudtam meg péntek este, hogy TÖBB MINT EGY HÓNAPJA NEM FÜRDÖTT ÉS MOSOTT HAJAT! Most lesz 6-7 hete, hogy a víz közelébe sem járt - már ő sem tudja pontosan.

És fogat sem mosott!!! csak vízzel megmossa az arcát száját reggel és ennyi. Komolyan így van, megkérdeztem őt is :(


Nagyon ledöbbentem! Ugye nem lesz semmi baja? Eddig nem volt semmi egészségügyi problémája, egész nap otthon van nem csinál semmit nem koszolja be magát igazán semmivel.

Nincs munkája, elhagyta a szerelme, egész nap alszik meg a tv-t nézi és eszik.

Az anyukája nem törődik vele csak nekem beszélte ki a lányát a háta mögött. Pedig szerintem ez ránézve is szégyen!


Elhatároztam, hogy segítek rajta mert régen nem volt ilyen.

Hétfőn megyek hozzá, bevásároltam neki tegnap mindenféle illatos tusfürdőt meg drága szappanokat stb. Mindenféle luxus sampont meg hajpakolást. Még sminkszereket is vettem neki és ruhákat! És ha ráérek a héten elviszem pár helyre, és találunk neki valami munkát vagy legalább hobbit, hogy kikerüljön ebből mert egyébként szerintem csak lusta lett, még depressziósnak sem mondhatnám igazából.



Szerintetek ha hétfőn szépen beteszem a zuhany alá és megmossa magát egy fürdőszivaccsal amire tusfürdőt rakok és legalább 2szer megmossa a haját és vagy 10 percig fogat mosunk akkor rendbe lehet még ezt hozni?

Ugye nem lesz semmi baja ha a továbbiakban majd rendesen tisztálkodik már?


És mivel vehetném rá, hogy megszeresse a fürdést? Mert nem szeret zuhanyozni, lusta hozzá és azt mondja úgyse koszos és nem is büdös. De fürdés után mindig jobban érzi magát, és mondja is, hogy tényleg egész jó. Csak nehezen tudja rávenni magát. Vagyis régen így volt, de akkor mégiscsak fürdött rendesen.


Kérem ne hurrogjátok le, amúgy rendes lány nagyon. Nem is értem mi történt vele.

Ugye nem lesz baja?

Rosszul érzem magam, amiért nem tudtam a problémájáról és csak holnap tudok hozzá menni :(


2009. máj. 3. 06:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Azt nem írtad,hogy mennyi idős a barátnőd.Miért te vásárolod a tisztákodáshos szükséges dolgait? Nincs neki otthon? Nem lehet,hogy megkezdte a családi megszorításokat?Drága a víz,csatornadíj,spórol a samponnal,tusfürdővel. Nem lesz egyébként semmi baja, de nem szívesen ülnék le utánna a WC-re. Egyébként mennyit aludtál éjjel?
2009. máj. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
nekem is van egy ismerösöm,ö is havonta egyszer fürdik,vagy félévente.alkoholista.
2009. máj. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
baja biztos nem lesz, egy bizonyos idő után ha az ember nem jár olyan helyre ahol piszkos lehet beindul az öntisztitás, főleg a hajnál, és ezért nem büdős. valamilyen szinten meglehet érteni őt hogy most nem érdekli ön maga, hisz elhagyta a szerelme és munkálya sincs amivel elfoglalná magát. Az a legjobb döntésed hogy egy kicsit időt szakítasz rá és foglalkozol vele. beszélj vele az érzéseiről mert szerintem depis lett. de csak szép fokozatosan ne hogy meg bántsd, én előszőr csak feljárnék hozzá 2-3napig és amikor már látod hogy érdekled akkor felvettném neki hogy menjetek el kajálni valahova vagy csak egy nagyot sétálni és fagyizni. majd kérd meg ha van időd rá hogy menjetek el egyet szorakozni, légy vele türelmes és megértő, nincs is most másra szüksége csak egy jó barátnőre amilyen TE vagy. sok szerencsét
2009. máj. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
ontsd le vizzel vagy vesd bele a kadba ruhastol
2009. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem meg igy eléggé megfog sértödni!

Én a Te helyedben úgy álliatnám be hogy na tartsuk egy szépség napot és Te vele együtt ki "próbálód" az "új" sampont balzsamot sminkcuccokat!

2009. máj. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Elsőnek: 24 éves. Félreértesz, van neki otthon minden - gondolom. Csak arra jutottam, hogy ha veszek neki mindenféle újdonságot akkor azt örömmel fogja kipróbálni és mindenképp tisztálkodik majd. És gondoltam kicsit kizökkentem a tvzésből és örül majd a cuccoknak, mert különben szereti a kozmetikumokat.

Amúgy nem tudom mi van otthon neki én még fogkefét is vettem neki meg szőrtelenítő felszerelést. Gondoltam jól jöhet, aztán annyira rámjött a vásárlás, hogy dobáltam be neki a cuccokat a kosárba, nehogy valami kimaradjon.

És arra gondoltam addig is leköti magát valamivel aztán ha kész van majd megdicsérem mennyivel szebb így és elviszem társaságba...

Miért kérdezed, hogy mennyit aludtam? Sajnos nem túl sokat, de amúgy sem vagyok az a nagy-alvós típus.


07:53 köszönöm. Már arra is gondoltam, hogy felajánlom neki, hogy költözzön hozzám úgysincs most lakótársam. Csak egyelőre várok, mert azért ez nagy döntés és aztán ha valami gond adódik nem tehetem ki. Nem is akarom.

Sokat gondolkoztam szerintem is a legjobb amit tehetek, hogy foglalkozok vele és elhívom pl. fagyizni, ahogy javasoltad, hogy kimozduljon kicsit.


08:25 nem sértődik meg, már beszélgettünk erről. Nem olyan sértődős... hogy mondjam... inkább nem is érdekli, ő nem tartja ezt szégyennek. Most egyszerűen nem érdekli. Illetve már érdekelné csak most meg ellustult és nincs kedve semmihez. Kicsit depressziós lett, igen.

Mondtam neki, hogy hétfőn átmegyek, addig már ne is kezdjen bele semmibe. Aztán kedvesen mondtam, hogy annyi új cuccot vettem neki majd kipróbálhatja mindet amíg én rendet rakok nála kicsit. Kissé elszégyellte magát, de örült, hogy kap valamit.

Meg már ismerem régóta. Ebből gondolom, hogy nem lesz itt sértődés. És igyekszem őt nem leszidni, és csak jót akarok neki. Remélem ezt ő is tudja...

De ez, hogy együtt próbáljuk ki pl. a sminkszereket jó ötlet :)

2009. máj. 3. 09:16
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
nagyon jó barátnő vagy, igazán büszke lehetsz magadra:) bárcsak nekem lenne ilyen barátnőm:)
2009. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az jutott eszembe (most nem viccből írom), hogy belépett valami elborult szektába. ezek a szekták annyi idiótaságot kitalálnak a belépő tagoknak, egy ilyen "elvárást", mint a tisztálkodás kerülését simán kinézek belőlük. beszélgess el vele, mi az oka annak, hogy hanyagolja-e a tisztálokodást, aztán óvatosan vidd afelé a beszélgetés ívét, hogy nem valamilyen elvi oka van-e annak, hogy nem fürdik?
2009. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lány súlyos depressziós! Nála ebben nyilvánul meg. A teljes érdektelenség /lesz, ahogy lesz.../ lett urrá rajta. Súlyos a helyzet, de nem reménytelen. Egyébként volt egy királynő is /hirtelen nem jut most eszembe, ki is volt ő/, aki úgyanígy védekezett az előállt helyzet ellen. Példamutató, ahogy segíteni próbálsz neki. Ne add fel, állj melléje és segíts neki mindenben. Van remény a gyógyulásra.
2009. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem írót erősítem meg: depressziós. A körülményei miatt alakult ki, nincs szerelem nincs munka. A tünetek pont arra utalnak: nincs kedve semmivel se foglalkozni, elhanyagolja az alapvető szükségleteit. Az orvosi problémát nem a mosakodás hiánya okozza, attól nem lesz semmi baja, esetleg fogszuvasodás, ha egyáltalán eszik. Inkább a depresszióval kell törődni, mert öngyilkossághoz vezethet, amellett, hogy nagyon rossz neki. Kezdődő depresszióból talán még ki lehet rángatni, fontos, hogy lássa a környezete feltétlen szeretetét és elfogadását. Nagyon jól teszed, hogy mellé állsz, neked se lesz könnyű hosszútávon, mert ez nem egy rövid menet. Folyamatosan próbáld ide-oda elvinni, nehéz megtalálni azt a szintű szelíd erőszakosságot, amit még elfogad, nem utasít visza.A családja úgy látom, nem annyira foglalkozik vele, pedig kéne. Ha a te rámenős törődésed nem vezet néhány hét alatt eredményre, akkor valahogyan el kell rángatni előbb pszichológushoz, ő aztán továbbirányíthatja pszichiáterhez, neki talán ez könnyebben megy. Sokaknak segít a gyógyszeres kezelés, de ez egyáltalán nem könnyű, mert több hétig tart, mire kialakul a hatása és lehet, hogy több gyógyszert kell kipróbálni, mire megtalálják az igazit. Jól kell kiválasztani az orvost, hogy használjon és ne ártson. Majd számolj be, hogy alakul!
2009. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!